Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Ateu sau agnostic?

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
89 replies to this topic

#73
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,167
  • Înscris: 28.06.2005

View Postcriztu, on 23 martie 2019 - 20:52, said:

Evanghelia noastra e ascunsa pentru cei ce pier - 2Corinteni 4:3
Despre cei vii, nimic?


#74
77777-7

77777-7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 24.10.2016

View Postrichelieu, on 23 martie 2019 - 20:28, said:

Sa fie foarte clar: este prima și ultima data când îți tolerez comportamentul asta de mahala!
Dacă mai văd o singura jignire, chiar și voalata, îți iei pauza 2 săptămâni.
Sa fie foarte clar amenintarile tale sunt cam agresive si nu-i bun ce incepi. Comportament de mahala ai tu. Nu vad jignirile in textul de mai sus. Subliniaza-le daca esti in stare.

Te-ai implicat in discutie acum cateva postari, ti-am dat peste nas cu logica si nu ai replica deoarece esti alergic la logica si acum esti total compromis si nu ai ce sa faci decat sa incerci sa flexezi muschiul de moderator. Fa ce vrei ca acum toata lumea stie ca suferi de modereala si ai pierdut argumentul absout ridicol bazat pe religie....ce sa-ti cer....fa cum te-a invatat dumnezeul tau....hai sa te vad.

Edited by 77777-7, 23 March 2019 - 21:13.


#75
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View Postsfantu.dracu, on 23 martie 2019 - 20:57, said:

Despre cei vii, nimic?

Dar noi [..] purtăm întotdeauna în trupul nostru moartea lui Isus, pentru ca și viața lui Isus să fie văzută în trupurile noastre. Căci noi, care suntem vii [..] Astfel, în noi lucrează moartea, iar în voi viața.

Ai inteles? Deci ei sunt vii. Evanghelia lor e ascunsa pentru cei ce sunt morti. Ei isi fac lucrarea in cei ce sunt morti, in cei ce pier.

#76
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View Post77777-7, on 23 martie 2019 - 21:09, said:

Sa fie foarte clar amenintarile tale sunt cam agresive si nu-i bun ce incepi. Comportament de mahala ai tu. Nu vad jignirile in textul de mai sus. Subliniaza-le daca esti in stare.

Te-ai implicat in discutie acum cateva postari, ti-am dat peste nas cu logica si nu ai replica deoarece esti alergic la logica si acum esti total compromis si nu ai ce sa faci decat sa incerci sa flexezi muschiul de moderator. Fa ce vrei acum toata lumea stie ca suferi de modereala is ai pierdut argumentul absout ridicol bazat pe religie....ce sa-ti cer....fa cum te-a invatat dumnezeul tau....hai sa te vad.
Ai un tupeu de nu se poate. Nu prea am mai postat pe aria asta, dar vad ca este jale. Incearca si nu-ti mai voma neuronii pe aici.

#77
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,167
  • Înscris: 28.06.2005
Bineînțeles că printre cei morți trebuie să lucreze.
Că să-i aducă la viață.
Câtă viață ai putea să-i oferi unui nemuritor întru Dumnezeu?

#78
77777-7

77777-7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 24.10.2016

View Postmenaloty, on 23 martie 2019 - 21:16, said:

Ai un tupeu de nu se poate. Nu prea am mai postat pe aria asta, dar vad ca este jale. Incearca si nu-ti mai voma neuronii pe aici.
Tu ai tupeu de nu se poate. Nu te baga in seama cu mine degeaba cand esti pe langa subiect. Incerci sa te lingusesti pe langa moderator...ce previzibil.

#79
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View Post77777-7, on 23 martie 2019 - 21:20, said:

Tu ai tupeu de nu se poate. Nu te baga in seama cu mine degeaba cand esti pe langa subiect. Incerci sa te lingusesti pe langa moderator...ce previzibil.
Cand ii spui unui nesimtit ca este nesimtit, nu inseamna altceva decat ca este nesimtit. Si opreste-te dreacu', ca iti scrintesti vreun neuron.

Edited by menaloty, 23 March 2019 - 21:25.


#80
77777-7

77777-7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 24.10.2016
Bine pa.. Ia gata ca am piredut destul timp pe forumul asta cu moderatori de genu asta.  Imi sterg contul si datele conform VII 4.

#81
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View Postsfantu.dracu, on 23 martie 2019 - 21:16, said:

Bineînțeles că printre cei morți trebuie să lucreze.
Că să-i aducă la viață.

Omul firesc nu primeşte lucrurile Duhului lui Dumnezeu, căci pentru el sunt o nebunie, şi nu le poate înţelege, pentru că trebuie judecate duhovniceşte. - 1Corinteni 2:14
Deci lucrarea popilor nu e ca sa-i aduca la viata pe cei morti.
Sclavilor, fiţi supuşi stăpânilor - 1Petre 2:18

#82
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,167
  • Înscris: 28.06.2005
Minunat.
Dar tot nu m-ai lămurit cum sunt ascunse. :)

#83
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View Postsfantu.dracu, on 23 martie 2019 - 21:49, said:

Dar tot nu m-ai lămurit cum sunt ascunse. Posted Image

Fratzica, io iti dau copy paste din Noul Testament. Acolo scrie ca sunt ascunse, si ca omul firesc nu poate intelege. Deci tu supune-te stapanilor si nu mai comenta :)

#84
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,167
  • Înscris: 28.06.2005
Ai dreptate.

Edited by sfantu.dracu, 23 March 2019 - 22:00.


#85
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002
Ai comentat, deci nu esti supus, incalci poruncile sfintilor
Este o virtute dacă, datorită conştiinţei faţă de Dumnezeu, cineva îndură întristarea, suferind pe nedrept. - 1Petru 2:19
In schimb, tu ce faci? Comentezi. Cartesti. Faci pah superioru. Enervezi stapanu cu agresivitatea ta pasiva. Pai e frumos ce faci? Pai nu e frumos ce faci.

Edited by criztu, 23 March 2019 - 22:12.


#86
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Post77777-7, on 23 martie 2019 - 21:09, said:

Sa fie foarte clar amenintarile tale sunt cam agresive si nu-i bun ce incepi. Comportament de mahala ai tu. Nu vad jignirile in textul de mai sus. Subliniaza-le daca esti in stare.

Te-ai implicat in discutie acum cateva postari, ti-am dat peste nas cu logica si nu ai replica deoarece esti alergic la logica si acum esti total compromis si nu ai ce sa faci decat sa incerci sa flexezi muschiul de moderator. Fa ce vrei ca acum toata lumea stie ca suferi de modereala si ai pierdut argumentul absout ridicol bazat pe religie....ce sa-ti cer....fa cum te-a invatat dumnezeul tau....hai sa te vad.

Deci matale vrei să ne faci să credem că în urma unei explozii inițiale, avem astăzi tot ceea ce vedem în jurul nostru (nu mă refer la cele făcute de mâna omului), filosofi, pești, fete frumoase, fructe, legume, flori, vegetație, faună, plăcere sexuală, frumusețe, armonie, echilibru, conștiință, etc, etc, etc!
Măă, tu vorbești serios?! :)

#87
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Nuu, ne-a creat zeul facand o magie cu toiagul fermecat. Tu vb serios?

#88
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Nu ne-a creat un zeu ci o zeiță.
Selecția Naturală este numele ei slavit :rolleyes:

E dovedit științific.

#89
qawHaq1

qawHaq1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 14.03.2014

View Postmenaloty, on 23 martie 2019 - 20:42, said:

Ce spun eu si ce spui tu. Ai obiceiul asta retard al ateilor scoliti pe internet, sa raspunzi cu tampenii care nu au nicio legatura cu ce spune celalalt.
Ce treaba are ce zici tu aici, cu ce ai citat? Imi pierd timpul cu tine.
Mai citeşte odată din urmă, poate îţi pică fisa şi ţie... chiar n-am chef să explic, mai ales că eşti obraznic.
Nu ţi-l mai pierde, chiar te rog.

View Postandreic, on 23 martie 2019 - 18:56, said:

E o impresie doar.
De ce?

View Postcirus6, on 23 martie 2019 - 19:57, said:

Am zis io că ar fi ceva divin? Nu cred
O fi hilar, dar până nu avem dovezi concrete, faptele ne arată că suntem pe singura planetă pe care există viață și inteligență.....restul e can can.
Logica ne spune în privința asta urmatoarele: există posibilitatea să existe viață in univers, dar atâta timp cât nu avem dovezi concrete în privința asta, există și probabilitatea să fim singuri. În cel privește pe dumnezeu, logica spune că nu există efect fără cauză. Să spui despre mașinile biologice, care formează biosfera, că au apărut pur întâmplător, asta e într-adevăr o sfidare a logicii.
De acord, mai puţin cu ultima afirmaţie. Realitatea este că nu ştim. Ştiinţa emite ipoteze şi teorii. Religia lansează speculaţii.

View Postredbotos, on 23 martie 2019 - 18:54, said:

Uite un exemplu de ateu revoltat.
Bun de cercetat de unde vine revolta.
Mai întoarce şi tu placa pe partea cealaltă... e plictisitor.

#90
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,471
  • Înscris: 04.05.2006

View Post77777-7, on 23 martie 2019 - 21:09, said:


Sa fie foarte clar amenintarile tale sunt cam agresive si nu-i bun ce incepi. Comportament de mahala ai tu. Nu vad jignirile in textul de mai sus. Subliniaza-le daca esti in stare.

Te-ai implicat in discutie acum cateva postari, ti-am dat peste nas cu logica si nu ai replica deoarece esti alergic la logica si acum esti total compromis si nu ai ce sa faci decat sa incerci sa flexezi muschiul de moderator. Fa ce vrei ca acum toata lumea stie ca suferi de modereala si ai pierdut argumentul absout ridicol bazat pe religie....ce sa-ti cer....fa cum te-a invatat dumnezeul tau....hai sa te vad.
Ok, you asked for it.
2 săptămâni pauza, eu nu avertizez in van.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate