Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Idei de farse pentru colegi

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
39 replies to this topic

#19
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,804
  • Înscris: 20.10.2015
1.

View PostBursul, on 01 aprilie 2019 - 06:35, said:

Iei fluturasul de salar, il scanezi, iti pui un salar baban, dar nu exagerat, printezi si il faci pierdut prin pe hol sa-l gaseasca trompeta departamentului.

2.
Iti scrii CV-ul

#20
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
Le schimbi motorul de cautare din browser. Le pui Bing. O sa fie nebunie. Toata lumea pe jos ca nu mai stie a intra pe facebook.

Edited by SPX808, 01 April 2019 - 08:42.


#21
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
In prima multinationala la care am lucrat farsa preferata, nu doar de 1 aprilie, era prinsul calculatorului neblocat si trimis de mailuri. Porcoase dar nu se ajungea chiar la nivel de santier. Mai mergea si schimbatul de wallpaper cu ceva ciobanesc, viteza minima la mouse sau faza veche cu print screen la desktop + sters scurtaturile + pus wallpaper. Dar astea nu erau de 1 aprilie neaparat, cum am zis ...
Schimbate intre ele tastele de la tastatura (externa, nu as recomanda asta la un laptop) - asta am patit-o chiar eu dar nu mi-a picat bine, chiar in ziua aia avusesem un deces in familie. Colegul respectiv nu stia dar tot a picat rau.

Idei sunt destule dar asa cum ti s-a zis mai sus, ai grija, uneori oamenii care par a sti de gluma chiar nu stiu si se poate ajunge la reclamatii la conducere/HR. Eu nu m-as mai complica. In multinationale, orice ai crede, oamenii au minim doua fete.

Edited by ambr0zie, 01 April 2019 - 08:48.


#22
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,569
  • Înscris: 31.01.2010

View Postxadunosac, on 01 aprilie 2019 - 01:04, said:

si merge cu un Volvo.

Un cartof in esapament...
Un cartof cu un fluier in esapament...
Tastatura trecuta pe chirilice...sau alte hieroglife...

Edited by Ion_Bumbu, 01 April 2019 - 08:52.


#23
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,464
  • Înscris: 30.10.2003

View Postambr0zie, on 01 aprilie 2019 - 08:47, said:

In prima multinationala la care am lucrat farsa preferata, nu doar de 1 aprilie, era prinsul calculatorului neblocat si trimis de mailuri. Porcoase dar nu se ajungea chiar la nivel de santier. Mai mergea si schimbatul de wallpaper cu ceva ciobanesc, viteza minima la mouse sau faza veche cu print screen la desktop + sters scurtaturile + pus wallpaper. Dar astea nu erau de 1 aprilie neaparat, cum am zis ...
Trimisul mailului mi se pare de cacat. Poate era funny acum 15 ani. Singura farsa era sa intorc imaginea cu susul in jos, mergea pe unele PC-uri cu XP.

Daca cineva mi-ar fi facut farsa cu mailul, urmatoarea zi toata reteaua ar fi fost infectata cu virusi de la calculatorul resprectivului. Sigur nu s-ar mai fi facut vreo farsa mai apoi.

Edited by Bursul, 01 April 2019 - 09:13.


#24
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
Erau mailuri intre noi, o echipa,nu pe toata firma, adica maxim 10 oameni. SI erau glume tolerate INTRE NOI.

#25
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,663
  • Înscris: 05.02.2012

View Postxadunosac, on 01 aprilie 2019 - 00:46, said:

Recunosc, sunt indragostit de o colega si vreau sa o cuceresc cu o gluma.

Spune-i ca o ai mare

#26
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,485
  • Înscris: 19.04.2009

View Postambr0zie, on 01 aprilie 2019 - 08:47, said:

In prima multinationala la care am lucrat farsa preferata, nu doar de 1 aprilie, era prinsul calculatorului neblocat si trimis de mailuri. Porcoase dar nu se ajungea chiar la nivel de santier. Mai mergea si schimbatul de wallpaper cu ceva ciobanesc, viteza minima la mouse sau faza veche cu print screen la desktop + sters scurtaturile + pus wallpaper. Dar astea nu erau de 1 aprilie neaparat, cum am zis ...
Schimbate intre ele tastele de la tastatura (externa, nu as recomanda asta la un laptop) - asta am patit-o chiar eu dar nu mi-a picat bine, chiar in ziua aia avusesem un deces in familie. Colegul respectiv nu stia dar tot a picat rau.

Idei sunt destule dar asa cum ti s-a zis mai sus, ai grija, uneori oamenii care par a sti de gluma chiar nu stiu si se poate ajunge la reclamatii la conducere/HR. Eu nu m-as mai complica. In multinationale, orice ai crede, oamenii au minim doua fete.


Eu trecusem la telefon cu fingerprint ca in forma dacă prindea careva un telefon și afla parola erai deja căsătorit in tot online-ul sau alte prostii pe FB :lol:


Țin minte ca își lăsase o colega telefonul la încărcat la birou și am pus-o căsătorită. Incepeau sa-i scrie toate neamurile :))))
Ea era săracă in parc. Când o aflat plângea :lol:

O sunau neamurile și pe fix :)))

#27
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 29.09.2006

View PostTsunnnami, on 01 aprilie 2019 - 05:31, said:


Alta
La pompa de benzina pui o hartie:
"ATENTIE ACEASTA POMPA NU SE OPRESTE AUTOMAT CAND REZERVORUL S-A UMPLUT!"
si stai si filmeaza apoi cu telefonul


Asta n-am prins-o. Posted Image Posted Image

#28
Bersherker

Bersherker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 10.10.2014
- printscreen la desktop fix asa cum il are, cu iconite, aplicatii deschise etc, apoi il setezi ca wallpaper dupa ce ai ascuns toate shortcut-urile intr-un folder
- trimiti mailuri cu "pizza gratis" cand prinzi mailul deschis
- ii pui un receiver de mouse in unitatea centrala si il misti de fiecare data cate putin
- suni de pe un nr de fix din companie si ii spui ca esti de la o firma de telefonie/internet/asigurari, il/o informezi ca s-a prelungit contractul si noul tarif este de [x] lei
- ii dai cu ardei iute pe marginea paharului/canii de cafea, sa vezi distractie dupa ce bea

#29
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,485
  • Înscris: 19.04.2009
Noi făceam multe tâmpenii dintr-astea la lucru. In special pe telefoane. Sau dacă își uita cineva FB deschis și pleca la cafea :))

#30
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,146
  • Înscris: 15.05.2008
faceti glume acum si poate mancati mielu de paste

#31
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,663
  • Înscris: 09.05.2008
Pentru bugetari:

Attached Files



#32
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,804
  • Înscris: 20.10.2015

View Postpaco rabanne, on 01 aprilie 2019 - 09:52, said:

Asta n-am prins-o. Posted Image Posted Image

Ia-ti intai masina si mergi la pompa sa alimentezi, apoi vei intelege

#33
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Sa le spui ca nu trebuie sa mai licreze ore suplimentare de azi incolo.

Partea proasta e ca n-o sa te creada nimeni.

#34
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
pui o bucata de scotch peste senzorul optic de la soarece. o sa mearga din 2 in 3, exact cum e mai bine.

Edited by arg, 07 April 2019 - 23:41.


#35
igraine

igraine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 08.03.2006
Simpla si de efect:  lipeste o bucatica de scotch peste senzorul unui mouse, cu cat mai discret, cu atat mai bine. Se va chinui proprietarul saracul o vreme :D
Uita de trollat vreun sef/manager insa!
Cat despre cucerit: daca nu iti iese  fara farse, 99,9% nu iti iese nici cu ele ;)

#36
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
mai discred si "inervant" e un fir de par in spatiul ala de la senzor.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate