Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

probleme HP 945

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#19
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
pai tu il tii cu mana si razi de mine ca am luat filtrele astea :))

#20
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
T.I.I - daca dai raspunsuri la misto te invit sa nu mai raspunzi pe topicul meu
ai report

#21
piccolino

piccolino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 11.08.2005

View PostEl_Cid, on Apr 7 2006, 22:07, said:

T.I.I - daca dai raspunsuri la misto te invit sa nu mai raspunzi pe topicul meu
ai report
... sa stii ca te spun lu' tovarasa!!!  na na nanaaana!

#22
T.I.I.

T.I.I.

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 406
  • Înscris: 13.01.2006

Quote

T.I.I - daca dai raspunsuri la misto te invit sa nu mai raspunzi pe topicul meu
ai report
ar fi nepoliticos din partea mea sa refuz invitatia, deci  :bye:

#23
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
pai nu-l tin cu mana si nici nu l-am tinut vreodata, da acuma nu-l mai tin deloc e problema.

#24
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
ma ajuta si pe mine cineva?
am cautat pe niste forumuri - si am aflat doar ca filtrul polarizator strica pozele in care apare rosu, iar ala wide micsoreaza zoomul.
Pai doar dezavantaje au? Atunci cine le mai cumpara? Ziceti-mi si la ce sunt bune.

#25
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View PostEl_Cid, on Apr 9 2006, 00:31, said:

ma ajuta si pe mine cineva?
am cautat pe niste forumuri - si am aflat doar ca filtrul polarizator strica pozele in care apare rosu, iar ala wide micsoreaza zoomul.
Pai doar dezavantaje au? Atunci cine le mai cumpara? Ziceti-mi si la ce sunt bune.
nu micsoreaza zumu ... da in loc sa ai distanta focala minima (adica la zum 0) 38(de exemplu) ai 38*0.75
asa si la zumu maxim ... ai n*0.75 (e doar un exemplu)
imparteala de la zumu maxim la zumu minim (a distantei focale) da numarul de zum, care ... dupa umilele mele calcule ... e acelasi

#26
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
polarizator e ala care scoate reflexia luminii din apa,...

#27
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004

View PostEl_Cid, on Apr 9 2006, 00:31, said:

ma ajuta si pe mine cineva?
am cautat pe niste forumuri - si am aflat doar ca filtrul polarizator strica pozele in care apare rosu, iar ala wide micsoreaza zoomul.
Pai doar dezavantaje au? Atunci cine le mai cumpara? Ziceti-mi si la ce sunt bune.


Stimabile, s-a discutat pe aria asta de polarizare si s-a rasdicutat. Cu putina bunavointa ati fi gasit cel putin 4-5 thread-uri.

http://forum.softped...0&hl=polarizare
http://forum.softped...1&hl=polarizare
http://forum.softped...9&hl=polarizare


Si la fel despre wide care nu micsoreaza zoom-ul (zoom care nu exista de fapt decat in reclame si e o chestie de marketing fara prea multa relevanta in fotografie) ci mareste unghiul de cuprindere.

Am insa si eu o mare nelamurire. Daca nu stiai la ce folosesc de ce le-ai cumparat?

Edited by mr.fred, 09 April 2006 - 09:28.


#28
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
mr.fred pentru ca le-am primit gratis

#29
romescu

romescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 19.03.2005

View PostEl_Cid, on Apr 9 2006, 16:07, said:

mr.fred pentru ca le-am primit gratis


clar. n-ai nevoie de el. vinde-l!

#30
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
daca il vand - cat as putea cere pe el?
si ce imi recomandati? HP945 asta imi placea ca si filma - destul de foarte prost.. dar functia aia mi-a placut oricum :D Gasesc ceva cu banii care as putea sa-i iau pe aparatul asta cu o diferenta care sa filmeze un pic mai bine?  Chiar in detrimentul calitatii pozelor.
Daca nu exista asa ceva - da`ti`mi niste sfaturi.. As vrea faca pozele CLAR - la asta multe imi ies neclare (poate ca nu ma pricep eu - in ultimul timp am reusit sa le fac mai clare - am pus ISO400, 1 MP si pot sa fac poza si la obiecte in miscare). Nici zoomul nu e de lepadat dupa mine :P

#31
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
ma indoiesc ca ai putea sa-l vinzi, cel putin nu aici.
ia-ti un canon 510 ca face de toate destul de bine. si daca mai vrei accesorii care nu stii ce fac vezi mai sus ca spuneam ca am eu. :)

am vazut si eu cum arata camera asta acum, arata foarte naspa.

Edited by .ral:cr, 09 April 2006 - 16:33.


#32
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
Ce vrei sa spui? Chiar asa prost e aparatul asta?  Pai eu am citit reviews pe net inainte sa-l iau si toate erau bune... comentarii de la useri si si alea erau bune :/
Un pret - cat as putea cere pe el? Cu tot cu alea 2 filtre misto si card de 256 MB?

Mersi

edit: m-am uitat acum la canon 510 - ar fi culmea sa dau vrabia din mana pe cioara de pe gard :D In afara de filmat 640x480 pare mai slabuta decat hpu asta nasol. dar e adev ca nu ma pricep prea bine.. so

edit2: lasa cum arata - tu ai vazut ce stie? sau vorbesti din basme? Ca daca nici nu stiai cum arata imi dau seama cat de bine cunosti camera asta

Edited by El_Cid, 09 April 2006 - 16:49.


#33
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004

Quote

mr.fred pentru ca le-am primit gratis

Pai eu ce sa mai zic cant tu spui in primul post ca:

Quote

Si inca o intrebare - o data cu aparatul am cumparat si un filtru (care e compus din 2 chestii cred) - Scrie pe el: HOYA 67 mm PL si pe ala de mai jos Tiffen Megaplus 0.75X WIDE Converter.


#34
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
sa-ti spun eu un lucru, cine se pricepe sa faca un finisaj ca lumea se pricepe sa faca si camera in sine buna. eu n-am vazut exceptii. asta e valabil cel putin dupa gusturile mele, daca tu nu esti sigur poti sa ma intrebi pe mine inainte de a achizitiona.

#35
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
mr.fred m-am exprimat prost le-am cumparat o data cu aparatul dar ala le-a adaugat bonus
ral:cr - era o vorba - nu e kaci in gusturile omului cred. ceea ce pt tine e frumos pt altii e naspa... se vede si din avatar ca alegi dupa ambalaje... in aceeasi ordine de idei majoritatea blondelor vopsite sunt destepte nu?
nu sunt de acord cu ce ai zis - dupa mine e o ineptie... si putem discuta foarte mult pe tema asta.

#36
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
un finisaj ca lumea prea putin probabil sa aibe junk inauntru, parerea mea e ca si invers e destul de putin probabil.

oricum ti-am spus parerea mea si ultima parte era ca o gluma, nu trebuia sa te iei de avatar care e original in comparatie cu al tau.

nu mai spun nimic oricum ca sa nu se termine rau topicu.

Edited by .ral:cr, 09 April 2006 - 23:15.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate