Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

XeroX WorkCentre 3225DNI sau Samsung SL-M2070W?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Pe care sa o aleg dintre cele doua? O sa fie pentru un birou mai mic, volum 1000-1500 pag. pe luna, nu stiu chiar exact...ma intereseaza si daca se pot reseta si incarca apoi mai ieftin....am vazut ca sunt si imprimantele astea CISS, sunt fiabile? imi dau batai de cap cu cerneala? Pana la urma o sa am nevoie si de color, insa nu stiu daca CISS-urile fac fata la volumul asta si nu as vrea sa fiu toata ziua cu mana in ea...
Bugetul e pana in 1000 de lei, dar daca e mai ieftina, e foarte bine.

#2
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Alege Xerox, uita de mizeria aia ce Ciss. A trecut vremea imprimantelor cu tus.

#3
fiordm

fiordm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 24.02.2007
Daca este pentru birou iti recomand  si eu XEROX-ul. Cele doua tipuri de echipamente sunt insa din clase diferite. XEROXUL are si ADF (adica alimentezi pe sus la copiere mai multe pagini ceea ce pentru un birou este mai mult decat obligatoriu). Dar daca iti cumperi XEROX sa-i resoftezi  imediat cipurile, daca asta nu scoate din garantie imprimanta cum a zis smart reset, deoarece eu am avut probleme cu chip-urile de XEROX. Am retineri in ce priveste CISS-ul. Cateodata merge, alta data nu merge.

#4
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Merg pe Xerox.Multumesc.

#5
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Am luat xerox-ul pana la urma, imi place, e super...dar acuma vreau si una pentru poze, bugetul e mic, aprox. 800 de lei, maxim 20 de poze pe zi hartie foto 10x15...ma intereseaza in special cum e calitatea, nu ma interesează sa fie rapida sau sa fie cu wifi si alte chestii de genul asta, comenzile mai mari de 50 de poze se fac pe imprimante profesionale, dar daca vine cineva sa ii scot 5 poze de exemplu, vreau sa fie cat de cat ok la calitatea. ..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate