Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Cum decidem sa cumparam un telefon mobil si ce rol are in viata noastra?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
cat04_hoppert

cat04_hoppert

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.03.2019
Buna, va rog sa ma ajutati si sa imi completatati acest chestionar, este pentru lucrarea mea de dizertatie.
Studiez modul in care consideram cand vrem sa cumparam un telefon mobil si ce rol are telefonul mobil in viata noastra. Va multumesc!

https://docs.google....rm?vc=0&c=0&w=1
[ https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScCUXuXAQupt4UH-RSmvdYjDmxJukBYSNDxMJGC-pKpfwgF5A/viewform?vc=0&c=0&w=1 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
asta e tema ta de lucrare de dizertatie? pe bune???

#3
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017
Si ce te-ai gandit tu, decat sa postez chestionarul asta pe tpu unde o sa fiu luat la misto, mai bine il vars aici ca e mai sigur, great choice!Posted Image

#4
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Nu este cam lung chestionarul,nu stiu,intreb si eu? 5-6 min pt un chestionar,nu e deloc putin.

Edited by Vlad_22, 27 March 2019 - 12:55.


#5
danyel61

danyel61

    Fumãtor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
In curand, e posibil sa devina teza de doctorat.

#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,907
  • Înscris: 18.12.2007
La intrebarea 4 nu are ce cauta varianta 'lucrez in strainatate'.
Am completat, bafta.

#7
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
NU va obliga nimeni sa cititi topicul/completati chestionarul.

#8
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
L-am completat,in cele din urma.Succes.Chiar daca ar mai fi putut fi scurtat putin,nu pot sa nu remarc ca ai facut un chestionar bine structurat,cu intrebari clare si concise.Zilele trecute am mai completat un chestionar aici pe forum,ceva legat de domeniul auto,care avea doar vreo 3 intrebari,daca se putea numi chestionar.Ar fi interesant daca ne-ai trimite rezultatele chestionarului.

Attached Files


Edited by Vlad_22, 27 March 2019 - 13:26.


#9
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
eu am zis ca e facut de cineva de la marketing de cum am vazut cat de clare si structurate sunt intrebarile.

#10
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014

View PostEmyBoss7, on 27 martie 2019 - 12:48, said:

Si ce te-ai gandit tu, decat sa postez chestionarul asta pe tpu unde o sa fiu luat la misto, mai bine il vars aici ca e mai sigur, great choice!Posted Image

ca sa-l iei tu la misto. bravo

chestionarul e optional, la fel si scopul topicului. omul a intrebat frumos, nu e cazul sa-l luati la misto pt tema ce o are.

initiator - avand in vedere ca termini deja un master, am ceva recomandari in privinta chestionarului:

1. incearca sa folosesti semnele de punctuatie, pt ca unele intrebari duc o lipsa serioasa de asa ceva

2. la intrebarea: Cu aproximatie, la ce interval de timp va cumparati un nou telefon mobil? - raspunsurile nu reflecta situatiile reale. daca tot vrei sa faci un chestionar obiectiv, pui si variante apropiate de realitate, ori chiar reale

3. Cand cumparati produse de valoare, preferati sa le cumparati din magazin, ca sa fiti siguri ca produsul este original si sa il testati inainte de achizitie? - dat fiind ca e un sondaj despre telefoane mobile si nu despre adidasi, nu gasesc rostul intrebarii. daca se leaga de faptul ca se cumpara si de pe olx si ce alte site-uri ai mentionat, nu e formulata corect, pt ca tocmai de acolo trebuie sa testezi sa vezi ca nu cumperi un cartof (propriu si figurat). in magazin nu-ti desigileaza nimeni inainte de a da banul -> exact la asa ceva se refera punctul 2

4. La scoala/facultate/serviciu va tineti telefonul mobil la indemana tot timpul - irelevanta intrebare, pt ca daca il lasi nesupravegheat, cam invata sa faca pasi. exceptie daca in anul 2019 inca mai ai telefon cu taste, dar nici atunci nu e sigur, ca poate unii sunt mai vintage (vezi p2)

ti-o zic in spirit constructiv  ;)

Edited by Dany_Darke, 27 March 2019 - 14:33.


#11
cat04_hoppert

cat04_hoppert

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.03.2019
Salutare tuturor,

Sincer, am postat aici pentru ca m-am gandit ca gasesc cunoscatori ai domeniului si ma intereseaza raspunsurile voastre pe bune.

de raspunsuri la misto sau fara sens nu duc lipsa, le gasesc pe grupurile cu extensii de gene; pentru cei interesati, pun rezultatele studiului in iulie.

#12
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Pai ar fi trebuit sa citesti si tu Regulamentul ala inainte sa-l accepti.
Practic tu ai incalcat deja regulamentul forumului. deschizand 2 topice cu acealsi subiect si link, plus o postare separata cu exact acelasi subiect.

Quote

Interdictii:
e. postarea aceluiasi mesaj sau postarea de mesaje similare pe mai multe topicuri de conversatie ("flood")

Am dat report la celelalte sa fie sterse. Un topic e suficient.

#13
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,528
  • Înscris: 01.08.2006
Prea lung chestionarul, cand vezi tabelul ala cu atatea "acoarde" si "dezacoarde", te ia guta.
Si, ca idee, la intervale de ani, bani, etc, pune limite clare. Exemplu: pana in 2500 lei. Urmatorul prag de la 2501, nu tot de la 2500, ca e ambigua alegerea si asa o sa-ti fie si rezultatele daca sunt multi care se gandesc ca au fix 2500 lei salariul net :).

#14
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Gata - sper sa-ti fie de folos

Succes

#15
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007

View Postcat04_hoppert, on 27 martie 2019 - 12:37, said:

...pentru lucrarea mea de dizertatie.
Poţi să pui aici cuprinsul lucrării?

#16
cat04_hoppert

cat04_hoppert

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.03.2019
@Peter Blood  pot sa pun sumarul unui capitol, la ce foloseste?

#17
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dar cuprinsul e confidențial sau cum ?

#18
cat04_hoppert

cat04_hoppert

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.03.2019
@waterman- la Univ Bucuresti, orice profesor baga lucrarea pe https://www.turnitin.com/ si verifica daca ai copiat sau nu.
In primul an am picat un examen ca am uitat sa citez.
daca fragmente din lucrarea mea se gasesc oriunde pe net, risc sa pic.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate