Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Sfat achizitie bicicleta

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018
Corect. Eu am 1,85m si foloesc un Rockrider marimea L, care imi vine perfect. In cauciucuri bag cam 4,5 atmosfere. Mai mult decat dublul recomandat de producator, dar si experienta de rulare e de mare exceptie, practic e alta bicicleta.

Edited by Inginerul_, 26 March 2019 - 16:03.


#20
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019

View PostInginerul_, on 26 martie 2019 - 16:03, said:

Corect. Eu am 1,85m si foloesc un Rockrider marimea L, care imi vine perfect. In cauciucuri bag cam 4,5 atmosfere. Mai mult decat dublul recomandat de producator, dar si experienta de rulare e de mare exceptie, practic e alta bicicleta.
Nici nu stiam ca exista marimile M/L(173-176) si L/XL(180-184); La MTB cred ca m-as putea inghesui pe un M/L dupa cum si tu te-ai descurca cu L/XL. Cu L merg la sigur

Edited by PostacheNegrutzi, 26 March 2019 - 16:14.


#21
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018
Cu un XL m-as descurca, desi mi-ar fi un pic prea mare. Cu un L nu, am probat la Decathlon si nu m-am impacat defel.

Edited by Inginerul_, 26 March 2019 - 20:13.


#22
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,991
  • Înscris: 06.09.2008

View PostInginerul_, on 26 martie 2019 - 16:03, said:

..In cauciucuri bag cam 4,5 atmosfere. Mai mult decat dublul recomandat de producator, dar si experienta de rulare e de mare exceptie, practic e alta bicicleta.
Probabil mergi pe asfalt ca pe offroad ai face

[ https://i.makeagif.com/media/6-02-2015/PyjFvW.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018
Da, pe asfalt.

#24
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
M-am mai uitat pe net și ce caut eu trebuie să aibă cadru mixt, ca btwin Original 520. Vreau una sa pot incaleca ușor fără să fie prea de dama... Mi-ar placea sa aibă vitezele in butuc; urăsc deraioarele oricât de eficiente ar fi , mă zgârie in ochi pur și simplu!

Edited by PostacheNegrutzi, 31 March 2019 - 17:38.


#25
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
pegas

https://bicicletapeg...gO82Tcc3Lvp_df0

#26
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Am vazut alaltaieri un hipster cu Pegas, cauciuc de 4 inci si sa de aia lunga. M-a cuprins nostalgia :). Pegasul Modern calarit in copilarie era cea mai comoda bicicleta a acelor vremuri. Da, stiu, impingi la ea de nebun, dar pe distante mici si la mers domol chiar nu conteaza.

#27
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Am avut si eu pegasul cu sa lunga, ii duc dorul si acum.
De fapt, chiar sunt geana dupa unul, il chitesc pentru plodul al mic.....

#28
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,663
  • Înscris: 22.05.2011
Nu e ala de-i zicea  Pegas Kent ?  Oare de unde venea denumirea asta...

#29
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
E si acu' ala cu sa lunga, si e la reducere, are doar 2 viteze si nu stiu pozitia cum e ca n-am mers, oricum nu pare bicla de mers la serviciu cu ea lol
.

Aia alb cu rosu are un design fabulos si 3 viteze in butuc. Presupun ca-s de ajuns in Bucuresti. Plus ca vitezele n butuc sunt mult mai fiabile si mai precise decat alea cu deraior n shit.

Edited by burkina, 01 April 2019 - 11:23.


#30
iceboxshow

iceboxshow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.02.2008
Salutare colegi.
Am o bicicleta de vanzare, daca este cineva interesat, ii pot trimite linkul in privat.
Va las aici anuntul publicat pe olx
Bicicleta Panamea Strada Bold noua, sigilata, cutie garantie 24 luni
Bicicleta Panamea neagra, noua, garantie 24 luni din 30.09.2019
(a fost desigilata pentru a se vedea integritatea ei)
Accept orice test si verificare la fata locului pentru autenticitatea ei.
Vine insotita de Certificat de garantie in original
Ghiozdan
Casca marimea L
Echipare comună pentru toate modelele
• Cadrul - Aliaj Aluminiu 6061
• Furca - Carbon
• Cauciucuri - Michelin Pro3 Race, talon flexibil, 23-622
• Camere - Continental Race, 18/25-622
• Angrenaj - Aluminiu 7005, 49T, lungime braț 170 mm
• Tija șa - Aero, Aluminiu, 27,2 mm, lungime 300 mm
• Șa - Piele ecologică neagră
• Pipă - Aluminiu, 6º înclinare, 31,8 mm, l = 80mm
• Cuvete - NECO
• Lanț - KMC
• Branding - Litere volumetrice aluminiu
• Culoare negră mată
Greutate 9.28 kg
Size: 55 cm
Panamea Bold
Construit pe același cadru din aliaj de aluminiu cu design aero și cu furcă din carbon, modelul Bold este la fel de fiabil, de arătos și de performant ca celelalte modele Panamea. Angrenajul cu 49T împreună cu pinionul de 18T permit plecarea rapidă de pe loc, dar și atingerea unei viteze de peste 40km/h. În schimb, frânele Saccon Radius își fac datoria cu brio, înghețând roțile cu jante SXT și butuci Novatec construite în România. Indiferent dacă e echipată cu dropdownul, bullhornul din carbon sau flatbarul clasic, Panamea zburdă ușor printre mașini, ca o pană. Și indiferent pe unde te poartă Panamea, vor fi capete care se vor întoarce ca s-o admire.
- Cumparatorul ridica personal bicicleta
- Livrare in tara cu verificare colet prin Curier daca se achita in avans taxa de transport
- Daca se achita integral livrarea este gratuita
pretul este fix, nu schimb.

Attached Files



#31
adryanrusu

adryanrusu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 24.03.2005
Am si eu o rugaminte pe care le-o adresez celor in temă cu piața de biciclete. Momentan detin o cursieră pentru șosea dar aș vrea sa cumpar si o bicicleta pentru intern in localitate in proportie de 70-80% dar si pentru drumuri neasfaltate, forestiere, si nu ma prea pricep ce sa cumpar ,de aceea as dori niste linkuri la ce s-ar gasi momentan in magazine un raport calitate preț OK. As prefera bicicletă noua, am 1.85 inaltime si 83 kg. M-am gandit la un mountain bike undeva la un buget de maxim 3000 de lei cu suspensii doar pe față, chiar nu cred ca ma bag pe coclauri .... M-am tot documentat,magazinele sunt pline, dar cam ce ar trebui in mare parte nu sunt pe stocuri, si sa astept pana la toamna nu ar fi o problema dar am zis sa cer parerea celor in cunostinta de cauza poate totusi.... Va multumesc.

Edited by adryanrusu, 11 June 2020 - 16:29.


#32
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,115
  • Înscris: 04.02.2011

View PostRazvan125, on 25 martie 2019 - 22:02, said:

Fara DHS.
Nu stiu cum mai sunt in prezent bicicletele de la ei, dar am avut si atat doar ca avea doua roti care se invarteau :))
Un prieten are de la firma "Caraiman" (tot de la DHS a cumparat-o si nu ii buna)

Ai putea sa iti iei ceva de oras. ( asta daca nu mergi cu ea prin padure ) Eu am un mtb si uneori simt nevoia de ceva de oras (cred ca merge mai bine pe asfalt decat un mtb, habar n-am. nu m-am dat niciodata pe una de oras)
Timișoara nu-i chiar oraș în sensul clasic, avem un primar celebru care tot dezvoltată orașul în forță cu gropi, noroaie și din alea. Este necesar un MTB.

#33
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013

View Postadryanrusu, on 11 iunie 2020 - 16:18, said:

Am si eu o rugaminte pe care le-o adresez celor in temă cu piața de biciclete. Momentan detin o cursieră pentru șosea dar aș vrea sa cumpar si o bicicleta pentru intern in localitate in proportie de 70-80% dar si pentru drumuri neasfaltate, forestiere, si nu ma prea pricep ce sa cumpar ,de aceea as dori niste linkuri la ce s-ar gasi momentan in magazine un raport calitate preț OK. As prefera bicicletă noua, am 1.85 inaltime si 83 kg. M-am gandit la un mountain bike undeva la un buget de maxim 3000 de lei cu suspensii doar pe față, chiar nu cred ca ma bag pe coclauri .... M-am tot documentat,magazinele sunt pline, dar cam ce ar trebui in mare parte nu sunt pe stocuri, si sa astept pana la toamna nu ar fi o problema dar am zis sa cer parerea celor in cunostinta de cauza poate totusi.... Va multumesc.

https://bellabike.ro...albastru-verde/

#34
adryanrusu

adryanrusu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 24.03.2005

View PostLac78, on 11 iunie 2020 - 20:18, said:

Multumesc de link, o sa iau in calcul. Pentru inaltimea mea nu ar fi mai bun ceva pe 27.5 ?.. nu stiu exact dar intreb.

#35
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,991
  • Înscris: 06.09.2008
29" e cel mai ok pt 1.85, roata mai mare e mai eficienta la drum intins.

#36
adryanrusu

adryanrusu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 24.03.2005

View PostLac78, on 11 iunie 2020 - 20:18, said:

Acest model nu mai este pe stoc. Ce părere aveți de acest model? https://www.bikexper...Retargeting.biz

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate