Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ce ierburi pot semăna în livadă?

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007

View Postionut76, on 26 iunie 2019 - 17:39, said:

Eu tund trifoiul cind ajunge spre 15 cm. Folosesc masina de tuns iarba, nu motocositoarea. Trifoiul tuns ramine in urma masinii, este un excelent ingrasamint pentru teren. Desigur, la masina am scos cosul de adunat iarba.Eu tund trifoiul cind incepe sa se treaca floarea, acela e momentul in care nu mai este vizitat de scumpele mele albine, il tund, creste si infloreste din nou Posted Image Iar albinele vin iar...

Si arata bine gradina apoi? Nu stiu, cred ca l-am lasat prea mult sa creasca (am fost plecati si a si plouat abundent). Acum arata ca naiba La anu' o sa-l tund mai des, sa vedem cum va fi.

#38
cristi1926

cristi1926

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.01.2012
Stie cineva amestecurile de iarba dedicate pentru livezi si vii necesita udare pe tot parcursul anului? Sunt cateva firme care comecializeaza asa ceva dar inca nu am gasit referinte privitor la necesarul de apa. Multumesc.

#39
walkernazy

walkernazy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 31.03.2010

 cristi1926, on 24 februarie 2020 - 08:51, said:

Stie cineva amestecurile de iarba dedicate pentru livezi si vii necesita udare pe tot parcursul anului? Sunt cateva firme care comecializeaza asa ceva dar inca nu am gasit referinte privitor la necesarul de apa. Multumesc.
Tare interesat sunt si eu de acest subiect.
As vrea sa pun ceva amestec de iarba printre pomii din livada. Exclus povestea gazonului de peluza pentru ca nu are cine si cum sa-l ude si fertilizeze.
Unde se mai gasesc aceste amestecuri?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate