Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

cărțile de identitate cu cip

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 vidiandrei, on 25 martie 2019 - 19:30, said:

Olivia Steer has joined the chat.

Sa vedeti atunci iar discutii cu Biserica si alte fel de fel de personaje. Satana. 666. Statul Paralel. Guvernul de spioneaza. etc.

Ai dreptate, nu se intampla nimic din toate astea, doar in mintea noastra, guvernul ne vrea binele, stiu ca unii parlamentari nu mai pot sta pe scaune in parlament, si dorm ei si viseaza, si se gandesc la noi saracutii, dragii de ei.

#20
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,111
  • Înscris: 30.04.2007
mai baieti, puneti mana pe lopeti ... ia sa ridice frumos 2 degete ca la scoala, cine NU are in momentul de fata, CEL PUTIN 2 cipuri asupra lui ;) pe unul dind o gramada de bani, iar pe al 2-lea avind o multime de bani, din cind in cind :D

#21
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

 xmanyacs77, on 25 martie 2019 - 19:09, said:

Aici este smecheria.......securistii nostri vor sti mereu in ce zona a UE esti/suntem! Posted Image

Cum ar face asta?

#22
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Hai frate cand kkt apar astea ca la astept de vrep 9-10 ani... de prin 2010 se tot promit si nimic.

Cu cip si data de nastere!

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sa faca in kkt noul buletin cu dimenisuni de permis de conducere/card bancar. Cred ca suntem printre singurele tari bananiere in care poti incepe sa servesti bauturi cu buletinul pe post de tava de pahare.

Imi aduc aminte ca in vara jucam tenis de masa cu buletinul. Nici nu mai aveam nevoie de paleta, foloseam buletinul.

Daca exista buletin pe vremea lui Burebista/Decebal, dacii il foloseau cu succes pe post de scut.

Edited by MembruAnonim, 25 March 2019 - 20:37.


#24
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Normal ar fi sa le lase pe cele actuale pana la expirare doar cele noi sa fie in noul format, dar cu cel mai idiot stat din UE, nu se stie...

#25
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

 MembruAnonim, on 25 martie 2019 - 20:22, said:

Sa faca in kkt noul buletin cu dimenisuni de permis de conducere/card bancar. Cred ca suntem printre singurele tari bananiere in care poti incepe sa servesti bauturi cu buletinul pe post de tava de pahare.

Imi aduc aminte ca in vara jucam tenis de masa cu buletinul. Nici nu mai aveam nevoie de paleta, foloseam buletinul.

Daca exista buletin pe vremea lui Burebista/Decebal, dacii il foloseau cu succes pe post de scut.

Si in franta sunt la fel.

Well, exista si mai naspa: italia. Unde-i doar o bucata de hartie :lol:


Dar problema majora e lipsa unor date galactico-importante.

#26
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010

 xmanyacs77, on 25 martie 2019 - 19:09, said:

Aici este smecheria.......securistii nostri vor sti mereu in ce zona a UE esti/suntem! https://forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/idea.gif

*Libertatea de miscare se restrange usor.

:) Daca cineva vrea sa stie unde te afli, stie. Poti sa te bagi sub pamant, sa-ti schimbi numele, sangele, amprentele, dintii. Acum...intreb si eu: cum de s-ar sti unde te afli cu chip si acum, cu buletin, nu se stie?! Spuneai pe alt subiect ca te pricepi la starea sanatatii populatiei. Eu ma pricep la chestiile astea gen, localizare.

#27
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003

 born2lose, on 25 martie 2019 - 19:04, said:

sa-ti schimbi buletinul dureaza nitel mai mult, dar tot rezolvi intr-o ora.
O ora dupa cele 10 zile lucratoare sau cum ? :)

#28
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
ANAF vrea sa afle pe unde suntem fiecare, ca sa ne ia banii. Sper ca ati depus formularul la ANAF cand ati plecat din tara...

Mexic...se aude?

Edited by Kres, 25 March 2019 - 20:43.


#29
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 vidiandrei, on 25 martie 2019 - 19:30, said:

Olivia Steer has joined the chat.

Sa vedeti atunci iar discutii cu Biserica si alte fel de fel de personaje. Satana. 666. Statul Paralel. Guvernul de spioneaza. etc.
Da,reptilienii infiltrati prin Guvern,Parlament,multinationale care saboteaza economia ''infloritoare'' a Pesedeului si baga din nou tara in "noroaie",dupa ce PSD-ul tocmai a reusit s-o scoata.

#30
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006
Romania are unul dintre cele mai nesecurizate acte de identitate + e prea mare si nu scrie cand esti nascut (clar, pt ca strainezii nu stiu de CENEPEU).

E timpul sa mergem spre ceva mai modern si mai mic.

Daca Zeul tau zice sa te feresti de CIP, atunci iti vor da unul fara cip, dar care probabil expira anual :D

#31
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,371
  • Înscris: 28.10.2018
Noroc ca ne obliga UE sa trecem la formatul card de credit + cip ca stateam cu paleta de ping pong inca 2000 de ani.

Oricum, eu sunt cu un picior pe cetatenie vest-europeana. Doar ce am trecut de 5 ani de rezidenta, platitor de taxe integral. V-am pupat pe pasaport.

Edited by abac, 25 March 2019 - 21:15.


#32
cristian-p

cristian-p

    Stelist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 23.10.2013

 adisz, on 25 martie 2019 - 19:04, said:


Pai noi,Romania,am intrat in UE deja din 2007.

Pe xmanyacs77 nu l-au primit in 2007, atunci am intrat doar noi, Romania.

#33
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010

 abac, on 25 martie 2019 - 21:14, said:

Noroc ca ne obliga UE sa trecem la formatul card de credit + cip ca stateam cu paleta de ping pong inca 2000 de ani.

Oricum, eu sunt cu un picior pe cetatenie vest-europeana. Doar ce am trecut de 5 ani de rezidenta, platitor de taxe integral. V-am pupat pe pasaport.

Chiar scapam de prostiile astea? Adica, se trece la un format mai...normal?! De cand?

#34
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008
Mie pot sa-mi ceara sa am cip si pe buca, cu autentificare prin aroma basinei, atat timp cat vor modifica IN SFARSIT formatul CI-ului sa-l faca cat un card de debit.
Cred ca numai noi romanii trebuie sa cautam portofele in stanga si-n dreapta pana gasim unul in care incape cartea de identitate. Iar cand incape, te trezesti ca nu poti inchide portofelul dupa ce ti-ai mai pus si 2 carduri de credit/debit plus permisul de conducere in portofel.

Edited by Hider141, 25 March 2019 - 22:08.


#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Hider141, on 25 martie 2019 - 22:07, said:


Cred ca numai noi romanii trebuie sa cautam portofele in stanga si-n dreapta pana gasim unul in care incape cartea de identitate. Iar cand incape, te trezesti ca nu poti inchide portofelul dupa ce ti-ai mai pus si 2 carduri de credit/debit plus permisul de conducere in portofel.

Subscriu

#36
H6D-100c

H6D-100c

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 27.01.2017
In situatia in care Imprimeriile Nationale abia fac fac la producerea de pasapoarte si permise auto, fix un tiraj de vreo 18 milioane de carti de identitate le-ar mai trebui pe cap!Posted Image
Cartile de identitate sunt valabile pana la data inscrisa pe ele, nu "preschimbi" nimic pana la acea data, statul roman nu poate invalida un document aflat in perioada de valabilitate.Punct.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate