Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Metropolitan Life Plic ajutoor

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
IulianXD

IulianXD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.03.2019
Salut! Am primit aseara un plic de la Metropolitan Life in care scria ca in data de 15 martie 2019 am fost ales administrator ceva de gen la pensii private si imi spunea ca am contribuit si sa imi dea 3.75% ..si mia dat un  cod de cont ceva de gen..momentan nu sunt acasa si nu am plicul..mia mai dat o cerere in plic cu actualizare date ceva de gen .Are idee cineva ce poate fi? Mentionez ca nu am fost angajat până acuma am 20 ani si am somaj

#2
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018

View PostIulianXD, on 31 martie 2019 - 08:00, said:

scria ca in data de 15 martie 2019 am fost ales administrator ceva de gen la pensii private


Eu zic sa mai citesti inca odata cu atentie ce scrie...

#3
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Citeste drku intai cu atentie, apoi intreaba

#4
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostIulianXD, on 31 martie 2019 - 08:00, said:

Salut! Am primit aseara un plic de la Metropolitan Life in care scria ca in data de 15 martie 2019 am fost ales administrator ceva de gen la pensii private si imi spunea ca am contribuit si sa imi dea 3.75% ..si mia dat un  cod de cont ceva de gen..momentan nu sunt acasa si nu am plicul..mia mai dat o cerere in plic cu actualizare date ceva de gen .Are idee cineva ce poate fi? Mentionez ca nu am fost angajat până acuma am 20 ani si am somaj
Daca si de citit citesti la fel de corect cum scrii,......Nici nu e de mirare ca n-ai inteles nimic.

#5
IulianXD

IulianXD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.03.2019
Imi cer scuze sunt cam ocupat si am scris pe fugă..voi citi din nou cand ajung acasa

#6
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015

View PostIulianXD, on 31 martie 2019 - 08:30, said:

Imi cer scuze sunt cam ocupat si am scris pe fugă..voi citi din nou cand ajung acasa
Da un telefon la Metropolitan Life si cere lamuriri (sau prin e-mail).

#7
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,999
  • Înscris: 09.08.2005
A fost repartizat automat la un administrator de pensii, pilonul II. 3,75% e procentajul din contribuția la pensie care ajunge la fondul de pensie respectiv. Asta cînd o plăti contribuție la pensie, evident...

#8
laci72

laci72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 19.02.2009
Cu cod cont se poate verifica pe situl lor cat a cotizat pana acum.

Edited by laci72, 31 March 2019 - 11:40.


#9
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
analfabetismul functional este in floare, din pacate...la 20 de ani sa nu fii in stare sa intelegi ceea ce citesti, mi se pare grav si trist in acelasi timp...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate