Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Romanii care scuipa pe strada

  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
_carpatos

_carpatos

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 512
  • Înscris: 11.12.2018
Ba frate

View Postioppo, on 22 martie 2019 - 16:00, said:


Dar ce parere ai despre analfabetii ce scriu ca tine?

Intreaba-l pe Cocoșilă.

#20
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
eu am alta nelamurire : de ce scuipa pe strada doar barbatii ? e un obicei prost dobandit in copilarie, de care nu mai pot scapa, le-a intrat in reflex ? se imita unii pe altii, care e treaba ? scuipa unul, le vine si lor sa faca la fel ?
ce naiba, uneori trebuie sa fac slalom pe trotuar printre scuipati si flegme, mai ales in zona unde sunt statiile pentru transportul in comun (dar nu numai acolo, era doar un exemplu).
la cat de ieftine sunt acum servetelele in pachet, si se gasesc de cumparat aproape peste tot, ce mare lucru sa ai un pachet de servetele in buzunar si daca iti vine sa scuipi, folosesti servetelul si apoi il arunci la un cos de gunoi ?
singurele femei pe care le-am vazut cateodata sa scuipe pe strada sunt cele de etnie, dar la nivelul lor de trai ce pretentii poti sa ai ?
sotul meu nu scuipa pe strada, detesta si el acest obicei, nu il intelege.

#21
iulian0512

iulian0512

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 756
  • Înscris: 03.01.2010
sunt 2 categorii, aia care inghit flegmele si aia care le scuipa

#22
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

View Postcorinadaniela, on 22 martie 2019 - 16:16, said:

eu am alta nelamurire : de ce scuipa pe strada doar barbatii ?

e ,na
Scupa si femeile dar asa mai pe ascuns le-am vazut eu

#23
iulian0512

iulian0512

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 756
  • Înscris: 03.01.2010
da explica-ne cum esti tu vizibil deranjat, te strambi cand vezi un scuipat ? sau ai o anume gestica sau ritual ?

#24
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,375
  • Înscris: 16.03.2007

View Postzzhunt, on 22 martie 2019 - 16:18, said:


e ,na
Scupa si femeile dar asa mai pe ascuns le-am vazut eu

la mine toate au inghitit...

#25
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 30.04.2007

View PostPopaXXX, on 22 martie 2019 - 16:15, said:

strang o flegma in gat, iar apoi: "Heac!!!", o dau afara.

hai sa te invete antenistul o chestie, cica de bun simt .. daca tot faci ceeace faci, ce scuipi, NU scuipa in mijlocul strazii in drumul celor care merg pe strada. gaseste un spatiu verde si planteaza "piftiutza" acolo. nici nu va mai fi scirbos pe strada, iar plantele iti vor multumi pentru aportul hidro. ;)

#26
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
acelasi sfat ar trebui sa-l urmeze si stapanii de caini, care isi lasa patrupedul sa-si faca nevoile pe trotuar (fara sa stranga rahatii, desigur), desi ar exista in imediata vecinatate un spatiu verde unde cainele si-ar putea face nevoile.

chiar asa : care este cea mai curata tara, sa zicem din europa ? unde sunt cele mai curate strazi, trotuare, parcuri, mijloace de transport in comun, etc. ?

Edited by corinadaniela, 22 March 2019 - 16:38.


#27
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,068
  • Înscris: 06.01.2007

View Postcorinadaniela, on 22 martie 2019 - 16:16, said:

eu am alta nelamurire : de ce scuipa pe strada doar barbatii ?
Pai daca o privesti ca pe o nelamurire, nici ca vei gasi o explicatie.
Daca o vei privi ca pe o deosebire, brusc vei gasi si exlpicatia.
hahahha

View Postcorinadaniela, on 22 martie 2019 - 16:35, said:

care isi lasa patrupedul sa-si faca nevoile pe trotuar (fara sa stranga rahatii, desigur)
Pai poate ca nu e OK nici sa-i lase sa se cace, zic si eu.
Chiar daca stange cacatul de pe trotuar(rareori), tot ramane niste zeama din aia galbena, depinde de ce a mancat cainele.

#28
_carpatos

_carpatos

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 512
  • Înscris: 11.12.2018

View Postcorinadaniela, on 22 martie 2019 - 16:35, said:

acelasi sfat ar trebui sa-l urmeze si stapanii de caini, care isi lasa patrupedul sa-si faca nevoile pe trotuar (fara sa stranga rahatii, desigur), desi ar exista in imediata vecinatate un spatiu verde unde cainele si-ar putea face nevoile.

chiar asa : care este cea mai curata tara, sa zicem din europa ? unde sunt cele mai curate strazi, trotuare, parcuri, mijloace de transport in comun, etc. ?

Una cu foarte putini romani.

#29
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 30.04.2007
mai pun odata clipul asta ..

https://youtu.be/EKBLbeWDtmM?t=206

#30
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,464
  • Înscris: 16.08.2010
Eram la liceu si aveam o profa de romana care fusese pe la pension si mai fusese si eleva lui George Calinescu (domnisoara, baba).
Ei bine, l-a vazut pe unu' scuipand pe culoar si a facut crize. Ne-a tinut o morala de un sfert de ora pe tema asta, ne-a explicat ca avem batista in buzunar pentru muci si scuipat. Asta e!

#31
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,192
  • Înscris: 06.07.2007
Ati vazut ce flegme trag fotbalistii?

#32
kabanIbucii

kabanIbucii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 05.02.2019
Esti VIZIBIL Deranjat

#33
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Io cand scuip, o fac pt ca ma apuca damblaua de la rinita alergica, insa de cele mai multe ori ma abtin pana intru in vreo incapere.
Nu tin minte sa-mi curatat insa zgomotos gatul, mai ales prin preajma altor oameni si cu atat mai putin "s-o dau" in mijlocul strazii.

Aaa, da, multa stima si respect alora care recomanda sa scuipi in servetele, but it doesn't work like that.
Poate sa scuipi mai degraba in punga de la ele. Nu m-am gandit la asta pana acum, dar am s-o iau in calcul.
Sunt convins ca toti astia civilizatii, cand iesiti de la stomatolog cu gura plina de la rahaturile alea, stati pe strada cu punga de borat la gura.


Da, stiu, sunt un ghiolban si un necivilizat, dar priviti partea frumoasa, nimeni nu a luat pe talpa pana acum vreun cacat de-al meu si sa-l vare in vreo sala de cu 100 oameni...

Edited by gumball3000, 22 March 2019 - 17:03.


#34
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,378
  • Înscris: 20.02.2008

View Post_carpatos, on 22 martie 2019 - 16:45, said:

Una cu foarte putini romani.
Eu cred ca un scuipat nu ne afecteaza asa tare, ca natie, cum ne afecteaza analfabetii... Mai au si drept de vot.

#35
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Mai scuipă omu'... de necaz, de năduf, de boală, de nesimțit etc. Nu-s deranjante scuipăturile alea soft. Nașpa sunt meduzele alea galben-verzui (aka flegme), cu iz de creier.

#36
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019

View Post_carpatos, on 22 martie 2019 - 16:11, said:

Niciodata

Bun, bun, pe jos nu ai scuipat, presupun că ai scuipat pe sus. I ai făcut sateliți artificiali sau ți au picat în cap ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate