Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Notificare privind modificarea contractului - serviciile de voce si SMS-uri interna?ionale

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018

Quote

Avem vești bune pentru tine: din primăvara aceasta vorbești mai ieftin în SEE!
Regulamentul (UE) nr. 2015/2120 al Parlamentului European, cu modificările ulterioare, aduce, începând cu data de 15 mai 2019, tarife mai mici pentru apelurile și SMS-urile internaționale către destinații fixe și mobile din Spațiul Economic European (SEE).
Astfel, începând cu data de 15 mai 2019, contractul privind furnizarea de servicii de comunicații mobile cu Telekom Romania Mobile Communications S.A se va modifica după cum urmează:
1. Se constituie Zona SEE compusă din destinațiile fixe și mobile din următoarele țări: Austria, Belgia, Bulgaria, Cehia, Cipru, Croația, Danemarca, Estonia, Finlanda (inclusiv Aland), Franța (inclusiv Guadelupa, Guyana Franceză, Réunion, Martinica, Mayotte și Saint-Martin), Germania, Grecia, Irlanda, Islanda, Italia, Letonia, Liechtenstein, Lituania, Luxemburg, Malta, Marea Britanie (inclusiv Gibraltar), Norvegia, Olanda, Polonia, Portugalia (inclusiv Azore și Madeira), Slovacia, Slovenia, Spania (inclusiv Insulele Canare), Suedia, Ungaria. Aceste țări sunt incluse în prezent în zonele de destinații internaționale Zona 1 și Zona 2 prevăzute în contract.
Minutele în afara rețelei/internaționale Zona 1 și/sau Zona 2 de care beneficiezi conform contractului se vor putea consuma în continuare către destinațiile fixe sau mobile incluse în Zona 1 sau Zona 2 precum și către destinațiile fixe sau mobile transferate în noua Zona SEE. Cu excepția modificărilor rezultate din constituirea Zonei SEE, restul zonelor de destinații internaționale nu se modifică.
2. Tarifele standard pentru apeluri internaționale și SMS-uri internaționale către noua Zona SEE vor fi: 0,226 euro/minut (TVA inclus), respectiv 0,071 euro/SMS (TVA inclus).
Dacă beneficiezi, conform contractului, de tarife pentru apeluri sau SMS-uri internaționale către destinațiile fixe și mobile din noua Zonă SEE (cu excepția serviciilor cu valoare adăugată) mai mari decât tarifele standard de 0,226 Euro/minut (TVA inclus), respectiv 0,071 Euro/SMS (TVA inclus), din data de 15 mai 2019, vei beneficia de reducerea acestora la valoarea de 0,226 Euro/minut (TVA inclus). Tarifele pentru apeluri sau SMS-uri internaționale mai mici decat tarifele standard de 0,226 Euro/minut (TVA inclus), respectiv 0,071 Euro/SMS (TVA inclus)raman aplicabile.
Restul prevederilor contractului cu privire la apelurile/SMS-urile internaționale nu se modifică.
Cu prietenie,
Echipa Telekom


#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,911
  • Înscris: 01.01.2010
Si eu am primit ca fixul international devine mobil. Nice, Telekom. Eu vorbesc pe date, dar e roomie sa faci schimbarea asta in 2019.

#3
mercedesbenz

mercedesbenz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 31.01.2014

View PostYOUR_GOD, on 22 martie 2019 - 20:45, said:

Si eu am primit ca fixul international devine mobil. Nice, Telekom. Eu vorbesc pe date, dar e roomie sa faci schimbarea asta in 2019.
Vă rog să mă lămuriți și pe mine. Eu, spre exemplu am un abonament cu nelimitat internațional fix în SEE și 200 de minute internaționale mobil.
Asta înseamnă că vom avea nelimitat minute în SEE pe mobil?!

#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,911
  • Înscris: 01.01.2010
Nu stiu daca mesajul primit de mine se aplica si in cazul dv. Daca se aplica, atunci aveti nevoie de minute internationale pe mobil, atat catre numerele fixe cat si mobile, din afara tarii.Apelati Relatii cu clientii la 1234, urmand meniul sau cautati pe site-ul telekom.ro, pentru un raspuns sigur.

Edited by YOUR_GOD, 23 March 2019 - 23:25.


#5
mirabcd

mirabcd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 27.01.2019
Este o directiva europeana ....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate