Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Netflix pe media player auto

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
vnvio2005

vnvio2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 17.09.2007
Salut tuturor! Am pe masina un media player android 6.0 cu 4G LTE. Am cautat in Magazin Play aplicatia Netflix pe care insa...nu am gasit-o ( am cont pe Netflix ). Am cautat, de asemenea, pe net o aplicatie standalone .apk, am gasit una cu versiunea 5..de android si am copiat-o pe un stick pentru a o instala pe media player dar imi spune ca aplicatia este incompatibila cu dispozitivul. Exista vreo solutie? Multumesc anticipat!

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Nu exista cu un scop...

Condusul si privitul la tenelovele nu-i ca gatitul si privitul la tenelovele.

#3
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
Si eu am inlocuit pe masina navigatia initiala cu o tableta Tesla style de pe Aliexpres cu android 6.0 si deasemenea anumite aplicatii nu imi apar in magazin play. Am crezut initial ca este vorba de androidul vechi 6.0, dar ma lamurit chinezul. Softul(rom, kernel) este personalizat si nu permite.

#4
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
Descarca de pe apkpure.com sau apkmirror.com

#5
neoliviu

neoliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 09.09.2004
Ai aici ultima versiune https://www.apkmirro...-31696-release/
Trebuie sa mearga, are ca targhet android 5+

Edited by neoliviu, 02 April 2019 - 08:15.


#6
octav_sergiu

octav_sergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 07.10.2010
Direct de la ei nu ai incercat?

https://help.netflix.com/en/node/57688

#7
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Pur si simplu cauti 10 apk diferite, daca ai noroc merge vreuna din ele: https://www.google.c...i10.AsaF3YEY8ZM
De exemplu aici ai 4 bucati: https://androidpctv....X_ON_ANY_DEVICE
Si aici inca 2, special modate: https://getandroidst...ndroid-devices/

 octav_sergiu, on 02 aprilie 2019 - 09:02, said:

Direct de la ei nu ai incercat?
https://help.netflix.com/en/node/57688

99.99999% se va intimpla asta:

 vnvio2005, on 02 aprilie 2019 - 05:04, said:

dar imi spune ca aplicatia este incompatibila cu dispozitivul.


#8
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Mai bine iti cumperi o tableta banala cu 3/4 g si nu mai ai probleme, te poti uita linistit la Netflix cand conduci.

#9
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Nu cred ca asta e solutie garantata.
Daca acea tableta nu este nici aia suportata de Netflix ?!

#10
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,022
  • Înscris: 06.09.2008

 danyel61, on 02 aprilie 2019 - 10:21, said:

...te poti uita linistit la Netflix cand conduci.
Sa-si ia si perna poate adoarme...Posted Image                 Posted Image

Cand conduci te uiti dracu la drum si potentiale pericole !!!

#11
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Sa șteargă careva topicul asta cretin. Mai da idei și la alții să belească ochii la filme in loc sa fie atenți la drum.

#12
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,539
  • Înscris: 01.08.2006
Fratica, fratica, ce de ura pe aici!
Poate nu soferul vrea sa se uite la Netflix... Ca ma incap si altii in masina. Poate copilul in spate vrea sa se uite. Ca exista playere care ruleaza pe ecranele din tetiere, pentru cei din spate.
Sa vina omu' sa explice.

#13
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Unele aplicatii sensibile la continut protejat de drepturile de autor au tot felul de restrictii si fie nu pot fi instalate, fie daca sunt instalate, se valideaza pe serverele lor daca se poate livra continutul catre dispozitivul respectiv.
Astfel apar asemenea probleme fie din cauza dispozitivului, caci nu e in lista agreeata de prodicatorul software, fie prezinta riscuri de securitate din cauza deblocarii bootloader-ului sau a root-arii.

#14
vnvio2005

vnvio2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 17.09.2007
Nu am crezut ca cineva s-ar putea gandi ca ma uit la un film in timp ce conduc! Dar, ma rog, e mare gradina Domnului. Dar ca sa revin la subiect, am intrat pe siturile recomandate de ceilalti colegi, am descarcat pe un stick toate aplicatiile de Netflix dar, cand apas pe ele pentru instalare imi scrie "aplicatia nu poate fi deschisa". Acum intern, aplicatiile trebuie copiate in media player? Si daca da, unde anume, in memoria interna sau pe sdcard? Oricum, chiar daca problema nu poate fi rezolvata, multumesc tuturor celor care au incercat sa ma ajute!

#15
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013

 vnvio2005, on 05 aprilie 2019 - 04:23, said:

...
Eu am exact chestia asta si desemenea, unele aplicatii care le gasesc si le instalez pe telefon sau tableta de acasa (Galaxy Tab S2 T813), nici macar nu-mi apar pe Magazin Play la masina. Netflix este una dintre ele. O sa  incerc si cu HBOGO sau SHOWTIME ca m-ai facut curios.

P.S. Hm, ecrane in tetiere este o idee buna, suplimentar eu am pus o camera spate. Momentan eu am un suport de tetiera pentru tableta. Fiica-mea este fan Gasca Zurli.

Attached Files


Edited by Ciubex, 05 April 2019 - 06:59.


#16
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

 vnvio2005, on 05 aprilie 2019 - 04:23, said:

Nu am crezut ca cineva s-ar putea gandi ca ma uit la un film in timp ce conduc! Dar, ma rog, e mare gradina Domnului. Dar ca sa revin la subiect, am intrat pe siturile recomandate de ceilalti colegi, am descarcat pe un stick toate aplicatiile de Netflix dar, cand apas pe ele pentru instalare imi scrie "aplicatia nu poate fi deschisa". Acum intern, aplicatiile trebuie copiate in media player? Si daca da, unde anume, in memoria interna sau pe sdcard? Oricum, chiar daca problema nu poate fi rezolvata, multumesc tuturor celor care au incercat sa ma ajute!
Nu trebuie copiate nicaieri fisierele.
Eroarea asta, imediat cind vrei sa dai instalare, apare cind nu e compatibila aplicatia cu versiunea de Android.
Deci, mai cauta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate