Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Traseu cu copii

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postdamidumaro, on 03 aprilie 2019 - 08:51, said:

lucruri necesare in bagaj,
Cand plec cu masina mie nu-mi lipseste din bagaj filtrul de cafea :) urasc sa dau 3-4 euro pe cafeaua lor de la hotel, din experienta cu cat e hotelul mai scump si cu multe stele cu atat cafeaua e mai proasta :)

View Postdamidumaro, on 03 aprilie 2019 - 08:11, said:

Masina e un SUV cu portbagaj deasupra, incerc sa impart bagajele pe cazari, sa nu impachetez si despachetez tot in fiecare loc.
Multumesc!
Posted Image

#20
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View PostPololica, on 03 aprilie 2019 - 08:22, said:

Presupunand ca acolo unde vei innopta vrei si ceva obiective, ti-as impartasi din experientele mele:
  • Sighisoara: ar fi mai mult cetatea, in rest nu prea mi-a facut nimic cu ochiul. Mai bine bananesti prin Brasov putin sau te mai opresti prin traseu in poieni
  • Tg Mures: Gradina Zoologica (altceva nu prea stiu, dar gasesti)
  • Cluj: Gradina Botanica, centrul vechi, Cheile Turzii (e la cativa km de Cluj)
  • Oradea: baile termale(?). Pe aici n-am ajuns
  • Budapesta: Bastionul Pescarilor, Vaci Utca (e "Lipscaniul" lor), Citadela, croaziera pe Dunare,
  • Bratislava, Viena, Zagreb: vezi la fata locului (ai o gramada in fiecare)
  • Arad-Timisoara: au transport public pe Bega (Timisoara)
  • Brad-Deva: sunt orase miniere si cam moarte. Doar sa aiba ceva atractii in jurul oraselor sau, eventual, va plimbati putin (la picior)
  • Alba-Sibiu-Bucuresti: nu prea ai ce sa vezi. E drum cam lung. Cam greu sa si vizitezi si sa stai pe drum
Per global, cred ca ai mai avea nevoie de 2-3 zile sa simti ca e vacanta. Mi se pare cam lung drumul si cam pe repede inainte.
Ai Cetatea Devei. N-ai cum sa n-o observi. In Alba ai Cetatea Alba Carolina,in Sibiu recomand Muzeul Astra etc.

Edited by Vlad_22, 03 April 2019 - 13:46.


#21
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View PostVlad_22, on 03 aprilie 2019 - 13:44, said:

Ai Cetatea Devei. N-ai cum sa n-o observi. In Alba ai Cetatea Alba Carolina,in Sibiu recomand Muzeul Astra etc.

Daca Sibiu-Alba-Bucuresti doar pentru ziua de intoarcere n-ai ce sa vezi . Intradevar, exprimarea n-a fost cea mai fericita, dar e cam departe. Acum doua veri am facut traseul Medias-Sibiu-Fagaras-Brasov-Cheia-Bucuresti si, desi am plecat pe la 10, am ajuns seara la 22, cu o halta de doua ore in Sibiu pentru pranz si aruncat cu privirea.

#22
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 11.07.2006
La Oradea poti sta o zi la Aquapark,o vizita in centrul istoric pasajul vulturul negru,cetatea.

#23
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006

View Postfilipxxx, on 03 aprilie 2019 - 09:53, said:

E un traseu mult prea lung pentru niste copii destul de mici. O sa te blesteme si nevasta si copiii. Desi imi place sa conduc nici ca adult nu as merge in astfel de concediu, dar apoi cu doi copii destul de mici. Am facut odata jumatate din cat ai tu acolo prin tara noastra mult iubita si nu pot sa spun ca a fost concediu, la noi se circula execrabil este stresant si obositor. Zonele frumoase nu sunt la DN deci trebuie sa te abati daca chiar vrei ceva notabil, ca asa sa mergi o zi prin campii ca sa faci niste poze la Timisoara o sa vezi ca nu e nici o smecherie. Sugestia mea e sa iesi din tara cat mai rapid, daca vrei sa ai concediu, circuit atat de lung nu e concediu.
Am facut si noi greseala sa mergem sa vizitam Sighisoara o data, am dat ture prin cetate, piatra cubica, mirosuri neplacute si vanzatori ambulanti, apoi am plecat la cazare in apropiere, unde am aflat ca pe cei de acolo ii doare in fund de rezervara noastra de pe booking.com , si primul venit e primul servit, asa ca la 9:30 seara am plecat spre casa, aproape 400 km. N-a fost nici o nenorocire, la dus n-a fost deloc placut traficul insa la intoarcere, noaptea, a fost frumos si liber. A fost ceva educativ, ultima excursie prin Romania, avem obiective turistice mult mai frumoase si mai aproape in Bulgaria.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate