Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Statie radio UHF portabila PNI PMR R20 set cu 2bc acumulatori, incarcatoare si casti incluse - Pareri, Testare, Suport

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013
Topic dedicat  Statiei radio UHF portabila PNI PMR R20 set cu 2bc acumulatori, incarcatoare si casti incluse: suport tehnic, informatii, detalii, testare si pareri ale posesorilor, utilizatorilor sau viitorilor utilizatori.

Acumulator PNI PB-R20 Li-Ion 1200 mAh pentru Statie PNI PMR R20


dentificare produs
Cod produs PNI-PB-R20
Caracteristici generale
Capacitate 1200 mAh
Tensiune 3.7 V
Dimensiuni 85 X 55 X 15 mm
Compatibil cu Statie radio UHF portabila PNI PMR R20
Pachetul contine
Acumulator Da



[ https://cdn.mo.ro/leaflets/4534/statie-pmr-lanterna-led.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://cdn.mo.ro/leaflets/2808/2-pini-kenwood.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://cdn.mo.ro/leaflets/2809/canale-pmr.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://cdn.mo.ro/leaflets/4532/functii-pmr.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://cdn.mo.ro/leaflets/4533/acumulator-statiepmr.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TDio02RB8_k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Conexiune hands-free
PNI PMR R20 permite conectarea unor casti cu microfon cu 2 pini tip Kenwood facilitand utilizarea statiei radio in sistem hands-free (fara maini).
Canale
Statie radio UHF portabila PNI PMR R20 dispune de 8 canale PMR si 8 canale pre-programate. In plus, puteti codifica atat emisia cat si receptia cu coduri de securitate, functie ce va permite sa aveti conversatii private.
Functii profesionale
PNI PMR R20 ofera utilizatorilor functii multiple: Squelch automat presetat pe nivelul 5, Scanare canale, functie disponibila pe canalul 16, TOT (Timeout timer) presetat la 180 secunde si Monitorizare canale.
Acumulator 1200mAh incorporat
Statiile PMR au o functie complexa de economisire a bateriei ce permite prelungirea vietii acumulatorilor cu peste 50%. PNI PMR R20 este dotat cu astfel de functie si cu un acumulator Li-Ion de 1200mAh.
Lanterna incorporata
Statia PNI PMR R20 poate fi un partener de incredere in aventurile tale in aer liber. Lanterna incorporata poate oferi lumina necesara in situatii de urgenta.

Identificare produs
Cod produs PNI-PMR-R20
Culoare produs Negru/Orange
Tip PMR PMR446
Distanta de lucru
Camp deschis ~ 10 Km
Frecventa si canale
Frecventa PMR (UHF) 446 MHz
Canale 8 canale PMR446 + 8 prepr.
Caracteristici generale
Coduri securitate Da
Ecran LCD Nu
Putere de emisie 0.5 W
Alimentare Acumulator Li-Ion 3.7V 1200mAh
Autonomie 5/5/90 Pana la 8 ore
Temperatura de lucru -20 ~ +60 grade C
Greutate 140 g (acumulatorul inclus)
Dimensiuni (L x H x A) 170 x 55 x 30 mm (antena inclusa)
Numar pini accesorii audio 2 pini (tip PNI)
Lungime antena 70 mm
Lanterna LED Da
Caracteristici speciale
Programabila Da
Scanare canale Da
Indicator de baterie descarcata Da
Economizor automat de energie Da
Monitorizare canale Da
Squelch Da, automat
TOT (Time Out Timer) Da
Pachetul contine
Statie radio 2 buc
Suport centura Da, 2 buc.
Acumulator 2 bucati (1200mAh)
Manual de utilizare Da
Incarcator de birou Da, 2 bucati
Antena Da
Snur Da, 2 buc.
Casca cu microfon Da, 2 buc.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pentru membrii forumului  ce au vechime pe Softpedia > de 1 an, activitate pe topicurile dedicate acestei game de produse si nu numai, si cu experienta in domeniu continuam oferta de achizitie cu 50% reducere pentru testare si postare review pe acest forum/topic, si cu posibilitatea returnarii produsului, si a contravalorii, daca nu sunt multumiti de produs.
Sunt convins ca sunt oameni care iubesc acest domeniu si sunt curiosi sa il testeze, si de ce nu daca le place sa il pastreze cu un real avantaj/discount de 50% fata de pretul de pe site-ul producatorului.
Va astept cu cereri pe PM, dupa care sa construim impreuna un topic documentat care sa ajute atat vechii cat si noii utilizatori de Statii radio PMR, UHF, Walkie talkie, CB, VHf .

Attached Files


Edited by suport_PNI, 04 December 2019 - 08:38.


#2
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Salut,

Eram dator cu o recenzie, asa ca e musai sa incep sa ma achit de datorie.
Statiile par bine inchegate, plastic solid care inspira incredere in caz de (Doamne fereste) scapat din mina si tavalit pe jos. Imi place si prinderea clemei de curea prin suruburi pe carcasa, dau un plus si pentru existenta snurului care asigura statia purtata in mina.
Minusul il ia ledul folosit pe post de lanterna, modest din toate punctele de vedere, bun probabil doar sa vezi cind vrei sa bagi o cheie in yala dar nu si ata in ac.

Ca emisie-receptie am testat-o deocamdata doar in oras, am obtinut doar 500-700 m in zone cu blocuri dese si cca 7,5 km in zona cu "vizibilitate" radio.
Receptia e usor gijiita, cam in stilul unora dintre statiile auto pe care le aud in trafic.
Aici mai am de testat, ma feresc sa dau deocamdata un verdict.

Revin.

Edited by Taxon, 14 May 2019 - 10:21.


#3
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013

 Taxon, on 14 mai 2019 - 10:19, said:

Salut,

Eram dator cu o recenzie, asa ca e musai sa incep sa ma achit de datorie.
Statiile par bine inchegate, plastic solid care inspira incredere in caz de (Doamne fereste) scapat din mina si tavalit pe jos. Imi place si prinderea clemei de curea prin suruburi pe carcasa, dau un plus si pentru existenta snurului care asigura statia purtata in mina.
Minusul il ia ledul folosit pe post de lanterna, modest din toate punctele de vedere, bun probabil doar sa vezi cind vrei sa bagi o cheie in yala dar nu si ata in ac.

Ca emisie-receptie am testat-o deocamdata doar in oras, am obtinut doar 500-700 m in zone cu blocuri dese si cca 7,5 km in zona cu "vizibilitate" radio.
Receptia e usor gijiita, cam in stilul unora dintre statiile auto pe care le aud in trafic.
Aici mai am de testat, ma feresc sa dau deocamdata un verdict.

Revin.
Multumim pentru recenzie!

#4
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013
Poti sa o trantesti linistit de pamant sau parchet nu se strica.

Silviu

#5
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Am ciufulit statiile timp de 5 zile prin Ciucas, plecind cu ele de acasa semi-incarcate (de fapt, acumulatorii au fost incarcati o singura data de cind le-am primit).
Si-au facut treaba cu prisosinta pe virfuri si prin vai, prin padure sau in golul alpin, utile mai ales in zonele cu lipsa semnal DIGI (cam toata haita avind telefoanele inregimentate la operatorul nostru bastinas).
Pentru plozi au fost si prilej de distractie Posted Image
Bateriile au cedat doar in ultima zi, chinezoaica pitita in statii rugindu-ne vreo ora intreaga "please, change the battery".

Acumulatori de rezerva pentru ele se gasesc, oare ?
Sau adaptoare pentru utilizarea de baterii uzuale AA ?

Edited by Taxon, 06 August 2019 - 14:00.


#6
survivalinstructor

survivalinstructor

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 01.01.2020
Sunt un mai vechi pasionat al domeniului radioemisiei.
Zilele trecute am comandat un Midland Alan 42 de la un magazin online unde vinde PNI (il astept cu nerabdare apropos, am vazut ca este plecat de la curier spre mine pentru livrare Posted Image ) ca sa il testez atat ca alternativa a batranei statii Midland Alan 48 Multi pe care o folosesc pe masina cat si ca statie de emisie de sine statatoare (cu acumulatori). Nu am rezistat si am comandat zilele trecute si 2 Midland G7 Pro spre a le folosi in expeditiile montane, puterea lor de 1 si 3 W fiind un aspect important.

Juniorul meu de 13 ani este un biker impatimit si le-a " innebunit" aseara cu teste, joaca, setari (Vox/PTT si toate celelalte).

Nu "am avut de ales" si am comandat astazi de la un magazin online o pereche de R20 pe care sa i le ofer cadou, ii vor fi utile cand va iesi pe coclauri la antrenamente/in competitii cu colegii de mountain biking. 0,5 W ar trebui sa ii fie indeajuns pentru aceste comunicari intre ei, vom vedea cat de eficiente sunt aceste statii PNI.

Review-urile de pana acum m-au convins sa le cumpar.

La multi ani oameni buni si un an 2020 care sa va depaseasca asteptarile.

Edited by althea, 01 January 2020 - 16:54.


#7
survivalinstructor

survivalinstructor

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 01.01.2020
M-am "jucat"cu placere cu R20urile. Sunt niste "jucarii pentru oameni mari", desi cumva miniaturale.

Nu am apucat inca sa vad "cat bat" (cum se spune in popor), in mediu urban sau in afara acestuia. Cu prima ocazie voi face o comparatie (stiu nedreapta :) ) cu o pereche de Midland G7 Pro.

Statiile "se simt"placut in palma, desi sunt mititele.

Am incercat sa "prind pe cineva" pe canalul 16 folosind functia "Scan" dar nu m-a auzit nimeni. Sau m-a ignorat cu succes :))

Ledul pe care il include este decent ca luminozitate si te poate scoate din belele cand chiar ai nevoie de o farama de lumina si alta sursa chiar nu ai (la indemana).

Castile care vin in pachet au un sunet decent.

#8
survivalinstructor

survivalinstructor

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 01.01.2020
Am testat prin oras perechea de R20-uri pe care am cumparat-o.

Ne-am auzit foarte bine cam pe la 500-700 metri, inclusiv cand erau intre noi case. Cand intre noi se interpunea un bloc de 8 etaje apareau inevitabilele interferente, transmisiunea fiind totusi inteligibila.

Cu prima ocazie le voi testa si in "camp deschis".

#9
gigicoltz

gigicoltz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 25.06.2005
Mai este valabila oferta cu reducere? Multumesc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate