Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Huawei P30 Pro

* * * * - 13 votes
  • Please log in to reply
8329 replies to this topic

#163
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,470
  • Înscris: 29.10.2007
Așa apare în HiCare oferta cu 90 zile garanție la ecran

În altă ordine de idei, de la o generație la altă beneficiile scad. Generația P10 avea 3 luni la ecran și un an suplimentar de garanție la telefon, generația P20 doar cele 3 luni la ecran, iar generația P30 vine cu cele 3 luni la ecran, dar numai pentru cine se înscrie în HiCare până la o anumită dată. La P10 și P20 te puteai înscrie în termen de 30 zile de la achiziție aceasta neavând legătură cu data lansării.

P10 l-am cumpărat în aprilie 2018, la un an de la lansare, am primit garanție VIP. P20 Pro l-am cumpărat în februarie 2019, la aproape un an de la lansare, am primit 3 luni de garanție la ecran. Dacă iau P30 peste 3 săptămâni ciuciu garanție suplimentară.

Attached Files



#164
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
Si la p9 a fost cu un an extra vip pentru flagship, l am avut si parca asa era. Oricum nu tin 2 ani un telefon, asa ca nu e problema :))

#165
mirceamoldo

mirceamoldo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 13.01.2011

 skratch16, on 29 martie 2019 - 20:36, said:

Uite de asta nu-mi place mie. Sunt unii oameni care se mulțumesc cu prea puțin. Dacă tu ai ultima zi 15, iar ei fac livrările din 15,adica nu garantează asta, poate sa fie 16,17,18 tu cum bagi datele? Sa spunem ca vine pe 15,dar din lipsa de timp sau ești pe drum orice alt motiv nu ai cum sa faci asta, de ce eu sa fiu forțat vreau nu vreau într-o singura zi sa fac asta când de ex la Vodă se livrează de pe 4. Și nu, nu spune sa iau de acolo pt ca eu am abon orange prin firma și nu pot schimba.

Pe site la Orange scrie "Livrare vineri 05 aprilie 2019" (la Black - vad ca difera in functie de culoare).

#166
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,470
  • Înscris: 29.10.2007
https://www.youtube-...?feature=oembed

#167
VerSus_88

VerSus_88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 16.05.2018

 Tomaz2015, on 30 martie 2019 - 07:37, said:

Identic cu S10+ la dimensiuni și aspect... Asta e trendul
cum sa fie identic ? e identic cu S9+ poate

#168
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,845
  • Înscris: 03.01.2015
Poate de asta are și ecran curbat... Sa nu fie atât de lat

 VerSus_88, on 30 martie 2019 - 09:57, said:


cum sa fie identic ? e identic cu S9+ poate
Le-am pus unul lângă altul, unul peste altul... Au aceeași dimensiune

#169
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,470
  • Înscris: 29.10.2007
https://www.youtube-...?feature=oembed

#170
VerSus_88

VerSus_88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 16.05.2018

 Tomaz2015, on 30 martie 2019 - 10:01, said:

Poate de asta are și ecran curbat... Sa nu fie atât de lat

Le-am pus unul lângă altul, unul peste altul... Au aceeași dimensiune
p30 pro e masiv , mai greu, se simte mult mai bine in mana , are display-ul mult mai curbat (asta nu-mi place deloc)
e aproape 1:1 cu S9 ca marime/grosime/concept al display-lui, s10+ e mai flat , nu are display-ul atat de mult curbat..si calitate e wow la s10+ a culorilor.
dar.. din punctul meu de vedere  P30 pro Crystal bright e cel mai frumos telefon pe care am pus mana.

 bikermanro, on 30 martie 2019 - 10:01, said:


Boke: XS MAX
Night Mode:  cam egalitate P30 cu S10
Daylight Auto:  mic plus pentru S10
Video: clar s10
Zoom: (care nu stiu cati folosesc) P30
parerea mea.

#171
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008
pentru cei care semneaza cu portocalii la portare , orange me 55 redus la 44 euro si avans 634 ron la telefon primiti garantie basic pe toata durata contractului si garantie premium timp de 12 luni de la cumparare ,diferentele intre ele se gasesc pe site , plus garantie extinsa ecran 3 luni zile si ceas cadou + daca mai duceti un telefon vechi la buyback mai primiti 100 euro voucher, eu zic ca e deal !

Edited by HouseFreak, 30 March 2019 - 10:46.


#172
adryan871

adryan871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 09.11.2016
Scuze că mă bag,și o să ziceți că strugurii sunt acri,așa e,nu am bani de așa telefon. Dar ce e așa deal in a da luna de luna peste 200 de lei pe un abonament cu niste beneficii pe care le poți avea și cu maxim 10 euro la prepay?

#173
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,845
  • Înscris: 03.01.2015

 HouseFreak, on 30 martie 2019 - 10:42, said:

pentru cei care semneaza cu portocalii la portare , orange me 55 redus la 44 euro si avans 634 ron la telefon primiti garantie basic pe toata durata contractului si garantie premium timp de 12 luni de la cumparare ,diferentele intre ele se gasesc pe site , plus garantie extinsa ecran 3 luni zile si ceas cadou + daca mai duceti un telefon vechi la buyback mai primiti 100 euro voucher, eu zic ca e deal !
La buy back e 15 euro reducerea... Nu-ți da nimeni 100 de euro pe un telefon vechi... Am semnat eu cu buy back

#174
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 09.01.2007

 VerSus_88, on 30 martie 2019 - 10:21, said:

Night Mode:  cam egalitate P30 cu S10
Nope. Nici p-aproape. Mai sunt clipuri pe net, P30 rupe la night mode, cu singura problema ca trebuie sa tii telefonul relativ fix pana face toate pozele, dar e MULT peste S10 la night mode. In clipul de mai sus sunt facute poze pe lumina acceptabila, chiar daca e noapte. P30 face poze si pe bezna, no joke (vezi pozele din camera de hotel din clipul tau).
Si la macro, care mie mi se pare mai utila decat zoom-ul in multe cazuri, ca mai lucrez cu chestii mici si e genial sa poti face poza de la 2 cm.

 adryan871, on 30 martie 2019 - 10:56, said:

Scuze că mă bag,și o să ziceți că strugurii sunt acri,așa e,nu am bani de așa telefon. Dar ce e așa deal in a da luna de luna peste 200 de lei pe un abonament cu niste beneficii pe care le poți avea și cu maxim 10 euro la prepay?
Nu dai 200 pe abonament, dai pe rate la telefon.
Daca faci un calcul la ce-a zis el, inseamna aprox. 1200 eur in 2 ani, din care scazi acei 10 euro prepay de care vorbesti tu (desi sa fim seriosi, nu multi prefera prepay, poti obtine aceleasi lucruri si la abonament, chiar mai avantajaos, eu am abonament de 7eur cu 50gb la orange) si ramai cu 960 eur. Plus vouchere sau etc practic iei telefonul la aceeasi bani dar il platesti in rate. De ce sa dai banii pe loc daca ii poti da in transe? :)

#175
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
Nu e mare oferta, e ok, dar nu mai sariti toti pe ea. La final te ajunge la 1200 de euro. Daca ai nevoie de un asemnea abonament, e buna oferta. Alt lucru bun este asigurarea.

In rest, eu am luat p30 pro breathing crystals la 800 de euro. La care pun un abonament de 10 euro la orange sau cel de 5 nelimitat de la telekom/digi si ma ajunge la 120-240 euro pe 2 ani. Tragem linie si ajungem la 900-1000, deci cu aproximativ 200-300 euro mai ieftin, dar repet fara sa am nevoie de acel abonament de 55 si fara asigurare.

Toate cele 3 telefoane fac poze bune, unu are plus la zoom si nightmode, unul la video, unul la bokeh sau cum se numeste. Per total p30 pro pare cel mai ok pentru poze.

Edited by Garkan, 30 March 2019 - 11:25.


#176
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006

 HouseFreak, on 30 martie 2019 - 10:42, said:

pentru cei care semneaza cu portocalii la portare , orange me 55 redus la 44 euro si avans 634 ron la telefon primiti garantie basic pe toata durata contractului si garantie premium timp de 12 luni de la cumparare ,diferentele intre ele se gasesc pe site , plus garantie extinsa ecran 3 luni zile si ceas cadou + daca mai duceti un telefon vechi la buyback mai primiti 100 euro voucher, eu zic ca e deal !
Cum ai beneficiat de oferta asta? si eu tot incerc sa dau de un agent care se ocupa de portari dar in weekend nu lucreaza nimeni. Si daca astept pana luni pierd ceasul pt precomanda.
Din cate stiu oferta cu voucher de 100 euro la buy-back intra doar din 3 aprilie incolo deci nu se pot cumula ofertele

#177
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008

 Tomaz2015, on 30 martie 2019 - 11:16, said:

La buy back e 15 euro reducerea... Nu-ți da nimeni 100 de euro pe un telefon vechi... Am semnat eu cu buy back

din pacate nu pot sa iti arat cine imi face ofertarea ,dar este 100 euro pe telefon la buyback , telefonul buyback trebuie sa fie functional, intreg, fara urme de lovituri sau sparturi si sa valoreze peste 0 euro la verificarea in  orange shop .
Daca e ok atunci il dati colegilor din orange shop si primiti un voucher pe care va rog sa mi l trimiteti pe email pana soseste telefonul intrucat il voi reduce din factura.

nu vorbesc in necunostinta de cauza

#178
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,845
  • Înscris: 03.01.2015
Mie mi s-a scăzut în Orange Shop 15 euro pentru aducerea unui telefon vechi la portare de abonament... Poate și-au băgat diferența de 85 de euro în buzunar deși nu prea ar avea cum... Sau poate ai prins vreo oferta preferențiala pentru anumite shop-uri

Oricum... Faptul e consumat... Am semnat cu ei și gata... Sa speram ca va fi bine

#179
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
Aseara am fost la orange shop si mi-a confirmat ca exista oferta cu voucher 100 euro buy-back dar intra in vigoare doar din 3 aprilie.

#180
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,845
  • Înscris: 03.01.2015
Nu sunt ei fraieri... Pierzi ceasul dar primești suta de euro

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate