Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Site-ul diagnoze4u

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
florino32

florino32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 24.02.2007
Salutare, am cumparat o diagnoza 17.3 de pe acest site, cu 170 de lei . diagnoza  al carei soft a expirat numai dupa o luna , apoi ei mi-au reactivat softul prin time viewer,  de inca vreo  5 ori  , apoi nu am mai utilizat diagnoza o perioada,   ieri am utilizat-o 5 minute dupa care primesc mesaj ca softul iar este expirat, am contactat  pe cei care au vandut-o  si de data asta mi-au spus ca a iesit din garantie si ca   daca vreau reactivare se face contra cost,  desi  mizeria lor de soft a expirat incontinuu , iar de fiecare data primeam asigurari ca nu se va mai intampla sau ca  de cate ori se va intampla,  cineva ma va ajuta si imi va reactiva licenta ,  insa  azi un nesimtit de acolo mi-a ras in nas  spunand ca nu se mai poate face decat cu plata!  nesimtitii nu mi-au eliberat factura ,  este greseala mea ca nu am solicitat apoi factura, dar  as vrea sa stie cat mai multi ce fel de nesimtiti tepari se ascund sub  domeniul   diagnoze4u punct ro

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
De ce nu ți-ai luat una originală ?

Ai vreun print screen vreo chitanță vreun bon orice ca să dovedești achiziția ?

Edited by waterman, 25 March 2019 - 10:01.


#3
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Cat timp trebuia sa fie valabila ?

#4
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View Postflorino32, on 25 martie 2019 - 09:54, said:

Salutare, am cumparat o diagnoza 17.3 de pe acest site, cu 170 de lei . diagnoza  al carei soft a expirat numai dupa o luna , apoi ei mi-au reactivat softul prin time viewer,  de inca vreo  5 ori  , apoi nu am mai utilizat diagnoza o perioada,   ieri am utilizat-o 5 minute dupa care primesc mesaj ca softul iar este expirat, am contactat  pe cei care au vandut-o  si de data asta mi-au spus ca a iesit din garantie si ca   daca vreau reactivare se face contra cost,  desi  mizeria lor de soft a expirat incontinuu , iar de fiecare data primeam asigurari ca nu se va mai intampla sau ca  de cate ori se va intampla,  cineva ma va ajuta si imi va reactiva licenta ,  insa  azi un nesimtit de acolo mi-a ras in nas  spunand ca nu se mai poate face decat cu plata!  nesimtitii nu mi-au eliberat factura ,  este greseala mea ca nu am solicitat apoi factura, dar  as vrea sa stie cat mai multi ce fel de nesimtiti tepari se ascund sub  domeniul   diagnoze4u punct ro

Greseala ii ca ai cumparat o interfata pirat si un soft piratat. Ce vanzator de-a piratilor iti da garantie?
VCDS-ul original costa minim 900-1000Lei si pentru ala ai suport direct de la producator.

Edited by gabyxm, 25 March 2019 - 10:25.


#5
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 08.02.2011
Dupa ce ca iei software piratat mai ai si pretentii, zau asa ...

#6
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
imi place ca la contact nu au nici o adresa fizica dar si-au pus vreo 5 adrese de email. sa fie acolo, in caz ca suna la una ocupat :)

#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Încă așteptăm o dovadă ceva.

#8
agorea

agorea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 03.05.2006
Dacă te uiți la "Mărturii clienți" zici că e best-deal cumpărarea unui produs de la ei... Posted Image

#9
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dai 170 de lei pe diagnoză, te-ai dat cu ea la 5 mașini ai scos banii. Plus de-un mic. Și-o bere.
Cum dracu să nu fie best deal.

#10
florino32

florino32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 24.02.2007

View Postwaterman, on 25 martie 2019 - 10:00, said:

De ce nu ți-ai luat una originală ?

Ai vreun print screen vreo chitanță vreun bon orice ca să dovedești achiziția ?
Jegosii nu mi-au dat nici o factura sau chitanta ca daca aveam  erau la OPC  acum,  dar am facut sesizare la ANAF ca nu elibereaza facturi , oricum nu-tui inteleg intrebarea, problema mea e reala, intrebarea ta  e aiurea , sau esti  vreun aparator al lor ?

View Postgabyxm, on 25 martie 2019 - 10:24, said:

Greseala ii ca ai cumparat o interfata pirat si un soft piratat. Ce vanzator de-a piratilor iti da garantie?
VCDS-ul original costa minim 900-1000Lei si pentru ala ai suport direct de la producator.
sunt sute de vanzatori de asemenea  scule piratate, si mii de cumparatori, nu ma deranja daca softul nu exira, fizic merge foarte bine

View Postlaffin, on 25 martie 2019 - 10:25, said:

cum sa cumperi ceva de la unii care au "4u" in nume? Aia se folosea acum 20 de ani pe irc.
este un domeniu .ro , masa-ncur  ca ar trebui sa respecte seriozitatea unui astfel de domeniu

View Postadisz, on 25 martie 2019 - 18:27, said:


Ce drac de masina ai de trebuie asa de des diagnozata?
Inca n-ai aflat ca "diagnozele" alea sunt doar un echipament de facut cacatul prastie si scos banu' din buzunarul fraierilor?Alea nu merita nici cat o ceapa semidegerata.
spre exemplu poti afla niste parametri , poti debloca webasto cum a fost in cazul meu, poti modifica niste chestii electrice etc . in plus stau intr-o zona unde nimeni nu are asa ceva,  savy ?

#11
al bundy ro

al bundy ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,727
  • Înscris: 22.02.2007

View Postwaterman, on 25 martie 2019 - 10:00, said:

De ce nu ți-ai luat una originală ?

Ai vreun print screen vreo chitanță vreun bon orice ca să dovedești achiziția ?

pai cum sa dea 2400 lei pe una originala ?

#12
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,891
  • Înscris: 03.12.2001

View Postal bundy ro, on 26 martie 2019 - 10:57, said:

pai cum sa dea 2400 lei pe una originala ?

șmecheria clasică românească: dacă pe site-ul oficial e 2.000 lei, sigur găsesc eu un românc are o vinde cu 100 lei.

#13
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001

View Postflorino32, on 25 martie 2019 - 19:54, said:

Jegosii nu mi-au dat nici o factura sau chitanta ca daca aveam  erau la OPC  acum,  dar am facut sesizare la ANAF ca nu elibereaza facturi , oricum nu-tui inteleg intrebarea, problema mea e reala, intrebarea ta  e aiurea , sau esti  vreun aparator al lor ?
sunt sute de vanzatori de asemenea  scule piratate, si mii de cumparatori, nu ma deranja daca softul nu exira, fizic merge foarte bine
Pai vezi, bobita?! De-aia n-are ursul coada! Ca ne place mocangeala, da' nu ne place sa ne asumam riscurile!

Astfel de discutii despre softuri piratate ("activate") NU au ce cauta pe SP.

PS: nu am nici o treaba cu aia de la diagnoze4u, sau cum le-o zice. Si aia alti smecheri, ca legea e ca vantul: nu se vede, nu o doare! Din pacate!

Closed!

#14
Diagnoze4u

Diagnoze4u

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.04.2019
Buna ziua,

Multumim forumului pentru raspunsurile date, consideram adecvate si pertinente informatiile oferite.
Contestam vehement ca nereala si inadecvata aceasta discutie in care nu se aduc dovezi ci doar acuzatii care nu pot fi probate.

Diagnoze4u.ro este un site dedicat profesionistilor din domeniul auto, are ca si principali clienti service-urile auto si liber profesionistii din acest segment. Suntem legal reprezentati in Romania de 6 companii juridic supuse normelor si reglementarilor din domeniul comertului electronic locate in urmatoarele orase: Craiova, Bucuresti, Timisoara, Deva, Braila, Cluj. Suntem dealeri oficiali in Europa pentru Launch, Autel, Jaltest, Autool, precum si parteneri autorizati Bosch, Ross Tech, Texa, Hella, Philips, etc. Produsele noastre sunt livrate In Romania din orasele unde suntem prezenti local sau din sediile din Germania si / sau Marea Britanie, acest mod de lucru fiind determinat de disponibilitatea stocurilor, precum si de pozitia geografica a clientilor.

Dorim sa asiguram membrii acestui forum precum si pe toti clientii existenti si potentiali ca noi incercam cu adevarat sa fim cat mai profesionisti posibil in domeniul in care activam, motiv pentru care nu intram in conflicte de nici un fel cu cei cu care lucram si/sau colaboram, ca regula de baza avem intotdeauna rezolvarea amiabila a tuturor problemelor posibile si/sau nemultumirilor de orice fel. Zilnic intre 09-18.00 de luni pana vineri exista activ  in limba romana si engleza departament de relatii cu clientii precum si departament de suport tehnic, link-urile aferente cu telefoanele si persoanele de contact putand fi gasite pe site-ul https://www.diagnoze4u.ro/. Evident ca nu vom raspunde in afara orelor de program sau in zilele libere declarate oficial, in aceste situatii recomandam clientilor sa trimita mesaje la adresele de email care se regasesc la formularul de contact.

Site-ul diagnoze4u.ro este magazin de prezentare online, utilizarea acestuia (incluzand accesul, navigarea si cumpararea produselor) constituie un acord implicit de respectare a termenilor si conditiilor enuntate in cuprinsul prezentului document cu toate efectele si consecintele ce decurg din aceasta.

Va multumim !

Edited by Diagnoze4u, 16 April 2019 - 15:19.


#15
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004
Da aveti tupeu cat casa, nu gluma!
Zici ca sunteti "dealeri" Ross Tech da voi vindeti cabluri clonate in China cu soft crack-uit!
VCDS-ul are pe site-ul producatorului pret incepand de la 200$ si la voi are 150lei. Nu are rost sa mai discutam despre altceva(versiune, serial number, hardware etc) pentru ca pozele vorbesc de la sine!
https://www.diagnoze...na-full-7275894

[ https://cdn1.shopmania.biz/files/s1/129535825/p/l/2/cablu-interfata-diagnoza-auto-gama-vag-15-07-16-8-limba-romana-full~7735822.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://cdn1.shopmania.biz/files/s1/129535825/p/l/3/cablu-interfata-diagnoza-auto-gama-vag-15-07-16-8-limba-romana-full~7735823.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by gabyxm, 16 April 2019 - 18:59.


#16
Diagnoze4u

Diagnoze4u

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.04.2019
Stimate domn gabyxm, "bagator de seama' pe acest forum, iti atragem atentia sa citesti ce scrie in postarea noastra: Suntem parteneri autorizati Bosch, Ross Tech, Texa, Hella, Philips, etc => Adica Stimabile inseamna ca vindem prin intermediul dealer-ului autorizat, ASTA inseamna ca produsul este original si produs de Ross Tech, pentru evidenta ta acceseaza aici: https://www.diagnoze4u.ro/cumpara/interfata-de-diagnoza-vag-com-originala-ross-tech-hex-can-v2-vw-audi-7276020

Rugam din nou reprezentantii acestui forum sa inchida postul ca sa nu isi mai dea toti neavenitii cu parerea !

Edited by Diagnoze4u, 17 April 2019 - 09:20.


#17
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004
Trebuie sa scrii bagator de seama fara ghilimele daca vrei ca textul sa exprime exact ce ai gandit. Ii greu de explicat dar crede-ma ca asa ii!

Si cel de 150lei, vandut la voi pe site, tot original si produs de Ross Tech ii?
Vai de capu vostru! Decat sa torni asa o poveste pentru prosti, mai bine nu ziceai nimic, ca erai mai castigat!
Sa ne anunti si pe noi cand renunta Ross Tech la versiunea 16.8 de la VCDS si dau liber la clonat si vandut pe 150lei!

Edited by gabyxm, 17 April 2019 - 09:43.


#18
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

 Diagnoze4u, on 16 aprilie 2019 - 15:18, said:

Diagnoze4u.ro este un site dedicat profesionistilor din domeniul auto
Păi și atunci de ce vindeți oricui ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate