Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Recomandare Smartwatch / Bratara

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Vendetta17

Vendetta17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 14.11.2006
Buna seara,

Sunt un căutare de un ceas istet sau de o bratara buna. As dori ca senzorii de masurare a pașilor, de monitorizare a inimii si a somnului sa functioneze foarte bine. De asemenea as dori sa pot vedea si notificarile mesajelor, apelurilor, mesaje facebook, whatsapp, etc.

Ma gandeam la Galaxy Watch 46mm. Dar nu stiu cat de mult merita avand in vedere ca nu folosesc telefon Samsung. De asemenea am vazut pe net ca senzorii de masurare din el nu sunt asa de ok...mai e si o căruță de bani.

Ca bratara m-a impresionat Fitbit Charger 3 Special Edition. Are multe chestii in ea, notificari, plati conctactless, monitorizare inima, somn, etc. Am vazut in aplicatie ca pot scana produse pe care le mananc si adauga automat caloriile, carbo etc. E destul de ok si aplicatia arata foarte bine. Insa, am citit si despre aceasta pe internet si am vazut ca la fel, senzorii cam lasa de dorit.

Chiar nu stiu ce sa fac, ce sa aleg. Ce mi-ati recomanda?


Multumesc anticipat

Edited by Vendetta17, 31 March 2019 - 01:11.


#2
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
https://www.extremet...theyre-worth-it

#3
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,039
  • Înscris: 08.08.2018
https://www.pcgarage...utm_term=stoc_m

#4
Vendetta17

Vendetta17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 14.11.2006

 mannick, on 31 martie 2019 - 08:14, said:


Senzorii acestei bratari masoara mai bine decat Fitbit Charger 3 SE / Galaxy Watch?

#5
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,039
  • Înscris: 08.08.2018
Cu siguranta mai bine decat Galaxy Watch (le am pe amandoua), cateodata nu este foarte exacta si o ia pe aratura, nu stiu cum sta fata de Fitbit Charger 3, dar pretul o face marea castigatoare. O port in locul ceasului cand inot, la tenis si cand dorm. Isi face treaba.

#6
Vendetta17

Vendetta17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 14.11.2006

 mannick, on 31 martie 2019 - 09:18, said:

Cu siguranta mai bine decat Galaxy Watch (le am pe amandoua), cateodata nu este foarte exacta si o ia pe aratura, nu stiu cum sta fata de Fitbit Charger 3, dar pretul o face marea castigatoare. O port in locul ceasului cand inot, la tenis si cand dorm. Isi face treaba.

Asa praf e Galaxy Watch la capitolele astea de monitorizare a inimii, a pasilor, a somnului etc?

#7
Vendetta17

Vendetta17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 14.11.2006
Dar Samsung Galaxy Watch Active are senzorii mai buni ca Galaxy Watch? Sau sunt aceeasi

#8
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,039
  • Înscris: 08.08.2018
Fiind la un pret similar, cred ca senzorii sunt aceiasi. Nu e praf, dar banda de fitness isi face, in general, treaba mai bine. Niciuna dintre aceste variante nu poate fi considerata instrument profesional de monitorizare a pulsului sau somnului. In ambele cazuri, banda este insa mai buna. In rest, dau rezultate similare.

#9
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Si dintre ele niciunul nu merita difereta de pret de 100% fata de S3, plus ca Active neavand rotita este aproape imposibil de utilizat.

#10
Vendetta17

Vendetta17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 14.11.2006
Mi-am comandat Galaxy Watch, astazi a ajuns. Mi se pare superb. Pe langa asta, am reusit sa ii setez Samsung Pay desi folosesc telefon OnePlus 5T. Probabil cei de la Samsung au scos aceasta restrictie si poate fi implementat pe ceas si fara sa ai telefon Samsung.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate