Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Apple Pay vine la Orange Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Conform:
[ https://scontent.ftsr1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/56363541_2574185502611525_3753322227202785280_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.ftsr1-2.fna&oh=181d2c716139fb5308ff7a20bd6c424a&oe=5D106399 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Detalii, utilizare, dispozitive si toate cele va astept sa le discutam aici.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pe scurt: platesti cu telefonul...

#3
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,595
  • Înscris: 05.12.2005
Mai umflă nişte bănuţi Tim Cook and Co.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nici eu nu mai folosesc produse Apple, momentan, insa Orange e singurul operator din Romania la momentul actual care permite iDispozitivelor sa fie folosite la capacitatea lor:

- VoLTE
- WoWiFi
- Apple Pay
- eSIM
- cost control integrat in iOS (numai pentru clientii cu abonamente)

#5
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Sunt overrated dar nu ma plang, infig mufa si imi apare CarPlay (fara artificii), apas butonul si vorbesc cu Siri, fac poza si este salvata instant in iCloud si tot asa. Simplitate pe bani multi, din pacate.

Edited by connectorxp, 30 March 2019 - 15:47.


#6
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,917
  • Înscris: 25.06.2007
Eu de exemplu folosesc doar Apple Pay la statiile automate de carburant, cand alimentez cu benzina/ motorina.

#7
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Si eu doar Apple Pay peste tot. Pe Watch, iPhone, iPad si Mac. De abia astept sa dea drumul si la eSIM pe watch si am tot ce aveam nevoie.

#8
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Plata cu telefonul exista de ceva timp la cateva banci...
ING Pay, BT Pay sau GPay de la Google....

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Exista, dar nu poti folosi Apple Pay pana nu iti da Apple acceptul sa devii partenerul lor. :) Aici despre asta e vorba, in rest, da, chiar si eu am solicitat recent un card la BT tocmai pentru treaba asta, ca-mi par faini si multe operatiuni se fac direct online. Tot timpul ador sa fac ce pot online, remote, nu la ghiseu te miri pe la ce cozi.

Mai am si Revolut si un card la BCR, dar astia nu-s asa flexibili. De BCR zic, nu Revolut.

#10
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

 connectorxp, on 30 martie 2019 - 15:46, said:

Sunt overrated dar nu ma plang, infig mufa si imi apare CarPlay (fara artificii), apas butonul si vorbesc cu Siri, fac poza si este salvata instant in iCloud si tot asa. Simplitate pe bani multi, din pacate.
Cam asta fac si eu cu android-ul.
Nu vorbesc cu Siri....ea alta/altul....dreaq stie.

#11
kroko22

kroko22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 29.03.2005

 MembruAnonim, on 30 martie 2019 - 15:11, said:

Nici eu nu mai folosesc produse Apple, momentan, insa Orange e singurul operator din Romania la momentul actual care permite iDispozitivelor sa fie folosite la capacitatea lor:

- VoLTE
- WoWiFi
- Apple Pay
- eSIM
- cost control integrat in iOS (numai pentru clientii cu abonamente)

inca nu avem apple pay :)

#12
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Am un deja-vu…
[ https://pbs.twimg.com/media/D2j8tSxVYAA7c_b.jpg:large - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Oi fi oare prea bătrân?

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
https://www.orange.ro/money/nfc/

#14
speakup

speakup

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15
  • Înscris: 12.04.2019

 Catean, on 30 martie 2019 - 16:23, said:

Si eu doar Apple Pay peste tot. Pe Watch, iPhone, iPad si Mac. De abia astept sa dea drumul si la eSIM pe watch si am tot ce aveam nevoie.


eSIM pe watch duce implicit momentan la doar câteva ore de funcționare, din păcate bateria nu este foarte bună să suporte 1 zi întreagă calls, text, etc. Poate se va schimba ceva cu Apple Watch 5

Recomand Apple Watch 4 non cellular pentru cine vrea mai mult de câteva ore funcționare ;)

#15
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 speakup, on 12 aprilie 2019 - 11:24, said:

eSIM pe watch duce implicit momentan la doar câteva ore de funcționare, din păcate bateria nu este foarte bună să suporte 1 zi întreagă calls, text, etc. Poate se va schimba ceva cu Apple Watch 5

Recomand Apple Watch 4 non cellular pentru cine vrea mai mult de câteva ore funcționare Posted Image

Luat de la incarcat la ora 7, 30 minute convorbiri, 3-4 imessage, streaming din apple music aprox 1 ora, 15 minute maps, ajuns acasa la ora 19 cu 30%. In toate perioada asta cu iPhonul acasa, nu luat dupa mine.

#16
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

 speakup, on 12 aprilie 2019 - 11:24, said:




eSIM pe watch duce implicit momentan la doar cĂąteva ore de funcționare, din păcate bateria nu este foarte bună să suporte 1 zi Ăźntreagă calls, text, etc. Poate se va schimba ceva cu Apple Watch 5

Recomand Apple Watch 4 non cellular pentru cine vrea mai mult de cĂąteva ore funcționare ;)
duce lejer o zi daca limitezi din chestile ne esentiale care sunt on by default.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate