Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Once upon a time in Hollywood

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#37
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,649
  • Înscris: 22.05.2011
Foarte bun filmul,  chiar daca nu e Pulp Fiction are ceva asemanari.
E o poveste, Á fost odata  in Holywood" ce rost au atitea explicatii...  Stiu ca trebe sa fi vazut zeci de filme, sa citesti mii de articole si  carti din vremea aia , sa prinzi toate nuantele si  dedesubturile dar chiar daca nu stii destule, povestea curge bine, este magistral gandit, jucat, filmat,  personaje definite super mishto.
Tot respectul pt nea Tarantino.

#38
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,158
  • Înscris: 16.10.2008

View PostMizu, on 25 noiembrie 2019 - 16:43, said:

Deci e un documentar, dar atunci ce cauta Manson acolo, doar pentru ca isi facea veacul prin Los Angeles? Ca el nu avea nicio treaba cu filmele.

Esti serios sau doar supersuperficial ca de obicei? Adica nu stii care a fost legatura intre Manson si Sharon Tate in realitate?
Inteleg ca ce e in afara serialelor cu fetite sau Marvel iti pun probleme ,dar totusi......

#39
painea_calda

painea_calda

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 25.12.2016
Măi tată, cu traducerea aceea cu " acid" din țigara lui Brad Pitt , mi-am rupt capu pe google, come on, ce fumau ăștia, acid de baterie? Ma rog, uitasem, până  am văzut un documentar despre LSD. LSD era măi tată , era țigare cu LSD , care se mai zicea și acid. Măi traducătorilor, care sunteți voi traducători, tot eu să vă spun?

#40
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009
Plictisitor, i-am dat delete după vreo 30 de minute. M-a luat și somnul.

#41
dagobar

dagobar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 09.03.2019
Mi-ai placut majoritatea filmelor facute de Trantino, iar in cazul de fata sunt si o multime de actori celebri... personal nu mi-a placut... dupa 30 minute am sters filmul.

#42
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
cred ca e al doilea film in care Tarantino arata niste intamplari odioase care ar fi vrut sa se termine altfel
in cazul de fata uciderea actritei Sharon Tate, insarcinata in 8 luni, de catre adeptii lui Charles Manson
numai ca in film nu au mers la resedinta Polanski, ci cu un numar mai jos
violenta de la final o pun pe seama faptului ca in cazul real victimele au fost ucise cu intre 16 si 51 de lovituri de cutit, ceea ce este oribil
m-am documentat dupa ce am vazut filmul

#43
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,873
  • Înscris: 03.12.2001
după ce ai văzut filmul? care mai e amuzamentul?

#44
jamesbond007.5

jamesbond007.5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 26.01.2003
Tarantino suta la suta, restul ar fi comentarii inutile!
Nota mea 8.0/10

#45
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,969
  • Înscris: 16.02.2017
Foarte bun cu un final de senzatie.
Un mic - la faza cu Bruce Lee care isi ia bataie de la cascador.


#46
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,505
  • Înscris: 05.11.2009
l-am vazut si eu astazi, mie unul mi-a placut desi nu sunt fan tarantino. Povestea e asa ca asa, ce mi-a placut e felul cum descrie atmosfera acelor ani,Mai ales radiourile din vremea respectiva, mi-a placut ca atunci cand erau in masina actorii, se auzea radio-ul..Filmul e bine jucat, bine filmat, reproduce foarte fain o atmosfera anilor 60..

#47
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Un alt film tipic Tarantino. Te plictisesti doua ore, apoi, la final, vine cu ceva dur. Si zici wow.

Spoiler


#48
fez1fez

fez1fez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 08.05.2017

View PostPuferiu_, on 05 ianuarie 2020 - 19:27, said:

Un alt film tipic Tarantino. Te plictisesti doua ore, apoi, la final, vine cu ceva dur. Si zici wow.

Spoiler

Cam asa.
Eu nu m-am plictisit, mi-a dat o stare buna filmul timp de 2 ore, dar cam atat. I-as fi dat un 8/10.
Dupa care a explodat totul in ultima jumatate de ora si mi-a scapat mouse-ul din mana si i-am dat un 10 pe Imdb.
Nu e un film perfect, dar a fost cel mai distractiv pe care l-am vazut anul asta.

Spoiler


#49
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 23.05.2003
Lasa ca si aia cu Bruce Lee e antologica. :D

#50
fez1fez

fez1fez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 08.05.2017

View Postburebista, on 20 ianuarie 2020 - 16:29, said:

Lasa ca si aia cu Bruce Lee e antologica. Posted Image
Adevarat!

#51
Donald_Duck

Donald_Duck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,431
  • Înscris: 09.11.2014
Oscar pentru Brad Pitt!!! Felicitari! dupa multe roluri memorabile Pitt primeste un oscar supermeritat. Filmul lui Tarantino e chiar o poveste, povestea lui, razbunarea lui, asa ii pedepseste el pe asasinii lui Sharon Tate.
dintre filmele nominalizate pentru Oscar acesta e preferatul meu. foarte bun si DiCaprio.

#52
pedros_2005

pedros_2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 03.12.2007

View Postedigee, on 26 noiembrie 2019 - 10:10, said:


Esti serios sau doar supersuperficial ca de obicei? Adica nu stii care a fost legatura intre Manson si Sharon Tate in realitate?
Inteleg ca ce e in afara serialelor cu fetite sau Marvel iti pun probleme ,dar totusi......
Care a fost legatura dintre Manson si Tate in realitate? Exista 2 versiuni, una conform careia Manson ar fi ordonat crimele pt a se razbuna pe un producator (Melcher),care ii refuzase o cariera muzicala si care locuise la adresa Cielo Drive 10050 inainte de cuplul Polanski/Tate, pura confuzie (https://www.google.c...on-tate-668042/) si inca o versiune, ceva mai alambicata (https://www.msn.com/...-him/ar-AAEWomE).
Din niciuna nu reiese vreo legatura intre Manson si Tate. Moartea lui Tate s-ar fi datorat unei confuzii sau ar fi fost cel mult aleatorie. La fel ca si uciderea familiei La Bianca din seara imediat urmatoare, crima la care a participat si Manson. Teorii ale conspiratiei sunt destule... Nimeni nu vrea sa creada ca, de cele mai multe ori, versiunea simpla e si cea adevarata...
Filmul e bun. Tusa lui Tarantino respira din fiecare cadru.

Edited by pedros_2005, 20 April 2020 - 15:30.


#53
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Film prost, mema buna.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate