Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Ecran S9+

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Andrei2897

Andrei2897

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 12.02.2019

View PostAdamBiersack, on 29 martie 2019 - 00:20, said:

[email protected] - astept mail.
Gata, an trimis email la adresa menționată!

#20
AdamBiersack

AdamBiersack

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 28.02.2019
Nu am primit nimic.

#21
Andrei2897

Andrei2897

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 12.02.2019
Pai am trimis email la [email protected] . Prima literă din cuvânt este i sau l... iwan sau lwan??! Ca imi zice ca la adresa scrisă de mine nu exista niciun cont asociat adresei mentionate

#22
AdamBiersack

AdamBiersack

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 28.02.2019
.

Edited by AdamBiersack, 29 March 2019 - 11:26.


#23
Andrei2897

Andrei2897

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 12.02.2019
Gata!

#24
Andrei2897

Andrei2897

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 12.02.2019

View Postme_iauras, on 28 martie 2019 - 21:42, said:

Iti recomand asta; este o clona de Whitestone Dome (folie full glue cu tratate UV ) . Are si un cadru care te ajuta sa aplici folia mai bine si sa activezi lipiciul LOCA corect .
Daca nu vrei sa cheltui asa mult mai gasesti destule alte folii "Full glue" , de ex. ,(tot cu lipci LOCA activat UV) insa in experienta mea lipiciul pe care il au acestea e clar mai slab calitativ (dupa aplicare la cateva zile apar uneori mici bule si pe alocuri se mai retrage in unele zone cate 1mm de la marginea foliei) .
Solutia la care m-am oprit eu ( dupa ce in prima faza am luat kit-ul complet T-MAX ) e sa iau folii ieftine fara margini cu lipici ( ca cea de 30 RON data exemplu) si sa o aplic cu lipici mai bun  care nu are problemele enuntate mai sus ( recunosc ca sunt destul de OCD in legatura cu faptul ca voi da o folie jos de pe ecran la prima bula de aer formata sau la prima mica ciobitura in vreun colt spre deosebire de marea majoritate a oamenilor pe care am vazut-o prin metrou , careia nu ii pasa ca are folia panza de paianjen pe telefon).
O folie full glue are marele avantaj fata de una cu lipici pe margini ca nu mai creeaza probleme de sensibilitate touch , nu mai ai rainbow effect (care teoretic include si reflexia suparatoare de care te plangi la folia existenta )
Si rezistă folia ASA cum ai dat exemplu mai sus??! Folie ieftină plus lipici....?!!

#25
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,346
  • Înscris: 08.01.2009
E de ~1,5-2 luni pe telefon fara probleme dar dupa cum am mentionat la primele semne inestetice ( mici ciobituri in urma cazaturilor ) eu o dau jos imediat ; cred ca cel mai mult a rezistat una ~3 luni deci pt. mai mult de atat nu pot garanta dar nu vad de ce nu ar rezista .
Doar sa stii ca nu e simpla aplicarea foliei+adeziv mai ales fara cadrul acela ; e destul de migalos sa elimini toate bulele de aer de sub ecran inainte de a trata UV din cauza marginilor curbate ale ecranului ( tu incerci sa impingi bulele in jos pe marginile curbate desi tendinta lor naturala/fizica e sa o ia in sus ; ideal e sa le conduci spre susul/josul ecranului care sunt plate ).
Personal sunt multumit de rezultate ; tinand cont cat de ieftine sunt materialele sunt cate 3 bucati (foli ieftina+lipici T MAX) in asteptare acasa pt. cand le va veni randul (le-am achizitionat bulk ca sa mu dau de fiecare data banii pe transport)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate