Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Router AC1900

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Acoperirea la Asus-ul ala se rezolva cu firmware HGG, iti zice Neaceasca85 cum sta treaba ca are acelasi router.
A si nici la acoperire nu vei castiga mare lucru, doar stii ca sunt norme de emisii.

Edited by diZy, 24 March 2019 - 10:10.


#20
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
La routerul nou, ce vei conecta si cum ? - O gramada de device-uri multimedia , peste 10 device-uri
Daca in prezent am acest Asus + switch gigabyte si de acea as dori sa trec unele dintre ele pe wifi in banda de 5Ghz
Bine inteles ca majoritatea device-urilor sunt dual band/ac si de acea tot intreb de ceva mai bun/performant fata de ce am in prezent

Te-ai uitat la alea 14 modele de pe emag ?! - Pai deja doua modele din cele 14 de la emag le-am specificat si eu :

- Asus RT-AC68U
- Netgear R7000

Ar mai fi si un Linksys EA8500 sh , adica la un buget pana in 1000 lei
In st-by ar mai fi un Synology RT1900AC , insa deocamdata depaseste 1000 lei , poate daca l-as gasi eventual sh
Daca detineti unul dintre aceste trei modele as dori niste pareri pro/contra despre modelul detinut

Acoperirea la Asus-ul ala se rezolva cu firmware HGG....... - Da , stiu de acest fw custom , insa as prefera sa folosesc doar fw de producator
De regula fw custom sunt pt avansati , avand mult mai multe setari decat un fw original/de producator

#21
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

View Postwather, on 24 martie 2019 - 12:02, said:

Acoperirea la Asus-ul ala se rezolva cu firmware HGG....... - Da , stiu de acest fw custom , insa as prefera sa folosesc doar fw de producator
De regula fw custom sunt pt avansati , avand mult mai multe setari decat un fw original/de producator
Pai... nu te bagi la alte setari si gata.
Si astea custom, probabil, vin deja setate, adica merg din prima, nu e nevoie sa faci cine stie ce minuni de setari.

Din nou, prin aceasta afirmatie, parca ai prefera sa dai bani pe ceva (se pare ne-testat, dupa recomandarile subtirele de mai sus) decit sa incerci niste solutii alternative (destul de la indemina).

Edited by buyonevideo, 24 March 2019 - 12:08.


#22
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Acoperirea la Asus-ul ala se rezolva cu firmware HGG, iti zice Neaceasca85...... - Lasa-l ca saracu e morcovit ca fw ''minune'' nu ii vede Huawei-ul in 5Ghz , il citez - Am HGG 378.
Ma supara o chestie, telefonul meu Huawei Mate 10 Pro vede orice retea de 5 Ghz (inclusiv de la un Asus AC 1200), numai pe a mea de la AC-56-U nu o vede. - deci ma abtin de la fw custom

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate