Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

recomandare doctor

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
acum 2 saptamani am avut ceva febra si usturime la urinare. am banuit ca e infectie urinara asa ca am luat uractiv. cand am ajuns acasa am facut analize, de 2 ori la diferenta de o saptamana, la recomandarea urologului. au fost la fel ambele, ca in poza de mai jos.
usturime la urinare mai am doar daca nu beau suficienta apa.
ma gandesc sa nu fi luat ceva de la vreo buda publica. de fel mai spal pe maini in exces pe timpul zilei si n-am mai dat maimuta la englez de mai bine de 3 luni.

acum, la ce medic trebuie sa merg, urolog sau venerolog?

Attached Files


Edited by Michele-, 29 March 2019 - 14:35.


#2
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016
Scuze pentru offtopic. Expresia asta n-o stiam, si la o cautare sumara, se pare ca exista sute de expresii inlocuitoare. Cele mai haioase:

A da maimuţa la englez = A lăsa ratonul la veveriţă = A da cu mobra-n gâşte = A atenta cu smârdanul la clocitoare = A duce buşteanul la castor...

Ontopic: mergi la doctorul de familie.

Edited by 2Unlimited, 29 March 2019 - 14:50.


#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Pai daca ai facut analize la recomandarea urologului, ce mai intrebi de medic ?
Mergi inapoi la om cu rezultatul analizelor si vezi ce zice

#4
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
ma gandeam ca ma duc degeaba daca ambele rezultatte sunt ok. imi spusese sa le refac ca poate sunt sub efectul uractivului.

o sa merg la psihiatru, sa te am sub observatie.

Edited by Michele-, 29 March 2019 - 15:19.


#5
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
rezultatele analizelor sunt in intervalele normale. nu cumva ai eliminat o piatra de la rinichi, si de acolo sa fi fost febra si usturimea ?

#6
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
nu cred ca e cazul. azi am baut ceva mai putina apa de dimineata asa ca m-a usturat dupa urinare. o sa merg la 5 la urolog sa vedem.

#7
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Urocultura se reface dupa o pauza de 14 zile de la tratamentul cu antibiotice.Altfel rezultatele nu vor fi corecte.

#8
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
nu am luat antibiotice.

#9
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
uractiv NU este antibiotic, este un supliment alimentar.
"Ingrediente: extract de strugurii-ursului 450 mg standardizat in arbutina (min. 20%), lactoza monohidrat, albastru de metilen, talc, stearat de magneziu."

#10
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
cica n-am nimic dar e urina mai concentrata. ciudat sa ma usture 2 ore după urinare doar de la o urina concentrata.

#11
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

 Michele-, on 29 martie 2019 - 17:21, said:

cica n-am nimic dar e urina mai concentrata. ciudat sa ma usture 2 ore după urinare doar de la o urina concentrata.
Mai degraba elimini  ceva pietre pe tractul urinar , se impune consumul de lichide , nu-ti place apa  consuma  bere, curata foarte bine.
Se mai poate suspecta un herpes genital  chiar daca n-ai mai dat maimuta la englez , e boala cu incubatie lunga, pt asta consulta un ginecolog  , fa si un papanicolau, atentie ginecolog nu doctor de gingiiPosted Image

#12
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
stie cineva unde pot merge in bucuresti pentru consult si eventual ecografie ? mentionez ca trebuie sa merg undeva unde pot plati, ca n-am asigurare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate