Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Huawei P30 Pro

* * * * - 13 votes
  • Please log in to reply
8329 replies to this topic

#7813
sov

sov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 26.02.2006
Sus în stânga nu apare decât scris mic  Orange de 2 ori

#7814
florynsv

florynsv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 09.08.2009
Pai nu acolo te uiti, intri la Setari --> Despre telefon --> Stare --> Retea, si acolo ai sim 1 si sim 2 in care iti arata nivelul de semnal pe fiecare sim precum si tipul de retea folosita si id-ul celulei pe care este conectat telefonul!

Attached Files


Edited by florynsv, 10 July 2022 - 13:51.


#7815
sov

sov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 26.02.2006
Amândouă sint setate pe 4 g, iar dacă schimb cartelele între ele, se schimba și nivelul semnalului. Adică acum dacă sim2 are semnal mai mare ca sim 1, dacă schimb cartelele între ele, pe slotul sim 1 va fi semnalul mai mare decât pe sim2
Însă am intrat în setări cum spune colegul mai sus, (abia azi, pt ca am fost plecat din localitate și n-am avut net pana acum ca să vad mesajele) și într-adevăr pe sim 2 apare 3 g, deci din aceasta cauza apare semnalul mai mare. Eu chiar dacă am setat 4g pe ambele simuri, din cauza ca sim2 e o cartela veche fără credit, Orange o trece automat în 3 g. Mulțumesc pt ajutor!
LE- ecranul dacă are o zgârietura, se mai poate recondiționa cumva?

Edited by sov, 13 July 2022 - 20:05.


#7816
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Daca simul este vechi, posibil sa fie nevoie de inlocuire - sa nu cumva sa fie model antic si de demult, care "nu stie" 4G.
Cata vreme nivelul semnalului se schimba odata cu schimbarea simurilor, e clar ca nu e de la telefon.

#7817
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,514
  • Înscris: 26.05.2022

 sov, on 13 iulie 2022 - 19:43, said:

LE- ecranul dacă are o zgârietura, se mai poate recondiționa cumva?
Se înlocuiește. Nu cred aa fie probleme de stoc pentru piese de schimb. Ai detalii despre service in aplicația my Huawei.


#7818
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008

 Katta92, on 24 iunie 2022 - 15:36, said:

Salutare am luat de curand un P30 Pro, telefonul arata ca nou si bateria inca tine bine, cand l-am verificat a fost totul ok, dar recent a inceput sa imi faca probleme camera de 1x in sensul ca nu focalileaza sau focalizeaza rar, cu greu apoi isi pierde iarasi focusul. Daca trec pe wide sau pe 5x problema dispare. Am incercat hard reset, alte aplicatii de camere, problema blurului ramane pe camera de 1x.

Acel led rosu infrarosu palpaie pe celalalte camere, pe 1x ramane aprins continuu.

Care ar fi baiu' ? Trebuie schimbata camera? Versiunea e Emui 12.0.0 cu 1mai 2022
Pana la urma am rezolvat problema, i-am schimbat camera si s-a rezolvat problema, Era mort focusul pe camera veche.

#7819
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,514
  • Înscris: 26.05.2022
A primit cineva update-ul pentru iulie?

#7820
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,023
  • Înscris: 16.06.2006
Care e treaba de intrebati de actualizari?

Daca merge, de ce sa faci update?
Am patchul din iunie 2021.
De multe luni imi tot arata ca are update la HMS core si ii dau ignore.
I-as opri notificarile alea dar nu se poate.
La mine toate actualizarile sunt puse pe manual.

Totusi...
aplicatia Weather a lui huawei isi face update in background (habar nu am cum)
Versiunea noua are bloatware cu "Petal search trending" (scroll down pana la sun rise/sunset si le vezi) adica incorporeaza niste linkuri despre stiri nerelevante (pentru mine) care deschid browserul huawei, logic.
Ii dau uninstall all updates si imstalez o versiune veche care dupa ceva timp isi face update la bloated version.

... si sa nu fim snobi.
O fi telefonul asta "vechi" dar nu merita sa dai bani pe altul cand face treaba buna.

Tinand cont ca a fost ultimul huawei cu GMS (google) tragem de el cat putem.
Altfel la ce m-as orienta?
Nu sunt dispus sa dau multi bani pe un samsung ca sa am o multime de bloatware.
Deci probabil ca spre honor, poco, opo, xiaomi, oneplus o sa ma indrept...

Edited by radurus, 21 July 2022 - 08:36.


#7821
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,514
  • Înscris: 26.05.2022
Stai putin adica sunt snob fiindca vreau actualizari si suport?!
Te-ai trezit cu fata la cearsaf sau de ce judeci tu asa gratuit oamenii fiindca nu fac aceleasi alegeri de viata ca si tine?

Nici eu nu-s dispus sa-l schimb decat daca crapa dar am niste mici neajunsuri pe care sper ca vreun update de soft le va corecta!

#7822
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,023
  • Înscris: 16.06.2006
No no
Nu asta am vrut sa zic.

Dar observ ca e "in trend" sa schimbam telefonul doar pentru ca a aparut ceva mai wow, sa arati ca ai tehnologie noua, nu din ratiuni de necesitate.

(probabil sunt un specimen mai aparte. Sunt adeptul evitarii costurilor nenecesare, a utilizarii solutiilor verificate.
Schimb lucrurile cand nu mai corespund scopului nu pentru ca sunt vechi.
Inca folosesc win7 si 8.1, ard DVD cu nero10 cand e cazul, ascult muzica cu winamp si prefer sa fie muzica local nu stream.)

Edited by radurus, 21 July 2022 - 11:43.


#7823
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020

 radurus, on 21 iulie 2022 - 08:29, said:

aplicatia Weather a lui huawei isi face update in background (habar nu am cum)
Versiunea noua are bloatware cu "Petal search trending" (scroll down pana la sun rise/sunset si le vezi) adica incorporeaza niste linkuri despre stiri nerelevante (pentru mine) care deschid browserul huawei, logic.
Ii dau uninstall all updates si imstalez o versiune veche care dupa ceva timp isi face update la bloated version.

Nu reusesc sa reproduc treaba asta.

Probabil pentru ca am dat uninstall la ceva bloat.

#7824
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,023
  • Înscris: 16.06.2006
Uite aici.
Vezi si versiunea aplicatiei
A mea e 11.0.3.402
A ta e 11.1.2.304

Probabil ca ar trebui sa ii fac un update si mai sus in loc sa ii fac downgrade.
Mai cred ca depinde si de versiunea de soft. Eu nu am actualizat emui din iunie 2021 cum ziceam.

Attached Files



#7825
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,514
  • Înscris: 26.05.2022

 radurus, on 21 iulie 2022 - 11:37, said:

Dar observ ca e "in trend" sa schimbam telefonul doar pentru ca a aparut ceva mai wow, sa arati ca ai tehnologie noua, nu din ratiuni de necesitate.
Fiindca suntem o natie de snobi. La fel cum brusc s-au hotarat toti ca nu mai pot fara suv-uri si fara camere 360, doar ca ti-am explicat mai sus ca (la mine) nu-i cazul.

Da, dupa 3 ani se simte o oarecare uzura morala si nu pot zice ca nu l-as schimba, dar momentan nu consider ca am cu ce, asa ca sper sa nu pierd de tot suportul.

Edited by NikoroB, 21 July 2022 - 12:27.


#7826
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020

 radurus, on 21 iulie 2022 - 12:26, said:

Uite aici.
Vezi si versiunea aplicatiei
A mea e 11.0.3.402
A ta e 11.1.2.304
Probabil ca ar trebui sa ii fac un update si mai sus in loc sa ii fac downgrade.
Mai cred ca depinde si de versiunea de soft. Eu nu am actualizat emui din iunie 2021 cum ziceam.

Nu cred ca e de la versiune, probabil de la bloat-ul ramas pe telefon. Dupa cum am zis, eu am dat uninstall la multe chestii care nu ma ajuta la nimic, cum ar fi:
Spoiler
EMUI Build Number: 12.0.0.134

#7827
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,023
  • Înscris: 16.06.2006
Totusi nu gasesc aplicatia cu versiunea mai noua nici pe net iar tutorialul publicat de un tip in mai pe yt nu are efect (change region China apoi apare weather in AppGallery)
Al meu emui e 11.0.0

Nu m-am bagat inca la dezinstalare pachete pe ADB.

Edited by radurus, 21 July 2022 - 13:24.


#7828
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Cred ca vine cu EMUI12, nu-mi amintesc sa-si fi facut update :)

#7829
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,023
  • Înscris: 16.06.2006
Am reusit un update la 11.0.3.404
(in appgallery am schimbat tara China) si a disparut "petal trending" dar mi-ar fi placut ultima versiune 11.1.6.304

Edited by radurus, 21 July 2022 - 13:43.


#7830
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Daca schimb pe China, apare o.versiune si mai noua Posted Image

Oricum, e doar pentru EMUI12 cred eu :)

Edited by Znevna, 21 July 2022 - 13:52.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate