Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

QUADRA TREES - Ghencea - Drumul Cooperativei

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
bliss21

bliss21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.06.2010
Un complex nou apartinand CONARG se construieste in zona Ghencea - Dr Taberei pe Drumul Cooperativei la aproximativ 10 minute de mers pe jos pana la intersectia cu Str Brasov.

In momentul de fata sunt 3 blocuri finalizate in regim de P + 5/6 E si urmeaza sa mai construiasca inca 4 blocuri. Cele 3 blocuri se dau in folosinta in vara aceasta.

Daca este cineva care a achizitionat un apartament in acest complex ar fi util ca opiniile sa fie impartasite.

Deasemenea cel mai probabil va exista si o firma de administratie , banuiesc ca pentru inceput Quadra Place Management care administreaza si Quadra 1 si 2.

Astept pareri referitor si la aceasta firma , preturi de intretinere , de la cei care locuiesc in alte ansamluri de locuinte care sunt administrate de aceasta firma.

#2
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 30.04.2007
cautind pe goagle quadra rezidence drumul cooperativei, mi-a dat pinctul de pe harta atasata. masurind distanta pina la intersectia cu brasov, mi-au dat 1.3 km

https://www.google.r...12!8i6656?hl=ro

#3
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Pai da, 10 minute pana la intersectia cu str Brasov...10 minute cu motocicleta

#4
bliss21

bliss21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.06.2010

View PostGhita_Bizonu, on 27 martie 2019 - 18:32, said:

Unde? In comuna Domnesti?!
Cam pe ude intarca dracuu copii viz a varza de ubde duse mutu iapa?!

Nu am nici un interes insa daca tit e vorba de cestii din astea ... as zice Poseidon Residence.. str  Fabrica de Gheata nr 1.Langa parc Plumbuita (viza varza) lac alaturi . Verdeata. Ma rog maginele si farmciile mai la distanta da nu excesiav. Ladna Ghica (o statie de tranvai) ai de toate) Destul de apopate piata Colentina. Oboru accesibil .... Daca ai 40 de ani p[oa fi excelent (pana te rablagresti pune si mega ceva in zona ta)

Ghita_Bizonu se pare ca nu cunoasteti Bucurestiul. Ghencea nu este in Domnesti. Domnesti este o localitate langa Bucuresti.

Drumul Cooperativei este a imediat dupa Lidl care se afla pe Prelungirea Ghencea la 500m de semaforul de la intersectia cu strada Brasov.

Raspundeti va rog la subiect si coerent.

Am rugamintea sa postati strict la subiect si sa avem exprimare coeerenta.
Referitior la distanta parcursa va asigur conform google maps ca distanta pana la intersectia cu strada brasov unde este si statie de tramvai 41 este de 1.2 km, distanta pe care o parcurgi in 14 minute.
Daca ai pasul mai mare cu siguranta o poti parcurge in 10 minute.

Attached File  screen.JPG   134.44K   75 downloads

Astept pareri de la cei care cunosc zona, dezvoltatorul, istoria acestuia si eventual alte detalii.

#5
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Si daca alergi, faci 5 minute. O sa cumpere toti atletii cate un apartament.
Acum serios, faci 20 de minute ca popa. Google maps aproximeaza in conditii de trotuar civilizat, fara obstacole sau masini parcate. Ori in zona respectiva nu e valabila.

Nu stiu ce pret au, dar daca sunt mai mult de 1000-1100 pe mp2, e clar.

#6
mr_lolus

mr_lolus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 22.11.2007
Oribil acest complex rezidential:

1) Construit intr-o zona si asa SUPRA aglomerata
2) Nu au respectat reglementarile urbanistice - au construit blocuri in mijlocul unei zone de case
3) Nici vorba de spatii verzi - va atasez o poza facuta la fata locului, a se vedea petecul de pamant pe care urmeaza a fi plantati copacii - de tot rasul.
4) BETOANE PESTE BETOANE
5) Arata ca un complex fantoma - au construit doar 3 blocuri din 7, nu au vandut niciun apartament.

Poza pentru referinta:

[ https://i.imgur.com/fu4iTZU.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://imgur.com/fu4iTZU

Edited by mr_lolus, 12 April 2019 - 10:21.


#7
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017
De unde stii ca nu au vandut niciun apartament?

#8
resene

resene

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 22.10.2017
Am fost si eu la o vizionare acum putin timp. Nu e nicicum oribil, doar ca are plusuri si minusuri.. fiecare le pune in balanta cum vrea. Blocurile sunt construite cum trebuie, compartimentari ok, materiale de calitate, firma de c-tii e serioasa, nu sunt inghesuite.. iar pretul parca iesea undeva pe la 1,1k pe m2 util . Dezavantajul major e Strada Cooperativei, care e o strada cu 1 banda pe sens si niste trotuare care cu greu pot fi numite trotuare. Cu masina poti sa iesi si nu e chiar asa groaznic.. totusi blocurile sunt situate la inceputul prelungirii Ghencea, nu Cartierul latin sau partea de dupa Valea Oltului. Cam asta e cel mai mare minus, ca nici nu sunt posibilitati de largire a strazilor din zona, iar cu timpul situatia se va inrautati. Mergeau si mai multi copaci, nu doar fatade vopsite verde.

#9
Nasaud

Nasaud

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.05.2007
Salutare,

Am fost ieri prin zona si m-am uitat par bine construite blocurile, o sa sun sa intreb mai multe detalii despre preturi si apartamente.

Este cineva pe acest forum care si-a achizionat sau urmeaza sa iti achizitioneze si ne poate da mai multe detalii ?

#10
Maus55

Maus55

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.03.2011
Salut,
Ma gandesc sa cumpar aici in faza 2. Pentru cei care au cumparat in faza 1, sunteti multumiti de alegerea facuta?
Este ok accesul pe jos de pe strazile Borsec si Gura Lotrului, adica e safe pe acolo?

Din cate vad, bucataria la 3 camere este mica si nu incape o masa cu scaune.  Voi cum v-ati descurcat?

De aceea ne gandim sa luam cu 4 camere, bucataria este mai mare!

Multumesc in avans!



#11
pascaru_val

pascaru_val

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 16.07.2005
Salut, am cumparat un apartament de 3 camere aici:
- sunt multumit de alegerea facuta, singurul lucru care nu imi place dar sper sa se rezolve sunt infiltratiile de la parter.
-accesul e ok, chiar daca e sectorul 5, vecinii sunt ok, e liniste.
-bucataria e de la mica spre foarte mica, am amenajat cu masa ingusta, etc.
cu placere ;)

#12
mobuldax

mobuldax

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.03.2021
Salut, felicitari pentru achizitia in Quadra trees. Ma uit de mult la complexul asta si sunt nedumerit de peretii de rigips din interior ca sunt de rigipis.
Imi poti spune te rog cum e deocamdata cu zgomotele in apartament? Izoleaza ceva?
Mobila din bucatarie sta bine suspendata pe rigips? Merci

Edited by Dany_Darke, 29 March 2021 - 10:46.


#13
pascaru_val

pascaru_val

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 16.07.2005
Izolatia intre apartamente este buna, spre foarte buna , in apartament toti peretii sunt de rigips si atunci izolatia este doar multumitoare, intre dormitor si bucatarie izolatia este slaba.
Peretele din bucatarie in zona unde se monteaza mobila suspendata are pe interior o placa din lemn (nu stiu exact cum se numeste) astfel incat mobila sta bine pe perete.

Edited by pascaru_val, 28 April 2021 - 00:12.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate