Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Mixare semnal camere video cu semnal CATV?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
_D_A_N_

_D_A_N_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 11.02.2014
Salut
Am un mic sistem de supraveghere video (4 camere IP si NVR cu iesire pe HDMI) pe care as dori sa-l interconectez cu cablu TV, astfel incat sa pot urmari imaginile de la camerele video pe orice televizor din casa. Daca are vreo importanta, CATV este de la RDS.
Cum s-ar putea rezolva problema mea?

#2
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,810
  • Înscris: 14.10.2008
Ai iesire semnal monitor (si) pe coaxial din NVR sau ce vrei sa spui? Nu prea cred ca e OK sa le mixezi.

#3
danpaul78

danpaul78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 21.03.2011
Bad post

Edited by danpaul78, 01 April 2019 - 09:15.


#4
marmota_vasi

marmota_vasi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 13.02.2008
Deocamdata nu stim ce tv-uri ai ( non-smart,  asa-zis smart, sau android tv ) si nici ce alte gadget-uri mai ai prin casa ( media playere home made- raspb. pi- sau mai profesioniste )

Pana apare o persoana dispusa sa-ti recomande/vanda un sistem serios, pe o suma serioasa, sa-ti zic cum am facut eu :
- decodor satelit cu enigma2 cu 3 tunere + 2 camere ip. ( nu am tv prin cablu , dvb-c la locatie, doar dvb-s/s2 ) : decodorul e conectat la un tv, iar pe celelalte 3 ecrane ocazionale, ma uit prin reteau locala, ca decodorul face streaming local ( si nu numai )
- In lista de canale, folosind e-channelizer, am adaugat si streamurile de la camerele cctv ip ( de ex : lista are 102 canale tv, dintre care 2 sunt streamurile de la cctv )

Evident ca sunt si alte solutii tehnice, cu tvheadend, kodi si alte aplicatii, iar costul lor e direct proportional cu gradul tau de implicare : cu cat esti dispus sa mesteresti tu mai mult, cu atat e mai eftin... ( de cele mai multe ori nu costul initial e problema, ci mentenanta)

Edited by marmota_vasi, 01 April 2019 - 09:24.


#5
eireman

eireman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 11.10.2016
Modulator hdmi-Rf apoi sumat cu semalul catv.

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Se poate dar costa - mai ales daca vrei HD.
Ai nevoie de 1 modulator de semnal care sa il pui de la iesirea NVR-ului - pe HDMI. Si trebuie sa alegi un canal care nu e folosit de RDS.
Limitari - nu vei putea selecta o camera anume decat daca ai acces la NVR.
Plus ca un modulator ieftin poate crea probleme. AI nevoie de ceva mai profi iar de gasit gasesti asa ceva doar SD cu intrare normala pe RCA sau BNC, nu si HD in mod curent pe la noi.
Adica ceva de genul - http://www.mondoplas...900M-pg_ft-1466

O alta solutie - sa pui la fiecare TV un mini PC ( chiar si SH ) - pe care sa pui softul de la NVR si sa accesezi NVR-ul prin retea de pe el. Poti sa maresti fiecare camera sa accesezi inregistrarile, etc.

#7
_D_A_N_

_D_A_N_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 11.02.2014
O sa ma uit daca nu cumva NVR-ul meu are iesire si pe BNC, caz in care mixerul propus de tine ar fi perfect. Sau chiar ceva mai performant, undeva in jur de 1000 RON. Multumesc, acum am un punct de plecare.

#8
eireman

eireman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 11.10.2016
https://shopdelta.eu...l19_p12263.html

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate