Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Love, Death + Robots

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,512
  • Înscris: 30.10.2003
Vom fi binecuvantati cu sezonul 2. Cred ca la anul.

#20
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Dar fara homalai,ok?

#21
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,923
  • Înscris: 12.03.2010
Genial serialul, parca te uiti la un festival Anticipatia, obisnuiam sa citesc genul asta de povestiri in diverse almanahuri in anii '80 (tin minte si acum o povestire dintr-asta, cu un autobuz care trebuia impins de calatori ca sa ajunga la destinatie, sau alta, misto de tot, numita Ecuatii nemiloase, cu o pustoaica care s-a ascuns pe o nava spatiala ca sa ajunga la frate-su, fara sa stie ca nava avea combustibilul calculat la limita, si care nu permitea nici un fel de incarcatura in plus; pilotul o gaseste si...

Serialul asta are de toate, CGI-uri aproape perfecte, la episodul cu congelatorul am crezut ca si actorii aia erau CG, imaginatie cit incape, povesti gen Tales from the Crypt, SF de calitate cum era pe vremuri facut cu tehnologia de azi, CUM NAIBA AM AFLAT ABIA ACUM DOUA ZILE DE EL ?

Si daca mai e cineva ca mine, incepeti cu sezonul 2, eu aproape ca era sa renunt la el undeva la jumatea ep 1, sezonul 1, cind am crezut ca e vreun serial scremut englezesc (desi unora episodul ala poate sa le placa, mie mi s-a parut cel mai prost).

Edited by hellmarvel, 23 May 2021 - 13:46.


#22
BaXXon

BaXXon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 18.04.2021

View Posthellmarvel, on 23 mai 2021 - 13:41, said:

eu aproape ca era sa renunt la el undeva la jumatea ep 1, sezonul 1, cind am crezut ca e vreun serial scremut englezesc (desi unora episodul ala poate sa le placa, mie mi s-a parut cel mai prost).
L-am abandonat exact asa , e o porcarie .

#23
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,208
  • Înscris: 03.03.2007
Sezonul 2 e extrem de prost.

#24
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 16.02.2004
Interesante, toate…

#25
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,923
  • Înscris: 12.03.2010
Sezonul 3 de pe 20 mai.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Xj2b0swdpX8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Google knows me.

#26
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,923
  • Înscris: 12.03.2010
Episod kado:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1dsxBKuL_aw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Spoiler


#27
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 02.07.2011
Cam mediocru sezonul acesta...

"Three Robots: Exit Strategies" se vrea  a fi o caterinca la adresa societatii moderne dar parca nu e la fel de bine facut ca cel din sezonul 1.

"The Very Pulse of the Machine" si "Jibaro" nu le-am putut urmari... sunt prea artistice pentru mine.

"Mason's Rats" si "Night of the Mini Dead" sunt simpatice.

Restul sunt ok-ish, parca insa prea le lasa in coada de peste.

#28
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,923
  • Înscris: 12.03.2010

View Posthellmarvel, on 19 mai 2022 - 10:14, said:

Episod kado:
Spoiler
Vad ca l-au facut privat, era primul episod din sezon

View PostStefanSC, on 20 mai 2022 - 15:35, said:

"The Very Pulse of the Machine" si "Jibaro" nu le-am putut urmari... sunt prea artistice pentru mine
Astea-s cele mai faine, chiar te fac sa te gindesti, si realizarea te nimereste exact unde trebuie.

Restul sint cam gore-ish, cel putin cele 2D zici ca-s anime-uri. Dar povestile sint bune, in afara de prima care e prea in your face preachy, dar si aia se scuza cu leapşa data lui Musk.

#29
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,208
  • Înscris: 03.03.2007
3 sunt foarte ok, desi nu ajung la nivelul maxim al celor mai bune episoade de pana acum ("Beyond the Aquila Rift", "Zima Blue" si "The Secret War") - "Bad Travelling", "Swarm" si "The Very Pulse of the Machine".

"Jibaro" e extrem de overrated.

Episoadele cu soldati vs monsters au devenit super plictisitoare - si sunt clone nereusite ale "The Secret War".

#30
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 16.02.2004
"Jibaro" e bun, e foarte bine realizat, sunetul e super tare....

#31
l_stoian79

l_stoian79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,780
  • Înscris: 29.08.2006
mi se pare mie, sau Zima Blue este de fapt o adaptare a novelei Omul bicentenial de Asimov? Mie mi-a lasat impresia de poveste similara/identica. OK personajele sunt diferite, dar ideea este aceeasi: un robot utilitar evolueaza, se upgradeaza, ajunge din ce in ce mai uman, pana la faza in care decide ca e timpul sa moara...

Oricum, e interesant serialul, nu pot spune c ami-au placut toate, au fosty unele cam "prea ciudate" dar oricum e un serial diferit de restul serialelor....

#32
Corl

Corl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 11.04.2006
Zima Blue is based on the short story of the same name written by Alastair Reynolds, who also wrote the original story for Beyond the Aquila Rift.

Si pe mine ma lasa rece povestile artistice din punctul asta de vedere sezonul 1 a fost cel mai bun, mai ales episodul final .

#33
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,923
  • Înscris: 12.03.2010
Jibaro, making of.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JeUuk-g_Qws?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#34
CatalinCB

CatalinCB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 07.07.2009
Bun serialul, are dreptate @hellmarvel, parcă te uiți la almanahul Anticipația ecranizat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate