Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 

despre upload

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
Am gasit un site unde poti pune o durata mare dintr un film fara sa fie blocat de copyright, cum au reusit asta? am vazut ca cand uploadeaza si proceseaza zice ceva de task sau arhivare iar la final arata si din ce e compus uploadul adica culmea contine toate filele lui, de exemplu daca era de pe torente filmul ii pune si subtirarea din folder, cu toate ca iam dat sa incarce numai videoul, ciudat. E ceva unic, cum de nu e vazut de copyright si oare exista programa cu care sa editezi un film sau arhivezi ceva ca sa nu aiba copyright?

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Copyrightu nu e în film.
Ce site?

#3
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Nume site ?!
Ca altfel discutam aiure-n-tramvai.

View Postwaterman, on 28 martie 2019 - 15:26, said:

Copyrightu nu e în film.
Poate sa fie si-n film - DRM.
Dar am impresia ca aici e vorba de alte filme, la care a disparut DRM demuuuuult ;)

#4
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
https://archive.org/...nyphotos_201405
am incarcat vreo osuta de filme cele mai tari pe el cu trei conturi dar dupa vreo saptamana au sters doua conturi iar la al treilea m am trezit cu sute de vizualizari, ciudat, ca dupa o saptamana nu aveau viz., dar dupa o luna au sters si al treilea cont, probabil nu mai aveau spatiu pe site lol? munca mea degeaba

Edited by tarzaan, 28 March 2019 - 15:32.


#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008

View Posttarzaan, on 28 martie 2019 - 15:18, said:

Am gasit un site unde poti pune o durata mare dintr un film fara sa fie blocat de copyright, cum au reusit asta? am vazut ca cand uploadeaza si proceseaza zice ceva de task sau arhivare iar la final arata si din ce e compus uploadul adica culmea contine toate filele lui, de exemplu daca era de pe torente filmul ii pune si subtirarea din folder, cu toate ca iam dat sa incarce numai videoul, ciudat. E ceva unic, cum de nu e vazut de copyright si oare exista programa cu care sa editezi un film sau arhivezi ceva ca sa nu aiba copyright?
Stai linistit, ca de cand cu "artikel 13" o sa se bage tare de tot in astia.
Sau daca nu vrei, nu sta linistit si fa in continuare upload. Daca vreo casa de productie considera ca ai avut beneficii materiale de pe urma upload-ului, te poti trezi acasa cu o citatie de la o firma mare de avocatura, care te ameninta cu un proces de toata minunea. Si fii sigur ca de astia nu scapi usor. Au bani sa plateasca cei mai buni avocati disponibili.

View Posttarzaan, on 28 martie 2019 - 15:29, said:

https://archive.org/...nyphotos_201405
am incarcat vreo osuta de filme cele mai tari pe el cu trei conturi dar dupa vreo saptamana au sters doua conturi iar la al treilea m am trezit cu sute de vizualizari, ciudat, ca dupa o saptamana nu aveau viz., dar dupa o luna au sters si al treilea cont, probabil nu mai aveau spatiu pe site lol? munca mea degeaba
Nu ai si tu ceva mai bun de facut decat sa irosesti aiurea conexiunea de net?

Edited by Hider141, 28 March 2019 - 15:35.


#6
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,606
  • Înscris: 07.02.2003

View Posttarzaan, on 28 martie 2019 - 15:18, said:

Am gasit un site unde poti pune o durata mare dintr un film fara sa fie blocat de copyright, cum au reusit asta?
Nu-ti mai face probleme cu astea, EU a votat deja art 11 si 13.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/W9TYxmPbu40?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

O sa inceapa sa se limiteze uploadurile complet la anonimi si numai cei validati cu id vor mai pune ceva strict creatie proprie altfel se blocheaza.

Edited by andreic, 28 March 2019 - 16:01.


#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

dupa vreo saptamana au sters doua conturi iar la al treilea m am trezit cu sute de vizualizari, ciudat, ca dupa o saptamana nu aveau viz., dar dupa o luna au sters si al treilea cont
Cred ca asta spune tot.

#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
@eiffel: cam degeaba, cred ca pe tarzaan trebuie sa-l salte mascații dimineața la ora 5 ca sa înțeleagă ceva.
Daca nu ma inseala memoria, tot el cerea cu ceva timp în urma informații legate de urcarea unor filme full-length protejate de copyright pe site-uri de videosharing și o ținea una și buna cu a lui, indiferent de câte argumente i-am adus cu toții ca ceea ce face e ilegal și futil, fiindca oricum clipurile vor fi șterse.

Edited by Hider141, 28 March 2019 - 16:41.


#9
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005

View Posttarzaan, on 28 martie 2019 - 15:18, said:

... filmul ii pune si subtirarea din folder, cu toate ca iam dat sa incarce numai videoul, ciudat.
Nu e nimic ciudat in asta, se face legatura intre numele fisierului sau eventual intre CRC-ul filmului si hash code-ul salvat pe siteuri de subtitrari.

Legat strict de hash code.
Adicatelea, filmul si orice fisier are un cod hash (niste carcalaci calculati pe baza unui algoritm unic).
Cineva urca pe alte servere de subtitrari o subtitrare si poate marca ca acea subtitrare se potriveste unor fisiere video carora le indica hash code-urile.
Astfel unei aplicatii sau unui serviciu de pe un server nu-i ramane altceva decat sa calculeze codul hash al filmului incarcat/rulat/upload-at si sa ceara de pe server-ul de subtitrari subtitrarea specifica filmului aluia.

#10
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

View Posttarzaan, on 28 martie 2019 - 15:29, said:

https://archive.org/...nyphotos_201405
am incarcat vreo osuta de filme cele mai tari pe el cu trei conturi dar dupa vreo saptamana au sters doua conturi iar la al treilea m am trezit cu sute de vizualizari, ciudat, ca dupa o saptamana nu aveau viz., dar dupa o luna au sters si al treilea cont, probabil nu mai aveau spatiu pe site lol? munca mea degeaba
Foota-ti norocu', tu ai deschis topicul asta. Posted Image Posted Image
Nu am bagat foarte tare in seama acest raspuns, am crezut ca te-ai bagat si tu in discutie.
Dar nu, este chiar topicul tau !!

OK, deci site-ul este archive.org ???
Dar zici ca ti-au sters toate cele 3 conturi.
Si in intregarea original zici ca ai gasit tu un site care nu sterge.....
Deci... cum e treaba ?!

Edited by buyonevideo, 28 March 2019 - 17:49.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate