Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Opinii-gusturi opuse, dat in cap, impunere parere proprie, rezolvare situatii ?!

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#19
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View PostBaxon, on 24 martie 2019 - 12:51, said:

Imi vine sa mor cand unul ( dintre parteneri ) are o idee care mie mi se pare cel putin tampita, neinspirata fata de cum mi s-ar parea normal sa fie . Ce poti face in situatiile astea ?
Dau un exemplu cu aranjarea mobilierului intr-o camera patrata, dormitor sa zicem, In mod normal, eucred ca trebuie sa fie cat mai aerisita gen un pat , 2 noptiere si in caz exceptional ( desi nu agreez ) o comoda tv, nu sa fie cu mobila pana la refuz patul in mijloc inconjurat de dulap masute si fotolii si altele .
femeile dupa 30 de ani "evolueaza"
cele maritate doar aparent sunt mai tolerante datorita obligatiilor familiale
in plus se pare ca ti-ai ales partenera cu gusturi diferite, trebuia intai sa o lasi sa evolueze, "sa se descopere", ca sa vezi de fapt ce are in cap si apoi sa o iei pe buletin :)

View Postonisoru, on 24 martie 2019 - 13:30, said:

Eu sunt fecioara, sotia este leoaica!
dezastru

#20
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View PostBaxon, on 24 martie 2019 - 12:51, said:

......
Dau un exemplu cu aranjarea mobilierului intr-o camera patrata, dormitor sa zicem, In mod normal, eucred ca trebuie sa fie cat mai aerisita gen un pat , 2 noptiere si in caz exceptional ( desi nu agreez ) o comoda tv, nu sa fie cu mobila pana la refuz patul in mijloc inconjurat de dulap masute si fotolii si altele .
Cum procedati voi dupa ce ati epuizat toate argumentele pro si contra insa partenerul o tine una si buna , nu ca asa trebuie ?!
Sint dormitoare spatioase dar sint si celule dormitor ... Dormitoare de 30 de mp si dormitoare economice , de 10-11 mp .
De regula si marea majoritate traieste in minimalism , asa ca in spatiu mic trebuie sa-si bage toate acareturile .
Strict la obiect , sint in curs de remodelare dormitor , pe care l-am " aerisit " , am scos dresingul urias , si am comandat unul mai mic , cu semi inaltime , pt a da senzatia de spatiu ... Fiecare cu perceptia lui si posibilitatile lui . Cine a decis in familie asta ? Eu ! O idee buna nu se comenteaza , mai ales ca fostul dresing l-am transferat in noul dormitor ...unde " urmeste " alte aranjamente

#21
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

View Postloock, on 24 martie 2019 - 13:35, said:

Am vazut si dormitor de 3,1 x 3,1m cu pat de 3x3m si doar o polita de 10cm de jur imprejur.
Tu lucrezi prin studiourile de videochat?
Ca ce ai descris in postul asta seamana izbitor cu ce exista in studiourile de videochat :D

#22
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostUmangozaur, on 24 martie 2019 - 13:01, said:

E bisexual.
Uite  Baxone, unde ai ajuns cu subiectele tale  "inteligente".
Attached File  postare.JPG   17.62K   4 downloads
Rad si curcile,......
Defapt pare o "curcozaura", dar tot pe acolo e.

Edited by myshyk, 24 March 2019 - 13:40.


#23
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Postwaterman, on 24 martie 2019 - 13:05, said:

Cel mai deștept cedează.
deci sa traiesti ceva ce nu-ti place doar din compromis si inertie

View PostBombaAtomica, on 24 martie 2019 - 13:00, said:

Bate-o si leag-o.
mai bine o lasa in patratul ala si se duce la una mai putin batuta-n cap

#24
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
Omule se numeste toleranta .
Ca secret , iti spun eu  cum procedez :
Spatiul se imparte frateste   la membrii familiei  fiecare cu shebi chic-ul lui   in zona ei are pernute , reviste , pahare statuete, elefantul cu trompa ridicata, cosuri , masute ,  tv de 75  ,canapea scaunele  etc
In zona mea , denumita ~ Gara Chitila~ sunt boxe pe toti peretii , soubwofer , tv 85  ,  multa lumina inglobata in tavan , un ceas , un barometru , o canapea confortabila, masuta multifunctionala  statuete cu tate , draperii, etc
Fiecare n-are dreptul sa faca comentarii la ordinea si pozitia in care sunt puse

Edited by ciine, 24 March 2019 - 13:46.


#25
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Da de ce ai lasat elefantul cu trompa ridicata in shebi -chicul ei bre ? Posted Image

#26
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006

View Postprojectfp, on 24 martie 2019 - 13:38, said:

Tu lucrezi prin studiourile de videochat?
Ca ce ai descris in postul asta seamana izbitor cu ce exista in studiourile de videochat Posted Image

Prima data am vazut asa ceva in 1987, cu lenjerie de matase neagra si polita neagra.
Singurul meu comentariu a fost ca as fi facut o gaura rotunda in saltea, pt. un lighean de vomat - de la ameteala in urma rostogolitului prin patul de 3m, nu de la altceva - estetic era f. fain si f. tare.

Recunosc ca m-am inspirat si am facut si eu odata asa ceva, acum 12 ani, insa nu era sigur studio de videochat - clientul avea multi bani facuti din imobiliare si alte afaceri mari, si casa avea cel putin 5 dormitoare si ii placea sa doarma cand in unul cand in altul.

Normal camera respectiva trebuia sa fie o debara sau un dressing, insa avea destule camere de dressing si debarale, si a facut si acolo un dormitor care in mod normal ar fi fost de apartament mic.

Alt dormitor mai deosebit am facut pt un alt client care avea o camera destul de mare, cel putin 6 x 6 m.
A inclus printre altele un pat rotund cu diametrul de peste 2m, cadru tapitat, tablie pe colt tapitata si cu capac rabatabil,  noptiere curbate si tapitate, si in aceeasi camera era si un jacuzzi mare de 2x2m pe care l-am imbracat in lemn tratat/hidrofugat.

Edited by loock, 24 March 2019 - 14:02.


#27
ianos777

ianos777

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 07.02.2019

View PostBaxon, on 24 martie 2019 - 12:51, said:

Imi vine sa mor cand unul ( dintre parteneri ) are o idee care mie mi se pare cel putin tampita, neinspirata fata de cum mi s-ar parea normal sa fie . Ce poti face in situatiile astea ?
Dau un exemplu cu aranjarea mobilierului intr-o camera patrata, dormitor sa zicem, In mod normal, eucred ca trebuie sa fie cat mai aerisita gen un pat , 2 noptiere si in caz exceptional ( desi nu agreez ) o comoda tv, nu sa fie cu mobila pana la refuz patul in mijloc inconjurat de dulap masute si fotolii si altele .
Cum procedati voi dupa ce ati epuizat toate argumentele pro si contra insa partenerul o tine una si buna , nu ca asa trebuie ?!
...gusturile tale vrei sa fie gustate de alti, iar matale nu vrei sa gusti din gusturile celorlalti....obisnuieste  cu gustul castigului, doar e cel mai bun gust in afaceri....

Edited by ianos777, 24 March 2019 - 14:01.


#28
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View PostGingisHan2015, on 24 martie 2019 - 13:51, said:

Da de ce ai lasat elefantul cu trompa ridicata in shebi -chicul ei bre ? Posted Image
Cica poarta noroc, adica noroc ca m-a cunoscut Posted Image asa tolerant

#29
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

View PostBaxon, on 24 martie 2019 - 12:51, said:

Imi vine sa mor cand unul ( dintre parteneri ) are o idee care mie mi se pare cel putin tampita, neinspirata fata de cum mi s-ar parea normal sa fie . Ce poti face in situatiile astea ?
Dau un exemplu cu aranjarea mobilierului intr-o camera patrata, dormitor sa zicem, In mod normal, eucred ca trebuie sa fie cat mai aerisita gen un pat , 2 noptiere si in caz exceptional ( desi nu agreez ) o comoda tv, nu sa fie cu mobila pana la refuz patul in mijloc inconjurat de dulap masute si fotolii si altele .
Cum procedati voi dupa ce ati epuizat toate argumentele pro si contra insa partenerul o tine una si buna , nu ca asa trebuie ?!
O lasă să doarmă acolo, singură.
În cel mai rău caz, mobila se mai strică, cedează - se eliberează camera. :D

#30
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,853
  • Înscris: 27.09.2008
Toți v-ați dat o părere! Dar dacă partenera are dreptate?
Încă ceva, femeia întotdeauna are dreptate, nu o contrazici, altfel ți-o iei! :w00t:

#31
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
In general barbatii au gusturi extravagante.

Am dat exemple mai sus cu pat la comanda din margine in margine, inclusiv pana in usa, sau pat rotund de peste 2m si jacuzzi in aceeasi camera.
Alt mascul (supraponderal mai degraba decat feroce...) mi-a cerut tablie la pat cu oglinda pana la tavan si tavan acoperit si el cu oglinda...

Apropo de asta si de gusturi, am avut un client care nu a vrut oglinda nicaieri in casa, nici in hol macar, pe motiv ca-i aduce aminte ca imbatraneste.
A murit oricum de depresie la 56 de ani...

Edited by loock, 24 March 2019 - 14:09.


#32
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Am zis  si eu mai la deal maestre nick ! Intotdeauna .Numa eu stiu cat m-am luptat pana am pus tv sus pe perete .Cica e in pericol  sa " cada si sa se faca praf " in caz de .... nedefinit aici ! Posted Image

#33
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
Daca te iei dupa femei pai vopsesti si camera in roz.
Daca e casa sau lucrul meu nu mai discutam ,nu- i convine o trimit in p....a masii :D

#34
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View PostUn-ZeU, on 24 martie 2019 - 14:18, said:

Daca te iei dupa femei pai vopsesti si camera in roz.
Daca e casa sau lucrul meu nu mai discutam ,nu- i convine o trimit in p....a masii Posted Image
[ http://www.haisafimsanatosilacap.ro/images/tiger-and-cat.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://www.kidibot.ro/wp-content/uploads/2018/09/antonime.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ciine, 24 March 2019 - 14:27.


#35
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

View PostUn-ZeU, on 24 martie 2019 - 14:18, said:

Daca te iei dupa femei pai vopsesti si camera in roz.
Daca e casa sau lucrul meu nu mai discutam ,nu- i convine o trimit in p....a masii Posted Image
Cred ca n-ai nevasta Fecioara .Posted Image

#36
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,861
  • Înscris: 20.10.2015

View PostBaxon, on 24 martie 2019 - 12:51, said:

Imi vine sa mor cand unul ( dintre parteneri ) are o idee care mie mi se pare cel putin tampita, neinspirata fata de cum mi s-ar parea normal sa fie . Ce poti face in situatiile astea ?
Dau un exemplu cu aranjarea mobilierului intr-o camera patrata, dormitor sa zicem, In mod normal, eucred ca trebuie sa fie cat mai aerisita gen un pat , 2 noptiere si in caz exceptional ( desi nu agreez ) o comoda tv, nu sa fie cu mobila pana la refuz patul in mijloc inconjurat de dulap masute si fotolii si altele .
Cum procedati voi dupa ce ati epuizat toate argumentele pro si contra insa partenerul o tine una si buna , nu ca asa trebuie ?!

Cre' ca-steti 2 lesbience
Io m-am muat de 15 ori in 20 de ani, daca ma interesa pozitia mobilei sau culoarea, divortam de 25 de ori
Raspunul trebuie sa fie:

"Da, scumpa"
"Da, mama"
"Asa e iubire"
"Aduci si tu 2 pahare sa sarbatorim noua pozitie a mobilei?"

Stii ce e cel mai misto?Mutarea mobilei, dac-o lasi la femeie, e o miscare armonica amortizata.
Chiar daca reactionezi ca mine, tot o sa muti mobila de mai multe ori (dar din ce in ce mai putin), pana cand ii place.
Eu sunt adaptat la mediu, indiferent unde e canapeaua, am dezvoltat o mobilitate a gatului ca pot vedea televizorul in orice pozitie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate