Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Probleme imprimanta Epson L850

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Monelina

Monelina

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.03.2019
Buna! Folosesc o imprimanta Epson L850 pt printuri de poze. Imprimanta in mod normal este in garantie, dar deja am 6000printuri deci gata!
Problema e ca apar niste dungulite pe poze, in special vizibile pe fata oamenilor ( deci ma gandesc ca e pb la galben sau magenta). Oricat am dat curatare cap si aliniere e tot la fel. A avut cineva astfel de probleme?

#2
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,564
  • Înscris: 08.03.2017
Daca mai ai garantie "abuzeaza" de ea - este o serie cu probleme de fiabilitate la print head (cap print) , se infunda des pana se infunda de tot . Trebuie zilnic printat cu ea ca sa prelungesti agonia , pacat, super echipata dar cu un cap slab.

Edited by ldpe, 26 March 2019 - 09:03.


#3
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Ce treaba are garantia cu 6000 printuri ?!
Daca nu ai printat un milion de poze in 3 zile... garantia este OK.
Trimite la garantie, nu te costa nimic.

#4
Monelina

Monelina

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.03.2019
Cica garantia este 1 an sau 3000 de printuri...ceea ce mi se pare o mare prostie la cat costa imprimanta

#5
Moshu_ro

Moshu_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 21.03.2007

View PostMonelina, on 26 martie 2019 - 08:16, said:

Buna! Folosesc o imprimanta Epson L850 pt printuri de poze. Imprimanta in mod normal este in garantie, dar deja am 6000printuri deci gata!
Problema e ca apar niste dungulite pe poze, in special vizibile pe fata oamenilor ( deci ma gandesc ca e pb la galben sau magenta). Oricat am dat curatare cap si aliniere e tot la fel. A avut cineva astfel de probleme?
Eu am L800, si a mea face foarte rar dungile alea, ii dau o curatare cand apar si dupa curatare dispar. Dai o curatare simpla, si daca tot apar, dai curatare intensa. Vezi sa iti fie setata pe photo nu text.

Edited by Moshu_ro, 26 March 2019 - 12:21.


#6
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

View PostMonelina, on 26 martie 2019 - 11:38, said:

Cica garantia este 1 an sau 3000 de printuri...ceea ce mi se pare o mare prostie la cat costa imprimanta
Hmmm, nasol.
Eu stiam ca garantia obligatorie este de 2 ani.
Da, poate e vreo limitare la numarul de printari.
Dar 3000 mi se pare complet absurd.
Vad garantie 12 luni la f64, dar la emag ai garantie 3 ani !!
AIci zice garantie extinsa este la numar de pagini: https://www.epson.ro...tended-warranty
Iar aici zice garantia normala este la numar de pagini: https://www.epson.ro...#specifications
Mdeah, nasol, ce sa zic, mi se pare absolut naspa.
Daca nu merge nici curatare intensa, cum zice colegul mai sus, poti sa o trimit la garantie / service autorizat - platesti reparatia, dar macar ai o imprimanta functionala.

#7
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,712
  • Înscris: 06.07.2005

View PostMonelina, on 26 martie 2019 - 11:38, said:

Cica garantia este 1 an sau 3000 de printuri...ceea ce mi se pare o mare prostie la cat costa imprimanta
Asta spune destul de mult despre fiabilitatea ei.
Un printhead nou e vreo 7-800 de lei, dar sincer daca sunt atat de "rezistente", nu merita banii.

Edit: Ia uita-te pe garantie ce scrie exact, ca la modelele mai low de la Epson garantia e pentru 30000 de pagini, nicidecum 3000. Banuiesc ca la L850 e o greseala pe site-ul lor.

Edited by vimann, 26 March 2019 - 13:17.


#8
Monelina

Monelina

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.03.2019

View PostMoshu_ro, on 26 martie 2019 - 12:20, said:


Eu am L800, si a mea face foarte rar dungile alea, ii dau o curatare cand apar si dupa curatare dispar. Dai o curatare simpla, si daca tot apar, dai curatare intensa. Vezi sa iti fie setata pe photo nu text.
Si cum ii dai curatare intensa? E setata pe photo

Edited by Monelina, 26 March 2019 - 15:07.


#9
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
De obicei, la ecranul de curatare, ai 2 optiuni: fast sau cum o fi si deep sau.....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate