Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

De ce Linux-ul nu este popular în rândul românilor?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
452 replies to this topic

#451
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,603
  • Înscris: 30.07.2003
Daca folosesti VMWare in productie sa zic asa, de ce nu ramai pe o versiune stabila de Linux? Si nu te mai necajeste cu recompilare module kernel etc.

Edited by neagu_laurentiu, 08 April 2019 - 13:26.


#452
DemocracySucks

DemocracySucks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 06.04.2019

View PostMr_nobody_, on 07 aprilie 2019 - 10:02, said:

Utilizatorii Windows au avut un șoc când au trecut de la Windows 7 la Windows 8 (mulți au rămas pe Windows 7, care are aproape 10 ani), de trecut la Linux nu se pune problema pentru majoritatea, prea mult de învățat. Să nu uităm cât de mult timp au rămas utilizatorii pe Windows XP.
Windows 8 a fost o prostie temporara, fiind inlocuit de windows 10. Nu doar ca e prea mult de invatat pe linux, dar nu exista calitate si stabilitate - nu stii ce se schimba de la o editie la alta, nu stii ce software ajunge abandonat, dezvoltatorii de open source nu asculta de criticile utilizatorilor, mai nimic nu este gandit pentru a fi usor si placut de utilizat.

View PostMr_nobody_, on 07 aprilie 2019 - 10:18, said:

Cineva critica pe aici Gnome 3 și Unity (R.I.P.), care nu-mi plac nici mie, dar nu se compară cu fiasco-ul care a fost Windows 8, care parcă ar fi fost conceput de un copil retardat (2 interfețe complet diferite într-un singur sistem de operare).
Acel fiasco a fost gandit ca si gnome si unity: pe baza de presupuneri despre ce le-ar placea userilor, in loc de testate si feedback real. Au esuat! Diferenta dintre windows si linux fiind faptul ca m$ asculta de critici si a remediat problema initial partial cu 8.1 dupa aia complet cu windows 10, pe cand cei din open source, pe langa ca sunt incompetenti, sunt si extrem de incapatanati si nu asculta de doleantele utilizatorilor, fac doar ceea ce au ei chef si ce li se pare lor personal ca e ok.

View PostMr_nobody_, on 07 aprilie 2019 - 07:17, said:

Pot să te ajut eu:
Android x86
Ok. Instaleaza-l. Dupa aia instaleaza un program tipic linux pe el, gen Konqueror sau Evolution. Daca-i linux, clar nu e o problema.

#453
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
V-am rugat de cateva ori sa evitati etichetarile, jignirile, si asa s-a postat mai mult off topic.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate