Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Airpods 2

  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#19
alicadoba

alicadoba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.07.2007
Eu am patit de 2-3 ori cu stanga. Se incarca si a doua zi o gaseam cu bateria descarcata in cutie, in timp ce dreapta era fully charged cum spui.

#20
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 30.11.2005
alicadoba: deci nu sunt singurul ghinionist :) Le-ai trimis in service si ti-au dat altele noi sau...?

#21
alicadoba

alicadoba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.07.2007
Nu le-am trimis pentru ca nu au mai facut, momentan au fost cazuri izolate.

#22
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010

View Postmacsfx, on 11 octombrie 2019 - 19:41, said:

Dupa 2 luni de utilizare cea din dreapta se incarca full, apoi se descarca singura in cutie, in timp ce stanga era fully charged.

Dupa alte 2 luni dreapta a murit de tot, nu se mai incarca deloc si nici iphone-ul n-o mai vede.

Nu le-am scapat pe jos sau in apa, n-am mers cu ele la sala sa zici ca de la transpiratie. Le-am curatat periodic, inclusiv in interior cu periuta interdentara, conform https://appletoolbox...s-not-charging/

Frustrant, cand platesti 190 EUR pe un produs premium. Astept sa vad ce rezolutie dau cei de la Depanero.

S-a mai lovit cineva de probleme similare?
eu am aceeasi problema, uneori se incarca, alteori nu, insa airpod-ul de pe drepta nu tine mai mult de 10 minute, iar apoi cedeaza, insa eu le-am folosit obsesiv pana sa pice de tot .Sala, alergat, drumuri, transpiratie la greu, au mai si scapat cu tot cu carcasa si de vreo 3 ori afara din carcasa, insa in general le-am curatat imediat dupa activitati extra, si le-am tinut in husa... eu le-am cumparat la cateva luni dupa ce-au aparut, ma refer la versiunea 1... am inteles ca atat versiunea 1 cat si 2 au aceeasi problema... Pentru mine obiectul garantiei nu isi mai poate face aparitia.
iti vor inlocui decat o casca din cate am inteles...

#23
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 30.11.2005
Mi-au schimbat ambele casti. Noroc ca luasem o garantie all inclusive si in maxim 5 zile erau obligati fie sa le repare, fie sa schimbe produsul cu unul nou. Sper sa mearga ok macar un an.

Pentru sala si alergat outdoor am UA Sport Wireless REACT de la JBL.

#24
alicadoba

alicadoba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.07.2007
Multumim pentru feedback. Eu le folosesc si pentru acitivitati sportive, fara nici o problema.

#25
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,912
  • Înscris: 25.06.2007

View PostKarhu, on 10 octombrie 2019 - 08:20, said:

Mi-am pierdut (ratacit prin casa?) castile de la iPhone si tot enerva nevasta-mea ca i le luam pe ale ei. Asa ca m-a cadorisit si pe mine cu niste AirPods-uri cu incarcare wirelles
Off topic: le-am găsit și pe cele cu fir, rămăseseră intr-o borsetă pe care am avut-o cu mine in concediul din Ro (in iulie).

#26
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010

View Postalicadoba, on 17 octombrie 2019 - 20:12, said:

Multumim pentru feedback. Eu le folosesc si pentru acitivitati sportive, fara nici o problema.

Am încercat și eu, inclusiv beats pro, sunt mișto în special pentru sala, dar airpods rămân pentru mine cele mai șmechere. Sunt ușoare și uiți că le ai în urechi. Sunt confortabile. Singurul inconvenient e că nu au noise canceling... uneori ar fi vital când e mare aglomerație și gălăgie. Acum mă gândesc dacă tot nu mai am garanție și s-a stricat casca stângă, ce să fac!? Să aștept versiunea a treia prin primăvară sau să-mi cumpăr airpods 2....

#27
alicadoba

alicadoba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.07.2007
Pentru zgomot exterior eu mi-am cumparat niste dopuri din silicon, pe care le pun peste casca si ajuta. In rest sunt de acord cu tine. Sunt casti care se aud mai bine, dar acest avantaj este anulat de alte neajunsuri, cum ar fi instabilitatea conexiunii, conexiune mai slaba, interferente,  mai putin comfort.
   Depinde cata nevoie ai de ele, cand se lanseaza generatia 3, vor fi diferite sau doar o semi vrajeala la fel ca si 1 cu 2. Eu le folosesc des si obisnuindu-ma fara fire, mi-ar fi greu sa astept. Stiu de cand am dus vechile casti la garantie(nu airpods) si le-am folosit pe cele over the ear, chiar daca sunt fara fir, parca lipsea totusi ceva, deh m-am invatat prost.

#28
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,655
  • Înscris: 21.08.2008
Mi-a soptit o pasarica: fiica-mea ar vrea casti din astea, fara fir.
Acum, ma-sa (recte soata) zice Pro. Eu fiind mai practic zic: ce are in plus ultima versiune fata de prima, e saltul tehnologic asa de mare? Fata are +18 ani, la varsta asta stiti cum e, nu cred ca nu poate fara Pro dar va intreb pe voi, cunoscatorii/posesorii: merita un Pro sau e ok v2 sau v1? Cum ma protejez de fakeuri/replici, chiar daca sunt sigilate?
Telefonul actual este un 8.

#29
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
Ai multe intrebari, stiu raspunsul doar la aceasta:”cum ma protejez...?”
Cumparand de la istyle sau magazine f mari, in rest, la insulite gsm, olx, vanzatori de pe emag...preturi mai mici si 99% replici bine sau mai putin bine facute.

#30
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,655
  • Înscris: 21.08.2008
Cumpar doar sigilat, exista vreo diferenta intre cutia de produs original si cutia de produs contrafacut?
Ce ar opri magazinul sa imi vanda un contrafacut ca fiind original? Cati stiu cum arata?
Nu sunt magazine (eMAG) care vand laptopuri fara sa fie mentionat ca sunt refurbished? Sunt exemple destule...

Si acum detalii tehnice: diferentele dintre Pro si 2 merita achizitia sau nu?

#31
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
Daca reusesc sa copieze tehnologia castilor...te indoiesti ca pot copia un ambalaj si inscrisurile de pe el? Iti pun o serie valida pe ambalaj pe care o poti verifica si nu stii tu ca seria aia e pe 1000 de casti fake.
Magazinele mari dau facturi, tb sa se pupe ce au primit de la importator cu ce au vandut etc., nu cred ca fac magarii.
Apoi e pretul, ori iti asumi ca iei un produs mai ieftin dar stii ca nu e original 100%, ori daca tii la “original” platesti pretul dintr/un magazin mare.

#32
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,655
  • Înscris: 21.08.2008
Acest produs: https://www.pcgarage...ing-case-white/ are chip H1, mai bun ca W1 dar nu e mentionat ca are avea LED.
Pe de alta parte, in alte siteuri am gasit ca produsul cu acest cod ar avea si LED.
E posibil ca acest chip H1 sa vina automat si cu LED (asta ca sa ma scuteasca de N cautari ulterioare).

#33
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
Eu nu cred așa ceva. Tehnologia nu poate fi replicată. Poate la început dacă nu verifici cum trebuie. Dacă vânzătorul îți permite să deschizi pachetul și să le testezi, n-ai cum să-ți iei țeapă vreodată...  Apar și în find my phone, și se adaugă la celelalte produse Apple pe care le deții... Asta dacă ești în ecosistemul Apple, dacă nu e riscant, deși mi-e greu să cred că 90% dintre cei care le achiziționează nu au iPhone după ei...

#34
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,655
  • Înscris: 21.08.2008
Eu nu sunt utilizator de iPhone, nu sunt familiarizat cu sistemul dar invat repede.
Vreau sa fac un cadou, nu pot sa cer telefonul pentru probe, prefer sa iau sigilat si din magazin.

Pe siteul Apple nu am gasit informatia cu privire la incarcarea prin cablu a versiunii Pro, ci doar mentiunea ca se poate incarca wireless. Este doar wireless?

Edited by danghetau, 24 November 2019 - 11:40.


#35
diva_hipsterova

diva_hipsterova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 05.12.2016
Este și prin cablu

#36
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Sunt și eu curios de diferențele de ordin tehnic între  Airpods 2 și Pro. Merita diferența de preț. Vreau sa ii iau fetei cadou de sărbători. Nu e audiofila, pana acum a folosit doar EarPods. Iar diferența de preț, peste 600 de lei, este nu îmi dau seama dacă se justifica.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate