Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Opinii-gusturi opuse, dat in cap, impunere parere proprie, rezolvare situatii ?!

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#1
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Imi vine sa mor cand unul ( dintre parteneri ) are o idee care mie mi se pare cel putin tampita, neinspirata fata de cum mi s-ar parea normal sa fie . Ce poti face in situatiile astea ?
Dau un exemplu cu aranjarea mobilierului intr-o camera patrata, dormitor sa zicem, In mod normal, eucred ca trebuie sa fie cat mai aerisita gen un pat , 2 noptiere si in caz exceptional ( desi nu agreez ) o comoda tv, nu sa fie cu mobila pana la refuz patul in mijloc inconjurat de dulap masute si fotolii si altele .
Cum procedati voi dupa ce ati epuizat toate argumentele pro si contra insa partenerul o tine una si buna , nu ca asa trebuie ?!

#2
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Nice :lol:!

La ce mai stati impreuna daca nu va puteti intelege pe lucruri marunte? E ceva complex social sa fii solo sau ce?
Nu te legi la cap daca nu te doare. Simplu.

#3
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Nu e vorba de mine Posted Image !

#4
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
N-ai ce face .Sper ca partenera nu e Fecioara sau Leu .Eu am avut din amandoua zodiile .Nu prea multe de facut cu ele .Posted Image

#5
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Pai deschizi topic pe Softpedia si ne dam noi cu parerea.

Eu cred ca trebuie sa va intalniti undeva la mijloc.

Edited by AdiTwism, 24 March 2019 - 13:00.


#6
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Intreaba pentru un prieten.

#7
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

View PostBaxon, on 24 martie 2019 - 12:51, said:

Imi vine sa mor cand unul ( dintre parteneri ) are o idee care mie mi se pare cel putin tampita, neinspirata fata de cum mi s-ar parea normal sa fie .
Pai esti baiat sau fata?
Ce vrei sa spui prin "parteneri", ai cumva mai multi?

#8
Umangozaur

Umangozaur

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.03.2019

View PostPopaXXX, on 24 martie 2019 - 13:00, said:

Pai esti baiat sau fata?
Ce vrei sa spui prin "parteneri", ai cumva mai multi?

View PostPopaXXX, on 24 martie 2019 - 13:00, said:

Pai esti baiat sau fata?
Ce vrei sa spui prin "parteneri", ai cumva mai multi?
E bisexual.

#9
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
E vorba de 2 parteneri , intre ei discutii despre .... Cei 2 parteneri pot sa fie sot si sotie sau nu , pricepi PopaXXX ?

#10
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Cel mai deștept cedează.

#11
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

View PostBaxon, on 24 martie 2019 - 13:03, said:

E vorba de 2 parteneri , intre ei discutii despre .... Cei 2 parteneri pot sa fie sot si sotie sau nu , pricepi PopaXXX ?
Nu, la cum te-ai exprimat e clar ca e vorba de situatia ta personala si de asta eram curios ce parteneri ai tu.

#12
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostBaxon, on 24 martie 2019 - 12:51, said:

Cum procedati voi dupa ce ati epuizat toate argumentele pro si contra insa partenerul o tine una si buna , nu ca asa trebuie ?!
Se face ca ea, dupa care ii scot ochii toata viata de se caieste si dupa moarte. Posted Image

Sau: se face ca ea si ma doare la 7 metri de cot.

#13
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
In principiu se face ca ea .Daca mai vrei ciorba fierbinte, acces nelimitat la savarina, si alte delicatese .Plus liniste cand te uiti la meci ! Posted Image

#14
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostBaxon, on 24 martie 2019 - 13:03, said:

E vorba de 2 parteneri , intre ei discutii despre .... Cei 2 parteneri pot sa fie sot si sotie sau nu , pricepi PopaXXX ?
La ce te astepti de la unul cu id-ul PopaXXX ? Normal ca o sa gandeasca in termeni sexuali.


@initiator, in probleme de stilistica, design, arta, gusturi . . . .  tine atat de educatie si de stare spirituala.

#15
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012

View PostGingisHan2015, on 24 martie 2019 - 12:59, said:

N-ai ce face .Sper ca partenera nu e Fecioara sau Leu .Eu am avut din amandoua zodiile .Nu prea multe de facut cu ele .Posted Image
Eu sunt fecioara, sotia este leoaica! Ghici ce! Avem peste 30 de ani de casatorie, fara certuri MAJORE!

#16
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

View PostSerafim606, on 24 martie 2019 - 12:57, said:

Nice Posted Image!

La ce mai stati impreuna daca nu va puteti intelege pe lucruri marunte? E ceva complex social sa fii solo sau ce?
Nu te legi la cap daca nu te doare. Simplu.
Ea e cea cu banii Posted Image
Regula sociala spune: cine a dat banul, ala hotaraste.

Edited by projectfp, 24 March 2019 - 13:32.


#17
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012

View PostPaz, on 24 martie 2019 - 13:08, said:

Se face ca ea, dupa care ii scot ochii toata viata de se caieste si dupa moarte. Posted Image

Sau: se face ca ea si ma doare la 7 metri de cot.
Zici ca ea, si faci ca tine!Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#18
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,656
  • Înscris: 29.03.2006
Sta cu partenerul/partenera daca e cat de cat rationala, altfel nu.

in mod normal trebuie sa ai minim 60 cm in jurul cadrului patului, in fata si ambele laterale daca e pat de mijloc.
Nu conteaza ca noptiera e 50, 46, 45, etc. poate doar daca e intr-o mansarda cu tavan inclinat sa faci exceptie.

Tras de par se accepta si 55cm minim.

Dulapul poate avea minim 55 ( 53+2) cu usi normale si bara longitudinala la 25 cm de spate, maxim 60 (58+2) si cu usi glisante minim 62 cu bara longitudinala la 25 de spate si normal 65cm.
Deci aduni draperie +/- 25cm + 2 x 60 + cadru pat ( de ex 187,2 cm netapitat) plus dulap daca e in lateral.
In fata lasi iar minim 60 (55 tras de par) in fata patului, care fara aripioare ocupa in jur de 210cm netapitat ( distantier ca sa nu scartaie tablia 1,8+200+7,2 cadru dublat). Daca e tapitat sau are aripioare e si mai mare.
TV-ul e moartea pasiunii si oricum se poate prinde pe perete.
Comoda are rost pt depozitare, nu doar pt suport TV. Cu glisiere de 50 are 53-54 cm adancime, si intre ea si pat trebuie sa ramana minim 60cm tras de par 55.
Cu glisiere de 45 poate avea 48cm.

Astea ar fi minimele de decenta.
Daca vrei mai boieresc, poti sa cresti la +/- 70 cm distantele in jurul patului, daca permite camera.
La 4 m x 3,24 m incape varianta normala cu usi glisante ( 25+2x60+187,2+65 = 397,2cm si 210+60+54=324cm.
La nevoie poti sa iei 5cm din cei 25 de la draperie, si 5 de la dupaul de 65 daca pui bara mai in spate, sau inca 5 cu usi normale si bara mai in spate, si inca 5 din comoda, maxim inca 5 din spatiu, dupa care e inghesuit si mai bine te muti sau renunti la dulap si/sau comoda.

Daca vrei mai mult spatiu, de genul +/- 70 cm in jurul patului, trebuie camera mai mare.

Am vazut dormitoare patrate si de 8 x 8 m, in care patul parea pierdut in spatiu si nu erau puse dulapuri pt ca aveau camera de dresing separata cu dulapuri pe 3 pereti sau chiar 4 pereti. Aveau comoda, uneori mai mica, 1,2m, alteori lunga, inclusiv lunga  de 6 sau 8 m...
In astfel de dormitoare poti sa pui patul orientat pe diagonala ca sa faci o smecherie sa nu mai sara in ochi ca e pierdut in spatiu.
Eventual il faci si mare cat sa incapa mai multe amante simultan.

Am vazut si dormitor de 3,1 x 3,1m cu pat de 3x3m si doar o polita de 10cm de jur imprejur.

Edited by loock, 24 March 2019 - 13:39.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate