Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Abonamente PayPal

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
corrnelb

corrnelb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 29.01.2012
Salut,

Am si eu cateva intrebari desprte paypal:

1. Tocmai sunt in lucru cu un site si, pt. ca nu stiu daca o sa fie sau nu profitabil, as vrea ca platile pe el sa se faca prin paypal. Se pot accepta abonamente paypal pt. Romania (in euro)? Daca da, imi puteti recomanda vreun articol de unde sa ma documentez putin (cum pot s-o fac, comisioane etc.)?
2. Se pot face platile prin paypal si daca clientul nu are si nu vrea sa-si deschida cont pe paypal?
3. Pe site-ul meu (ceva in stilul site-urilor de anunturi) vreau sa adaug si un sistem propriu de afiliere. Pt. ca sa nu ma trezesc ca accept comisioane dupa care clientul sa anuleze tranzactia, cate zile are la dispozitie clientul pt. a anula o plata prin paypal?

Multumesc!

#2
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
1. Da. pe pagina paypal sint comisioanele.
2. Da. Cu card.
3. 180 de zile.
Google: paypal dispute.
La mine e chiar primul rezultat: https://www.paypal.c...es-wrong-faq957

#3
SilDia

SilDia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 08.12.2011

 corrnelb, on 31 martie 2019 - 17:50, said:

Salut,

Am si eu cateva intrebari desprte paypal:

1. Tocmai sunt in lucru cu un site si, pt. ca nu stiu daca o sa fie sau nu profitabil, as vrea ca platile pe el sa se faca prin paypal. Se pot accepta abonamente paypal pt. Romania (in euro)? Daca da, imi puteti recomanda vreun articol de unde sa ma documentez putin (cum pot s-o fac, comisioane etc.)?
2. Se pot face platile prin paypal si daca clientul nu are si nu vrea sa-si deschida cont pe paypal?
3. Pe site-ul meu (ceva in stilul site-urilor de anunturi) vreau sa adaug si un sistem propriu de afiliere. Pt. ca sa nu ma trezesc ca accept comisioane dupa care clientul sa anuleze tranzactia, cate zile are la dispozitie clientul pt. a anula o plata prin paypal?

Multumesc!

1. Poti sa primesti bani in orice valuta. in jur de 6% iti ia PayPal
2. Da, cu cardul de credit, fara a fi nevoie sa-si faca cont de PayPal.
3. La platile prin PayPal, cumparatorul poate deschide disputa pana la 180 zile de la data platii. Insa daca tu oferi dovezi ca s-a livrat bunul/serviciul, n-o sa aiba castig de cauza. (Nu stiu daca poate sa deschida disputa, in cazul in care n-are cont de paypal si a platit cu cardul).

Edited by SilDia, 31 March 2019 - 18:07.


#4
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
3. Daca nu are cont = a facut plata cu cardul.
Poate sa deschida disputa la banca.
Si, probabil, la paypal, sint niste link-uri in mailul de confirmare plata.

Oricum, avind in vedere ca termenul este de 6 luni, nu cred ca poate el sa implementeze sistemul de afiliere din prima.
Nu asteapta nici un afiliat 6 luni confirmarea.
Si nici el nu are bani pentru a suporta termene mai scurte.

#5
corrnelb

corrnelb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 29.01.2012
Multumesc mult pt. ajutor!

Se pare ca am cumparat pluginul pt. afiliere cam degeaba (aveti dreptate, nimeni nu o sa astepte 6 luni pt. aprobarea unui comision si nici eu nu as fi dispus sa platesc pt. un client care isi poate anula tranzactia). Eventual, as putea organiza un concurs prin care sa premiez unul dintre cei care aduce clienti pe site. Sau... poate o sa trec pe PFA si o sa incerc cu un procesator de plati romanesc.

#6
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Si la platile cu cardul, procesator romanesc, termenul este de 60 de zile

#7
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

 SilDia, on 31 martie 2019 - 18:06, said:

(Nu stiu daca poate sa deschida disputa, in cazul in care n-are cont de paypal si a platit cu cardul).
poate
telefonic

 corrnelb, on 31 martie 2019 - 17:50, said:

Am si eu cateva intrebari desprte paypal:
incearca skrill

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate