Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

PlayStation 5

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
4379 replies to this topic

#3907
bolovan

bolovan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,024
  • Înscris: 13.02.2004
N-am multe jocuri (cred ca vo 25...)...din care unul singur pe mediu fizic...dar imi place ideea sa nu fiu complet dependent de serverele de la sony pentru download (nici macar nu tin toate jocurile pe consola...sunt din ala care da jos un joc...il joaca cap-coada...eventual+ceva extra...si cam uita de el)

#3908
sebesan83

sebesan83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 08.07.2021

 Papillon_, on 26 septembrie 2022 - 10:19, said:

La ce politica are Sony slabe sanse sa mearga, la fel a fost si pe PS4. Xbox One/Series are suport pentru filme pe usb cu playerul VLC pe care il poti instala.
De unde pot sal instalez..

Cablul hdmi din pachet e 2.1 sau 2.0

Edited by sebesan83, 26 September 2022 - 17:48.


#3909
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,109
  • Înscris: 11.12.2007

 Evonxxx, on 26 septembrie 2022 - 15:50, said:

In ziua de astazi ii cam useless unitatea optica, cel putin cazul meu, toate jocurile le cumpar online si le tin in librarie, avantajul la o unitate optica ii ca poti imparti dvd-urile cu altii dar in cazul meu nu ma ajuta cu nimic. Din ce am inteles unitatea optica adauga mult la costul de productie si de asta vor sa o scoata .
Culmea eu am xbox sx Posted Image) si nu folosesc unitatea optica.

La Series X multă lume se bazează pe jocurile din Game Pass. Unii cumpără jocurile pe disc, le termină apoi vând jocul. Eu unul prefer jocurile pe disc pentru că le pot împărți cu alții sau pentru că pot cumpăra jocuri pe disc la reduceri mari la timp mai scurt decât variantele digitale. Așa că unitatea optică nu e chiar nefolositoare. Eu am multe BluRay-uri și am început să cumpăr BLuRay 4K.

#3910
MALDINI88

MALDINI88

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 27.07.2018
Pe surse: Vineri la ALTEX, 3150 lei

PS 5 CD version + FIFA 23

Attached Files


Edited by MALDINI88, 27 September 2022 - 18:40.


#3911
wenom28

wenom28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 26.08.2006

 MALDINI88, on 27 septembrie 2022 - 18:40, said:

Pe surse: Vineri la ALTEX, 3150 lei

PS 5 CD version + FIFA 23

de doua, trei saptamani caut ps5 nou la pret mai acceptabil fara reusita...vrei sa spui ca de vineri altexul va avea pe stoc? de unde stii? doar in magazinul fizic sau si online? mersi

#3912
MALDINI88

MALDINI88

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 27.07.2018

 wenom28, on 28 septembrie 2022 - 20:14, said:



de doua, trei saptamani caut ps5 nou la pret mai acceptabil fara reusita...vrei sa spui ca de vineri altexul va avea pe stoc? de unde stii? doar in magazinul fizic sau si online? mersi

În magazinul fizic știu 100% ca va fi. On line nu știu. Cunosc niște băieți de la Altex.


Eu am luat de la Orange acum 2 zile cu 3017 lei versiunea digitală + 250 credit în PS Store + abonament 24 de luni + joc Horizon Forbidden West. Cred ca l-am prins ok ca preț. Mai erau 2 bucăți aici.

Attached Files



#3913
stiinta82

stiinta82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 25.03.2007

 wenom28, on 28 septembrie 2022 - 20:14, said:



de doua, trei saptamani caut ps5 nou la pret mai acceptabil fara reusita...vrei sa spui ca de vineri altexul va avea pe stoc? de unde stii? doar in magazinul fizic sau si online? mersi

Este la precomandă pe eMag deja. 3150 lei cu FIFA 23.

#3914
memo7gy

memo7gy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 06.12.2021
Ajutati cu un sfat.
Deoarece Folosesc PS5 iar pe vechea PS4 PRo sa pus praful am antamat si vand consola PS4 dar vreau sa sterg toate datele si utilizatorii din ea ...
Intrebare: daca dau "Resetare la valorile initiale din fabrica"  se sterge totul complet ? adica practic e ca si atunci cand ai o consola nou si incepi sa o configurezi de la zero ???
Sau ce alta metoda exista..?

Edited by memo7gy, 29 September 2022 - 14:33.


#3915
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005

 memo7gy, on 29 septembrie 2022 - 14:33, said:

Intrebare: daca dau "Resetare la valorile initiale din fabrica"  se sterge totul complet ?
Da.

#3916
memo7gy

memo7gy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 06.12.2021

 tehnics, on 29 septembrie 2022 - 14:57, said:

Da.

Super...Multumesc mult...Posted Image

Edited by memo7gy, 29 September 2022 - 15:03.


#3917
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014

 ro_explorer, on 22 septembrie 2022 - 08:39, said:

Pai man, exista set de șurubelnițe dedicate pentru asa ceva. Un kit de la iFixit are tot ce trebuie dacă nu vrei sa cauți aiurea.

O simpla cautare pe google te lamurea.

Screenshot_20220922_084314_Gallery.jpg

Eu nu inteleg ce doresti sa imi arati prin aceasta imagine, am si eu la fel mai multe T-uri. Dar nu am acel security T8 cu sulita sa ii bag in gaura playstationului...

 tmihai20, on 27 septembrie 2022 - 11:24, said:

La Series X multă lume se bazează pe jocurile din Game Pass. Unii cumpără jocurile pe disc, le termină apoi vând jocul. Eu unul prefer jocurile pe disc pentru că le pot împărți cu alții sau pentru că pot cumpăra jocuri pe disc la reduceri mari la timp mai scurt decât variantele digitale. Așa că unitatea optică nu e chiar nefolositoare. Eu am multe BluRay-uri și am început să cumpăr BLuRay 4K.

de unde cumperi tu jocuri la reduceri mai bune decat pe playstation store? BazarConsole, olx, okazii, facebook, publi24?

 MALDINI88, on 28 septembrie 2022 - 20:32, said:

În magazinul fizic știu 100% ca va fi. On line nu știu. Cunosc niște băieți de la Altex.


Eu am luat de la Orange acum 2 zile cu 3017 lei versiunea digitală + 250 credit în PS Store + abonament 24 de luni + joc Horizon Forbidden West. Cred ca l-am prins ok ca preț. Mai erau 2 bucăți aici.

Va rog iertati-mi limbajul vulgar si grobian, insa varianta de la orange se bese pe cea de la altex, cel putin in ochii mei de om mai simplu. Imi puteti spune va rog cum pot achizitiona si eu asa? Trebuie sa am abonament Orange sau? Eu toata viata am avut Telecom, care, apropo, chiar a fost cumparat de Orange, si toate canelele la TV unde imi arata Telecom Sport acum arata Orange Sport, intelegeti, ar trebui sa se trasfere experienta/vechimea si beneficiile de la Telecom la Orange?

#3918
MALDINI88

MALDINI88

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 27.07.2018
Nu trebuie sa ai abonament la Orange. Nici eu nu am avut. Era pur și simplu în magazin la vanzare. Eu sunt din Vâlcea, deci dacă ai drum pe aici îl poți lua :)

#3919
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Eu am ps4 pro dar nu stiu cum sa o scot la capat cu el sincer si nici nu cred ca era silentios inainte, am cumpartat o versiune mai veche, una ce face ca o racheta, altii au ps4 pro complete silent.
O am de 4 ani, nu stiu daca o sa regret sau nu dar cert este ca ar consuma mai putin curent (spre exemplu, pe langa simplitatea de operare si user experience) decat un PC pe componente, un rtx 3060 este vreo 2400 de lei parca, fara cpu, memorii, sursa, carcasa, placa de baza, vents/cooler, periferice, e o alegerea foarte grea pentru inima mea, dar pentru un gamer care nu are bani e mai ok consola se pare, stiti ce inseamna sa vina 38 de milioane de platit la curent? In ce tara traim???

Eu sunt de prin Oltenita/Bucuresti.

#3920
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,109
  • Înscris: 11.12.2007
Folosesc OLX pentru jocurile folosite sau anunțurile de pe diferite grupuri Facebook. Legat de ofera Orange, să comparăm mere cu mere, Altex vinde cu predilecție PS5 cu disc și a avut oferte bune. Acum probabil că apar consolele noi cu mărirea de preț.

#3921
kato1

kato1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 05.07.2007

 bigpanz3r, on 29 septembrie 2022 - 20:19, said:

Eu am ps4 pro dar nu stiu cum sa o scot la capat cu el sincer si nici nu cred ca era silentios inainte, am cumpartat o versiune mai veche, una ce face ca o racheta, altii au ps4 pro complete silent.
O am de 4 ani, nu stiu daca o sa regret sau nu dar cert este ca ar consuma mai putin curent (spre exemplu, pe langa simplitatea de operare si user experience) decat un PC pe componente, un rtx 3060 este vreo 2400 de lei parca, fara cpu, memorii, sursa, carcasa, placa de baza, vents/cooler, periferice, e o alegerea foarte grea pentru inima mea, dar pentru un gamer care nu are bani e mai ok consola se pare, stiti ce inseamna sa vina 38 de milioane de platit la curent? In ce tara traim???

Eu sunt de prin Oltenita/Bucuresti.
o curatare si un schimb de pasta nu i-ar strica......... si al meu era avion (ps4 pro) dar dupa ce am facut treaba asta nu-l mai aud.......

#3922
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009

 bigpanz3r, on 29 septembrie 2022 - 20:12, said:

Eu nu inteleg ce doresti sa imi arati prin aceasta imagine, am si eu la fel mai multe T-uri. Dar nu am acel security T8 cu sulita sa ii bag in gaura playstationului...
Ori nu mai stiu eu sa scriu clar in limba romana ori tu ai o problema de intelegere a unui text.
Iti aratam ca exista un kit de surubelnite de precizie, accesibil ca pret si care are exact ce iti trebuie. Gaseai asta la o simpla cautare pe google.

#3923
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Nu sunt capabil sa apreciez mesajul dat de tine in scarba in graba, 0 linkuri, 0 magazine, 0 nume. Ai spus iFixit, asta nu spune ABSOLUT nimic. Sunt kituri MILIARDE. Foarte aiurea din partea ta, dupa ca nu poti sa dai un mesaj concret si elaborat, mai esti si rau si al naibii diplomat. Eu am postat 2 truse de pe emag. Cu exact imaginea produselor fiindca nu aveam voie sa pun linkuri aparent in mesaj, ca as fi facut reclama. Ma rog, nu vrei sa ajuti, aia e, dar nu trebuie sa ne intrecem in magarii acum.

Xbox Series S este 2.600 de lei, iar Playstation 5 Digital Edition este 3450 de lei, este frumos?

#3924
Akiroox

Akiroox

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 27.08.2020
Pare ca Sony a inceput sa mareasca capacitatea de productie a PS5. Aparent, pe US cel putin, in Septembrie s-au gasit cu pana la 400% mai multe console la rafturi fata de aceeasi luna anul trecut.

https://www.techrada...ragnarok-launch

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate