Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Strazi infratite

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008
Nu i-am gasit nici o categorie asa ca postez aici.

Vreau sa va prezint o idee mai veche care ar mai scoate din rutina zilnica strazile cenusii.

Ideea este de a pune panouri mari, probabil un fel de televizoare lcd, de-a lungul a doua strazi din doua orase diferite. Fiecare transmite live din orasul opus. Deci daca eu merg pe strada, in stanga mea vad pe ecran in timp real oameni si natura din strada infratita. Poti sa intri cu ei in vorba, sa vezi ce se intampla, sa vezi cum e vremea, ce mai e nou.. nu mai e aceeasi strada veche si plictisitoare.

Oare ce costuri ar presupune?

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003
Depinde, echipament, taxe, acorduri pentru filmare, gdpr etc...

#3
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008
Cel mai cool ar fi sa merg pana la piata si sa ma "plimb" pe malul marii (Mamaia, Vama) dar pe portiuni lungi probabil ar fi rupere la bani.

#4
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Neaceasca likes this, daca ii pui in Slatina imagini din Antalya si invers :D

On (desi topicul e pe fun, o sa incerc un raspuns serios): acum, de cand cu GDPR-ul, nu cred ca risca nimeni sa aiba o legatura video publica intr-un alt oras. Cum sa incerci sa agati o gagica aflata la cateva mii de km distanta? Doamne feri! :priest:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate