Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Ecran S9+

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
AdamBiersack

AdamBiersack

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 28.02.2019
Salut. De curând mi-am acizitionat un Samsung S9+ nou. In cutie cu tot ce trebuie. Problema pe care o aveam sta in felul următor... bine, defapt nici nu stiu cum sa o numesc. De prima data de cand l-am scos din cutie am observat ca in colțul dreapta jos sticla este putin "deplasata" sa zic așa. În partea de jos, fix la imbinarea cu rama... mi se pare miscața sticla cativa milimetri atat incat se vede linia de la antena de langa speaker cum intra sub sticla... tin sa mentionez ca in rest telefonul functioneaza bine iar in celelalte colturi sticla e lipita cum trebuie... am incercat sa apas usor pe ea in colțul de jos dar nu a avut nici un efect... si am decis sa intreb mai intai aici inainte sa il trimit la garanție, deoarece nu am alt S9 la indemana sa vad daca asa ar trebui sa fie.
Multumesc de raspunsuri.

Edited by AdamBiersack, 22 March 2019 - 16:35.


#2
lool21135

lool21135

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 09.11.2010
Sper că nu ai o folie de sticlă aplicată peste.

Dacă ecranul e de vină, trimite-l în garanție.

#3
AdamBiersack

AdamBiersack

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 28.02.2019
Nu am folie de sticla aplicata peste... era cam logic :)) am o folie de protectie de la Samsung.

#4
lool21135

lool21135

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 09.11.2010

 AdamBiersack, on 22 martie 2019 - 16:41, said:

Nu am folie de sticla aplicata peste... era cam logic Posted Image) am o folie de protectie de la Samsung.
Dacă ești sigur că ecranul e de vină, trimite-l.

#5
apatie

apatie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 05.07.2002
Dupa cum spui e dezlipit un colt.
Direct cu el la garantie, sticla trebuie sa se imbine perfect. Daca nu-i cu garantie mergi la un centru de reparatii sa-ti fixeze sticla si spera sa nu fie decat asta problema.
Spor!

#6
lool21135

lool21135

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 09.11.2010
Ai și dreptul de retur în 14 zile. Vezi să nu ”dureze” verificarea telefonului până expiră perioada și apoi spun că e vina ta.
Quickmobile practică așa ceva.

#7
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Daca vrei sa pui poze sa vedem si noi.
Sau direct garantie sau retur.

#8
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Dacă stă în sus ecranul, se poate sparge. Dacă se sparge, nu se schimbă în garanție. Du-l rapid. Eu însă l-aș returna.

#9
AdamBiersack

AdamBiersack

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 28.02.2019
Multumesc mult de raspunsuri. Telefonul este in garantie, cumparat nou din magazin. Nu stiu cat dureaza "verificarea" dar eu locuiesc in alta tara și ei nu au forum aici cum este softpedia. Ecranul nu sta ridicat, sta decat putin dezlipit de rama sa spun asa... si l-am cumparat de 2 zile. O sa il trimit inapoi la garanție. Multumesc la toți. O zi frumoasă.

#10
Andrei2897

Andrei2897

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 12.02.2019
Salutare! Am un S9 Plus și as dori sa ii măresc luminozitatea ecranului peste cat are el din fabrica MAX!! Ma poate ajuta cineva sa rezolv problema? Si fara sa stric telefonul bineînțeles... multumesc anticipat!

Edited by Andrei2897, 27 March 2019 - 22:58.


#11
AdamBiersack

AdamBiersack

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 28.02.2019
Salut. Nu cred sau nu stiu sa existe vreo posibilitate de a face asta. Lucrez in domeniu si nu am auzit de asa ceva niciodată.

#12
Andrei2897

Andrei2897

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 12.02.2019
Atunci o folie de sticla buna, care sa fie de calitate și sa nu imi afecteze luminozitatea ecranului știi cumva??! Am una care zici ca e oglinda când iesi in lumina de afara...are lipici pe margini

#13
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,379
  • Înscris: 08.01.2009
Iti recomand asta; este o clona de Whitestone Dome (folie full glue cu tratate UV ) . Are si un cadru care te ajuta sa aplici folia mai bine si sa activezi lipiciul LOCA corect .
Daca nu vrei sa cheltui asa mult mai gasesti destule alte folii "Full glue" , de ex. ,(tot cu lipci LOCA activat UV) insa in experienta mea lipiciul pe care il au acestea e clar mai slab calitativ (dupa aplicare la cateva zile apar uneori mici bule si pe alocuri se mai retrage in unele zone cate 1mm de la marginea foliei) .
Solutia la care m-am oprit eu ( dupa ce in prima faza am luat kit-ul complet T-MAX ) e sa iau folii ieftine fara margini cu lipici ( ca cea de 30 RON data exemplu) si sa o aplic cu lipici mai bun  care nu are problemele enuntate mai sus ( recunosc ca sunt destul de OCD in legatura cu faptul ca voi da o folie jos de pe ecran la prima bula de aer formata sau la prima mica ciobitura in vreun colt spre deosebire de marea majoritate a oamenilor pe care am vazut-o prin metrou , careia nu ii pasa ca are folia panza de paianjen pe telefon).
O folie full glue are marele avantaj fata de una cu lipici pe margini ca nu mai creeaza probleme de sensibilitate touch , nu mai ai rainbow effect (care teoretic include si reflexia suparatoare de care te plangi la folia existenta )

Edited by me_iauras, 28 March 2019 - 21:48.


#14
AdamBiersack

AdamBiersack

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 28.02.2019
Nu stiu să iti spun sigur o folie "bună" de sticlă. Cum a spus si colegul cele de la Whitestone sunt destul de bune.
Dar de la S8+ in sus am incetat sa mai folosesc folii de sticlă si am revenit la cele de silicon sau de plastic. Cu mult timp in urma cand imi cumparasem prima data S8+-ul am cheltuit circa 300 de lei in primele 4 zile numai pe folii de protecție, pentru că ba nu le puneau bine, ba se dezlipeau, ba odata chiar il tineam in mâna si am atins marginea curbata si s-a crapat folia pe margine pentru ca se dezlipise si nu imi dadusem seama. Dupa un timp am inceput sa folosesc o folie de la AlienSurface din România, care iti dadea un efect de coaja de portocala pe ecran, pentru ca asa se intampla la Alien in general. Am achizitionat folia față-spate+cameră de la ei si am pastrat-o pe telefon pana in ziua cand l-am dat mai departe, noul proprietare voiind sa se asigure că nu este zgâriat, ciobit sau alte cele, iar telefonul arata ca nou. Acum la S9+ achizitionat o folie de la G-color si este foarte ok. Se monteaza usor, fără bule si cel mai important ... stă lipită, iar pe spate am o carcasă Alcantara de la Samsung. Dar in zilele următoare astept sa imi vina un colet din US cu niste skin-uri de la Dbrand si niste carcase de la Rhinoshield. Daca mai ai întrebări te astept in comm cu ele. Salut.

#15
Andrei2897

Andrei2897

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 12.02.2019

 AdamBiersack, on 28 martie 2019 - 21:53, said:

Nu stiu să iti spun sigur o folie "bună" de sticlă. Cum a spus si colegul cele de la Whitestone sunt destul de bune.
Dar de la S8+ in sus am incetat sa mai folosesc folii de sticlă si am revenit la cele de silicon sau de plastic. Cu mult timp in urma cand imi cumparasem prima data S8+-ul am cheltuit circa 300 de lei in primele 4 zile numai pe folii de protecție, pentru că ba nu le puneau bine, ba se dezlipeau, ba odata chiar il tineam in mâna si am atins marginea curbata si s-a crapat folia pe margine pentru ca se dezlipise si nu imi dadusem seama. Dupa un timp am inceput sa folosesc o folie de la AlienSurface din România, care iti dadea un efect de coaja de portocala pe ecran, pentru ca asa se intampla la Alien in general. Am achizitionat folia față-spate+cameră de la ei si am pastrat-o pe telefon pana in ziua cand l-am dat mai departe, noul proprietare voiind sa se asigure că nu este zgâriat, ciobit sau alte cele, iar telefonul arata ca nou. Acum la S9+ achizitionat o folie de la G-color si este foarte ok. Se monteaza usor, fără bule si cel mai important ... stă lipită, iar pe spate am o carcasă Alcantara de la Samsung. Dar in zilele următoare astept sa imi vina un colet din US cu niste skin-uri de la Dbrand si niste carcase de la Rhinoshield. Daca mai ai întrebări te astept in comm cu ele. Salut.
Iti mulțumesc din suflet! Uite, problema este ca eu as vrea sa imi iau un bumper din aluminiu din US si mi-ar trebui folii fata si spate din sticla și care sa fie bune... stii, ți-am zis mai sus... folia pe care o am acum e cu lipici doar pe margini și am dat vreo sută de lei pe ea... nu ma deranjează sa dau bani pe ele insa pana in 150 de lei (una) insa sa nu imi mai facă probleme, sa nu se dezlipească (sa ma tina măcar 6 luni) și sa nu mai aibă reflexie.... aia e problema mea... aștept răspuns și încă o data iti multumesc!

#16
AdamBiersack

AdamBiersack

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 28.02.2019
No problem. Eu iti recomand totusi sa te uiti totusi pe site-ul celor de la Dbrand sau Rhinoshield. Au niste carcase si bumpere destul de bune zic eu. Si folie, nu stiu ce sa zic... nu iti recomand inca o data folie de sticla... si daca vrei bumper din aluminiu nu iti recomand folie din sticla pe spate pentru ca s-ar putea sa nu functioneze cu bumper-ul. Totuși, iti recomand un bumper de mai buna calitate si un skin daca iti doresti sa protejeze si spatele. Daca vrei sa discutam mai multe iti pot lasa un email si vorbim acolo. Salut.

#17
Andrei2897

Andrei2897

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 12.02.2019

 AdamBiersack, on 28 martie 2019 - 23:35, said:

No problem. Eu iti recomand totusi sa te uiti totusi pe site-ul celor de la Dbrand sau Rhinoshield. Au niste carcase si bumpere destul de bune zic eu. Si folie, nu stiu ce sa zic... nu iti recomand inca o data folie de sticla... si daca vrei bumper din aluminiu nu iti recomand folie din sticla pe spate pentru ca s-ar putea sa nu functioneze cu bumper-ul. Totuși, iti recomand un bumper de mai buna calitate si un skin daca iti doresti sa protejeze si spatele. Daca vrei sa discutam mai multe iti pot lasa un email si vorbim acolo. Salut.
Mi-ar face plăcere! :) aștept emailul

#18
AdamBiersack

AdamBiersack

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 28.02.2019
[email protected] - astept mail.

Edited by AdamBiersack, 29 March 2019 - 00:34.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate