Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Samsung Galaxy Note 9 dual sim 8GB RAM / 512 GB sau Samsung Galaxy S10 Plus 8GB RAM / 512 GB

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
viorel_n92

viorel_n92

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.03.2019
Doresc sa-mi inlocuiesc vechiul S7 EDGE cu unul dintre cele doua modele mentionate in titlu.
Daca-ti fi in locul meu pe care l-ati achizitiona?

Inclusiv modelul S10 Plus este dual sim.

#2
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 01.12.2018
conteaza pretul?

#3
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Daca nu tii mortis sa folosesti 'stiloul' de la Note, ia-l p'ala mai nou ca generatie! ;)

#4
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
Din moment ce a avut S7 Edge, sigur nu tine mortis dupa creion :)
Note 9 sigur il va costa mai putin bani decat S10 Plus....

#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
...si va fi mai bun. Orice telefon cu camera in afara ecranul este mai bun decat altul cu gaura in ecran. Poate sunt eu subiectiv...

#6
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,377
  • Înscris: 08.02.2011
Usor usor toate vor avea gaura in ecran si amprenta in display de acum incolo, inclusiv alea ieftine.

#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Cred ca ai dreptate... Poate ne luam chinezarii, fara asa ceva.

#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View PostYOUR_GOD, on 30 martie 2019 - 12:41, said:

...si va fi mai bun. Orice telefon cu camera in afara ecranul este mai bun decat altul cu gaura in ecran. Poate sunt eu subiectiv...
Poate esti putin conservator/subiectiv.
Indiferent ca vorbim de telefoane cu noci sau cu gaurica in ecran, in general au ecrane format 18:9 sau chiar si apropiat de 20:9. Pe mine, cel putin, nu ma deranjeaza notch-ul sau camera in ecran, deoarece clipurile YT sau pe alte platforme oricum sunt in general in format 16:9, asa ca nu sunt suprapuse peste notch sau camera decat daca alegi sa le scaleze pe tot ecranul taind din marginile laterale.
Eu mai degraba privesc asta (notch-ul sau camera in ecran) ca pe un avantaj, ai notificarile mutate cu un rand mai sus, si in aplicatii cu timeline dispus pe verticala ai mai mult spatiu de afisare.

Si in unele cazuri, cum e cu Galaxy S10 sau S10e au aparut si aplicatii care folosesc decupajul camerei in mod creativ, afisandu-ti in orice moment nivelul bateriei in jurul decupajului pentru camera.

Edited by Hider141, 30 March 2019 - 21:51.


#9
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Suntem diferiti. Eu vreau cat mai mult ecran, dar pentru poze si filme. Nu stau asa mult pe Tube. Poate nici cu pozele nu exagerez, dar stiu ca vreau tot ecranul.

#10
fansteaua

fansteaua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 31.01.2009
Și eu tot aceeași “dilema” am. Cred ca o sa merg pe note deoarece are colțurile mai pătrate și din punctul meu de vedere da mai bine.
Sper sa găsesc unul sigilat de 512

#11
anndrei86

anndrei86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 16.04.2008

View PostYOUR_GOD, on 30 martie 2019 - 21:53, said:

Suntem diferiti. Eu vreau cat mai mult ecran, dar pentru poze si filme. Nu stau asa mult pe Tube. Poate nici cu pozele nu exagerez, dar stiu ca vreau tot ecranul.

In afara de camera din partea drepata, cele 2 au aproape aceeasi suprafata utila a ecranului.
In conditiile in care S10 plus este ceva mai compact, mai subtire si nici nu mai are conturile atat de rotunjite ca generatia anterioara (S9 plus).

Un punct bonus pentru S10 plus este camera ultrawide, foarte utila pentru poze facute in spatii mici (cand esti aproape de subiect).

#12
SSNight

SSNight

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,684
  • Înscris: 06.05.2007
S10 all day

#13
Luci4n

Luci4n

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.04.2019

View Postfansteaua, on 31 martie 2019 - 21:03, said:

Și eu tot aceeași “dilema” am. Cred ca o sa merg pe note deoarece are colțurile mai pătrate și din punctul meu de vedere da mai bine.
Sper sa găsesc unul sigilat de 512

Gasesti la reprezentanta Samsung sau la Altex : https://altex.ro/tel...pd/SMTN960FZKH/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate