Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

darwin, hitler, satan

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
54 replies to this topic

#37
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
mai omule eu va cunosc...vreti sa pareti destepti, Dumnezeu a intrat in jocul vostru, va innebuneste, scrie in biblie...nu sunteti destepti, Dumnezeu rade de voi

Edited by legit10, 25 March 2019 - 14:12.


#38
idaho333

idaho333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 08.02.2007

View Postlegit10, on 25 martie 2019 - 14:05, said:

numai Dumnezeu poate crea viata, sau evolutia din supa...daca exista viata extraterestra inseamna ca exista evolutie

Dumnezeu nu ar face microbi pe o planeta degeaba
Evolutia se desfasoara aici pe Terra. Chiar daca gasim extraterestii paianjeni cu IQ 500 pe Marte nu inseamna ca evolutia de aici de pe terra este confirmata. Si invers, evolutia de aici nu are treaba cu extraterestrii.

Evolutia nu exclude existenta unei divinitati. Biserica Catolica care este cea mai mare organizatie crestina accepta teoria evolutiei. Asa incat poti fi crestin si sa accepti realitatea evolutiei.

Edited by idaho333, 25 March 2019 - 14:16.


#39
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
eu sunt cristian gavrilescu, mai mare decat cei care spun ca evolutia este reala..pe deasupra Dumnezeu insusi mi-a spus ca sunt ucenicul Fiului lui

idaho, daca viata exista pe pamant care este cauza ? dar pe marte ?

Edited by legit10, 25 March 2019 - 14:19.


#40
Mr_nobody_

Mr_nobody_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,000
  • Înscris: 03.02.2017

View Postlegit10, on 25 martie 2019 - 14:23, said:

eu sunt cristian gavrilescu, mai mare decat cei care spun ca evolutia este reala..pe deasupra Dumnezeu insusi mi-a spus ca sunt ucenicul Fiului lui

View Postlegit10, on 25 martie 2019 - 10:01, said:

nu exista nicio cale in crestinism sa te crezi superior
Mi se pare că te cam contrazici.

#41
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
nu am visat ca mi-a spus, nu mi-a spus in gand, mi-a spus in timpul unei furtuni cand aveam vreo 12 ani

View PostMr_nobody_, on 25 martie 2019 - 14:26, said:

Mi se pare că te cam contrazici.


eu trag la galere, fac munca lor...sunt robul lor

19. Asa ca, oricine va strica una din cele mai mici din aceste porunci si va invata pe oameni asa, va fi chemat cel mai mic in Imparatia cerurilor; dar oricine le va pazi si va invata pe altii sa le pazeasca, va fi chemat mare in Imparatia cerurilor.

daca pastrezi legea poti fi mai mare, ceea ce inseamna rob in crestinism...nu sunt superior

#42
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
idaho, oriunde in univers daca exista viata sunt 2 posibilitati, Dumnezeu sau evolutie, nu exista a treia varianta...daca ar exista viata extraterestra evolutia, cred eu , este reala, pentru ca Dumnezeu si-a facut lucrarea pe pamant, nu are nevoie de animale, microbi, ci de oameni, preoti pentru El...intelegi ce spun ?

ca sa demonstrati evolutia puteti fie sa cautati viata in alta parte sau sa o creati in laborator, punct...daca evolutia dureaza milioane de ani, nu poti cauta evidente, nu ai timp

#43
Mr_nobody_

Mr_nobody_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,000
  • Înscris: 03.02.2017

View Postlegit10, on 25 martie 2019 - 16:18, said:

daca evolutia dureaza milioane de ani, nu poti cauta evidente, nu ai timp
Există un motiv pentru care calul și măgarul sunt compatibili genetic: sunt înrudiți. E evident că speciile sunt înrudite între ele. Cred că și un copil de grădiniță și-ar da seama că un tigru e mai similar cu un leu decât cu un hipopotam. Similaritățile astea provin din gradul de rudenie.

#44
idaho333

idaho333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 08.02.2007

View Postlegit10, on 25 martie 2019 - 16:18, said:

idaho, oriunde in univers daca exista viata sunt 2 posibilitati, Dumnezeu sau evolutie, nu exista a treia varianta...daca ar exista viata extraterestra evolutia, cred eu , este reala, pentru ca Dumnezeu si-a facut lucrarea pe pamant, nu are nevoie de animale, microbi, ci de oameni, preoti pentru El...intelegi ce spun ?

ca sa demonstrati evolutia puteti fie sa cautati viata in alta parte sau sa o creati in laborator, punct...daca evolutia dureaza milioane de ani, nu poti cauta evidente, nu ai timp
Chiar daca, reducand la absurd, un zeu, sa zicem Zeus, a creat viata, adica prima celula vie, tot nu inseamna ca teoria evolutiei este falsa.
Aparitia vietii nu face obiectul teoriei evolutiei. Teoria evolutiei , prin definitie, are ca obiect chestiile care deja sunt vii.Posted Image

Edited by idaho333, 25 March 2019 - 16:33.


#45
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
anunta o dezbatere mare la tv ca ai gasit demonstratia pentru evolutie...spune ce stii...eu cred ca va rade lumea ca la circ

nicio religie nu explica cum a aparut omul, decat cele abrahamice, adam si eva...zeus e mort si disparut ...

#46
idaho333

idaho333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 08.02.2007

View Postlegit10, on 25 martie 2019 - 16:34, said:

anunta o dezbatere mare la tv ca ai gasit demonstratia pentru evolutie...spune ce stii...eu cred ca va rade lumea ca la circ

Nu multumesc, nu e treaba mea. Daca te-am facut sa intelegi ca aparitia vietii nu apare in teoria evolutiei si ca acest lucru este un subiect separat ma declar multumit.

#47
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
vorbeam cu mr nobody acolo

Edited by legit10, 25 March 2019 - 16:41.


#48
Mr_nobody_

Mr_nobody_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,000
  • Înscris: 03.02.2017

View Postlegit10, on 25 martie 2019 - 16:34, said:

anunta o dezbatere mare la tv ca ai gasit demonstratia pentru evolutie...spune ce stii...eu cred ca va rade lumea ca la circ
Ai auzit de catâr? E un animal real, spre deosebire de zeii din mintea teiștilor. Există nenumărate animale hibride, ceea ce e normal din punct de vedere al evoluției.

#49
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
nu stiu exact daca calul magar se poate reproduce, dar stiu sigur ca la alte specii hibride, rezultatul este un animal sterp

#50
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postwoof, on 25 martie 2019 - 11:08, said:

Mai erau unii cu pamantul plat. Propun ca moderatorii sa-i adune pe toti astia intr-o sectiune separata a forumului, cu gratii la geamuri, sa se mantuiasca unii pe altii.

Nu poti face titirez dintr-o bila. Dar dintr-o lentila, poti. Si o lentila seamana cu carapacea unei broaste testoase. Orice stea si orice planeta, la formarea din praf stelar, are o forma lenticulara.

#51
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
pen ce are nevoie mniezo de oameni, ha?

#52
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postmediasick, on 25 martie 2019 - 20:10, said:

pen ce are nevoie mniezo de oameni, ha?

”pen ca” si El este om!

#53
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
si dc nu vine intre noi, sa l vedem?

#54
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postmediasick, on 28 martie 2019 - 18:49, said:

si dc nu vine intre noi, sa l vedem?

Vine!

Apocalipsa 21:3 Şi am auzit un glas tare, care ieşea din scaunul de domnie şi zicea: „Iată cortul lui Dumnezeu cu oamenii! El va locui cu ei şi ei vor fi poporul Lui şi Dumnezeu Însuşi va fi cu ei. El va fi Dumnezeul lor.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate