Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Huawei P30 Pro

* * * * - 13 votes
  • Please log in to reply
8329 replies to this topic

#8083
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 07.08.2009
Sa înțeleg ca folia care se schimba în service-ul Huawei este din silicon, nu este exact ca cea cu care vine telefonul de nou.

#8084
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 28.11.2001
Similara.

#8085
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 15.09.2005

View Postsov, on 08 martie 2023 - 09:02, said:

La 2 ciocănituri face PS, însă la o linie orizontala nu imparte ecranul in doua.
Am remarcat si eu acum, cred ca au scos gestul asta intre timp. Nu am folosit functia...
https://consumer.hua.../en-us15768890/

#8086
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 05.01.2007
Dupa mai bine de 3 ani am vândut p30 pro-ul și acum regret.
Am vrut sa iau pixel 7 pro, dar dypa ce am citit ca are probleme cu semnalul la noi și încarcă foarte lent, nu știu ce sa aleg sa și fie un upgrade notabil.
S22 ultra e exclus, prea scump Stull.

#8087
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,821
  • Înscris: 30.03.2009
P50-ul arată bine rău

#8088
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,012
  • Înscris: 16.06.2006
Stimati colegi....

Voi nu aveti o repulsie fata de agresivitatea aplicatiilor Huawei?

Adica in Weather am inainte de sunrise/sunset "Petal trending" care nu ma intereseaza.
AI Browser se baga in seama si imi da asa la cateva zile o notificare de stire.
Daca vrei sa cauti o aplicatie intre cele instalate, AISearch se baga in seama cu tot alaiul de search online sugestii si altele.
Music nu mai e un player local simplu ci e o aplicatie de streaming. Eu nu o folosesc deloc
Videos e la fel, un fel de youtube al lui Huawei.

Cum scap de Appgallery, de AIBrowser, AISearch?
Pe Android le dadeam uninstall updates si disable.
Dar aici n-ai cum.

#8089
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 28.11.2001
Nu e greu. Te folosești de aplicația asta și faci cum arăt eu în video - nu dezinstalezi, doar dezactivezi:

Aplicație: https://adbappcontrol.com/en/

Video: https://screenrec.com/share/KtZMICNnA8

#8090
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,012
  • Înscris: 16.06.2006
F.fain.
Multzam.

Edited by radurus, 20 March 2023 - 21:46.


#8091
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 11.01.2005

View Postrzvni, on 28 februarie 2023 - 18:45, said:

Update februarie: 12.0.0.149
După 1 lună încă nu mi-a ajuns update-ul OTA. Asa ceva!

#8092
sov

sov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,346
  • Înscris: 26.02.2006
Cum fac sa pun un widget pe ecran? Inainte tineam apasat pe ecran parca, dar acum nu mai merge.

#8093
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
faci acel "pinch", ca si cum ai ciupi ecranul si ai sa vezi jos meniul de widgets. intri acolo si-ti pui ce vrei

tu confunzi scurtatura aplicatiilor pe ecran cu widgeturile

#8094
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 22.03.2008
Mai merita acest telefon sa fie cumpărat în ziua de azi? Am P20 pro și regret ca nu am luat la acea vreme p30 pro.
Pur și simplu habar nu am ce telefon sa îmi iau S23 ultra, honor magic 5 pro...
Parca nu prea ma încântă Xiaomi, iar Huawei fără google pe mine nu prea ma prinde.
Vad tot feluri de probleme cu ultimile bucăți vândute acum pe eMAG.

#8095
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,754
  • Înscris: 23.05.2013
El e ok, eu am inca P30 Pro, am si S23 Ultra, insa nu as lua acum un P30 Pro neaparat, poate doar daca e o oferta foarte foarte buna.

E urmatorul model dupa P20-ul avut de tine, dar de atunci au trecut multi ani. Este inca capabil, ruleaza bine, camerele ok, dar totusi nu mai e de actualitate, Android vechi, curand poate nici update-uri de securitate sa nu mai primeasca, bateria depinde cum e poate trebuie schimbata, nu stiu. Sunt modele noi curente si capabile, in functie si de buget.

#8096
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 15.09.2005

View Postgabybcr, on 30 martie 2023 - 11:04, said:

Mai merita acest telefon sa fie cumpărat în ziua de azi? Am P20 pro și regret ca nu am luat la acea vreme p30 pro.
Pur și simplu habar nu am ce telefon sa îmi iau S23 ultra, honor magic 5 pro...
Parca nu prea ma încântă Xiaomi, iar Huawei fără google pe mine nu prea ma prinde.
Vad tot feluri de probleme cu ultimile bucăți vândute acum pe eMAG.
Poate sh, in stare foarte buna, cu  plan de schimbat bateria(99lei la Huawei). Sau in garantie, daca se mai gasesc(ajunge sa scrie in "My Huawei" ca mai are garantie, nu trebuie factura etc - schimb gratis, eventual si ecran). Varianta New edition e si mai buna, daca gasesti(8+256GB)

#8097
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,012
  • Înscris: 16.06.2006
No offence.
Unora le place sa fie betatesteri.
Eu prefer sa folosesc ce functioneaza, nu sunt entuziasmat de functii noi.
(inca folosesc winamp5.6, win8.1 si cand am nevoie scriu discuri cu nero 6)

Android 11 e "vechi"?

Dp meu dv nu vechimea sistemului e problema ci uzura morala.
Faptul ca un telefon nu mai "duce" cum trebuie aplicațiile de care ai nevoie, de aceea il schimbi.
Are importanta si vechimea OS deoarece unele aplicatii mai pretentioase nu se mai instaleaza pe androizi mai vechi.

Insa nu cred ca e cazul sa numim vechi Androidul de pe P30Pro.

Edited by radurus, 30 March 2023 - 14:12.


#8098
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,754
  • Înscris: 23.05.2013
EMUI 12 nici nu se stie pe ce baza de Android e, 10 sau 11, ca Huawei nu spune, informatiile sunt contradictorii.
Pe dispozitive Huawei nu sunt suportate diferite aplicatii cunoscute, cum recent nici HBO Max nu mai suporta dispozitive Huawei.

In august apare Android 14. Asta pe 10 sau 11 ce o fi, e vechi. Software-ul nu e invechit "moral" ci invechit. Punct.
La ce te referi tu o fi interfata, ca te-ai plictisit de ea, dar versiunea conteaza pentru ca lucrurile evolueaza si nu sunt tinute la curent.
Lucrurile alea fiind foarte importante precum functii de securitate, ca nimeni nu vrea sa aiba probleme din punctul asta de vedere, de functionalitate, de compatibilitate, si nu numai.

Faptul ca tu folosesti software fara suport din partea dezvoltatorului e o problema mare dar e alegerea ta. Precum Windows 8.1 si altele.
Faptul ca functioneaza pentru ca nu se autodistruge la implinirea acelei date e una, faptul ca nu exista update-uri de securitate e o mare problema.

Betatesteri sunt betatesterii, alpha-testerii si tot asa. Ce e pe dispozitive sunt versiuni finale. Nu e nimeni beta-testeri, in schimb cei care folosesc aplicatii in afara perioadei de suport s-ar putea spune ca traiesc intens. Pana dau de cine stie ce metoda de hacking din miliardele care circula si sistemele alea nu stiu de ele, nu le blocheaza, nu sunt patch-uite, pana datele lor le sunt accesate prin cine stie ce metode, si tot asa. Intens.

Edited by d4m4g3, 30 March 2023 - 17:53.


#8099
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,012
  • Înscris: 16.06.2006
Bine, bine.
Fiecare cu piticii lui.
Cheltuie atunci bani pe tehnologie noua daca consideri asa.

Deocamdata, nu m-am virusat cu w8.1.
Nu ma intrerupe din activitate cu actualizările alea obligatorii nenorocite si cu scam-ul upgradeului la o versiune superioara.
Sau dupa un update sa nu mai am profilul meu si sa fie nevoie sa depanez.

De la win10 incoace, windoz a devenit un spyware, transmite o multime de date despre tine.

Legat de update-uri de securitate...
Ai verificat tu ca aia fac...
Si crezi ca ei ti-ar mentiona in release notes ca au lasat un backdoor...

Edited by radurus, 30 March 2023 - 18:26.


#8100
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,162
  • Înscris: 16.01.2007
Câtă vreme EMUI 12 îmi funcționează corect și are actualizările de securitate la zi, mă doare fix în bască de ce versiune este, este o simplă statistică pentru mine.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate