Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Pareri aspiratoare portabile, cu baterie

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#73
Tic-Tac-3000

Tic-Tac-3000

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.05.2020
buna ziua

as dori sa stiu ce recomandari aveti pentru un mop cu aburi avand in vedere un apartament de 60 mp in care podeaua este din gresie  iar bucataria si baia sunt placate cu faianta ?
Multumesc

#74
Xavier_em

Xavier_em

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 29.10.2006

 Xavier_em, on 01 aprilie 2019 - 20:57, said:

Am avut BOSCH BBHMOVE4 - facea treaba buna, se curata usor, dar dupa 3 ani a murit acumulatorul, si l-am aruncat.

Acum detin un Beko VRT61821VD, si face si el treaba buna, se curata usor, si sa vedem cat tine si asta.
Imi place ca lumineaza la baza cu becuri LED, si vezi efectiv cat praf e pe jos.
Update, dupa un an jumate: acumulatorul la Beko s-a dus naibii, mai tine cateva minute bateria si dupa trebuie pus la incarcat. NU recomand, o mizerie, pe langa faptul ca s-au rupt niste piese din talpa lui care tineau peria rotativa pe care cu greu le-am lipit cu poxipol. Feriti-va de Beko, Bosh a fost mult mai ok.

#75
merci

merci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.12.2007
Am nevoie de ajutor, nu am cumparat niciodata de pe aliexpress ,nici engleza nu o stapinesc asa ca nu stiu daca e ok alegerea. Nu vad unde pot hotari pt magazinul din Europa (poate dupa ce se completeaza cupoanele de reducere ) nu as vrea sa cad in capcana si sa trebuiasca sa platesc vama. Cum functioneaza garantia in cazul asta?
Orice informatie e binevenita . MULTUMESC!!!

https://www.aliexpre...earchweb201603_

#76
ginseng

ginseng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 16.08.2006
Scrie mai jos un pic ca ai 7 zile transport gratis si vine din Franta.
Deci e Ok in privinta asta. Pentru lucrurile de valoare e bine sa iei de la un depozit din Europa, plus ca vine si mai repede.
Despre garantie nu stiu ce sa zic, dar nu cred ca exista.
Ai mai putea sa incerci pe Amazon sau eBay unde ar trebui sa ai ceva garantie, dar s-ar putea sa fie mai scump.
Despre pret si model nu stiu ce sa zic, nu ma pricep.
Bafta.

#77
merci

merci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.12.2007
Multumesc ginseng! Alte pareri? Am vazut ca la dream T20 se poate schimba bateria , nu e incorporata . A luat cineva?

#78
ciprianned

ciprianned

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 16.04.2007

 ciprianned, on 12 septembrie 2020 - 08:56, said:

Eu vreau unul care sa traga foarte bine. Sa nu lase nici cele mai mici pietricele.
Uscat-umed daca se poate si de preferabil sa se incarce la bricheta. 12v (nu neaparat, poate sa fie si pe baterii).

Einhell TE-VC 2230 cum vi se pare? Pretul mare, stiu. Si nu se incarca la bricheta. Probabil aspiratoarele puternice nu se incarca la bricheta.
Mi-am luat un Karcher undeva la 350-400 ron. Este foarte bun.

#79
zorin70

zorin70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 27.10.2007
Update: Am un Xiaomi aspirator de 2 ani luat cu 1200 ron de pe un site local si merge. Cam uitam sa ii dam drumul dar 1-2 ori pe saptamana merge la parter. Aprox 60 m il folosesc ca restul camerelor sunt bai, etc si nu are rost sa il bag. Mai am si un Makita de mana cu acumulator - aici este bonus pentru cei care mai au scule Makita prin casa - se potrivesc acumulatorii de la una la alta. Merge si acesta de 2 ani. Pe asta il folosesc cand imi e lene sa matur prin bucatarie, pe scari unde depune praful n draci si de cate ori mai fac curat prin masini.

#80
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Am luat un Rowenta RH9890 cu mop, oferta foarte buna la emag.

Am Dyson si Xiomi, dar mi-a placut ca poti baga pe sub mobila usor capul de aspirare.

Xiaomi G1 vine in sfarsit cu baterie ce poata fi schimbata usor + poti comanda de la inceput una de rezerva, care se infige in suportul de perete.

Aparatul trage bine, vine cu un sac de accesorii, pe care chiar ai o problema unde le pui.

Am folosit si mopul, insa nu face fata la mordarie severa.

dpdv calitativ plasticul e prost, iar imbinarile lasa de golit.
Sistemul de golire al rezervorului de mizerie lasa mult de dorit, iar cand il pui la loc raman niste luft-uri mari intre componente.

Attached Files



#81
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,842
  • Înscris: 22.02.2014
Xiaomi G10 este bun de ceva?Am observat ca are filtru de hartie care se poate spala de cateva ori, apoi trebuie schimbat cu unul nou care costa vreo 50 lei.Daca poate cineva sa-mi spuna cum sunt plasticile si imbinarile la acest aspirator.

#82
Machmaldus

Machmaldus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 23.10.2020
Am un Dyson de 5 ani si un Rowenta robot de 2 ani. Sunt super mulțumită de ele. Iar mop cu abur am de la Vileda. E super! Singura chestie care nu îmi place e cablul. Cand l-am cumpărat nu existau alternative bune. Oricum, de curățat curata super, si gresia si parchetul.

Edited by Machmaldus, 02 July 2021 - 21:09.


#83
alexupb1

alexupb1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 05.09.2006
Doresc să cumpăr un aspirator vertical și oscilez intre Viomi a9 și Roidmi x20.
Ce ați recomanda între cele două?

#84
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Nu le-am folosit pe nici unul, dar al doilea pare mai complex. Am un dyson și un xiaomi. Pentru spălat, cu aburi, am un Rowenta, pe fir. Face treaba buna, dar e incomod

#85
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,254
  • Înscris: 06.01.2007
Mi-as lua si eu un xiaomi de-asta, dar nu stiu de care.
Recomandati?
Am mochete prin toata casa, in bucatarie covor iar acolo as avea nevoie mai mult de o solutie rapida.
Am Miele CX1, dar e cam greoi.

#86
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Mocheta se rezolva bine cu un aspirator cu perie motorizată. Xiaomi e ok, dar sunt greu de găsit accesorii suplimentare.
Din punctul ăsta de vedere Dyson e de departe cea mai buna soluție, se găsesc o grămadă de accesorii, originale sau făcute de alții

#87
bluebilly

bluebilly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 15.08.2006
Am 2 Xiaomi aspiratoare robot, unul e si cu mop.
Primul e model Xiaomi Mi Robot Vacuum, il am de 2 ani si a aspirat pana acum fara nici o problema 13k mp.
Al 2-lea e Xiaomi Mi Mop PRO si il am de cateva luni. Foarte multumit de ambele modele, dar primul a facut toti banii.
Manual am un Rowenta Clean&Steam RY7557WH, aspirator si mop. Mult mai eficient pe partea de mop cu abur, dar e greu de manevrat, iti trebuie ceva forta fizica, pentru doamne poate fi mai greu, mai ales cand suprafata de curatat este mai mare.

Edited by bluebilly, 07 December 2021 - 21:29.


#88
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 06.09.2004

View PostAdm, on 26 iunie 2021 - 23:14, said:

...
Xiaomi G1 vine in sfarsit cu baterie ce poata fi schimbata usor + poti comanda de la inceput una de rezerva, care se infige in suportul de perete.

...
G1 este robot. Poate ai vrut sa spui G11. G11 am luat eu de cateva zile. Da, are baterie care se poate schimba, dar nu gasesc nicaieri sa iau una de rezerva.

#89
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 02.09.2016
Are cineva Samsung Jet 75 Pro ? E ok, își face treaba ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate