Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Nu primesc update la S8 +

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
pity98

pity98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 30.07.2007
Am mai incercat la suport clienti,la cei se la samsung..ei spun ca din cauza faptului ca telefonul este destinat zonei UAE de unde sis CSC'ul XSG..nu primesc update..dar nici cei din Romania nici la suport clienti UAE nu au putut sa imi spuna daca trebuie sa astept dupa update sau nu il primesc cat timp telefonul nu este in zona respectiva. Aveti idee ce se mai poate face? Daca nu primesc update se poate face si manual cumva?

#38
Patrick76

Patrick76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 16.05.2017
Descarcă cu SamFirm ultimul firmware ptr. România  (ROM) și bagă-l cu Odin.
Poți să mai aștepți încă un an și tot nu vei primi nici un update.
Despre procedură găsești pe Youtube o mulțime de tutoriale....totul este să nu uiți să faci un backup la ce ai prin telefon și să folosești fisierul CSC.
Dacă folosești fisierul CSC_Home, se va păstra actualul CSC, adică XSG.
Cu fișierul CSC și cu SIM în telefon vei trece la CSC-ul ROM (România unbranded) iar în setări va arăta ceva de genul ROM/ROM/XSG.
Treabă de 15 min... cu tot cu download de firmware.

#39
pity98

pity98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 30.07.2007
Ultimul firmware de Romania imi apare si pt android 8 si pt 9 ..il iau pt 9..ultimul ultimul? .. eu acum am rom/rom/xsg.

#40
pity98

pity98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 30.07.2007

View PostPatrick76, on 03 aprilie 2019 - 15:59, said:

Descarcă cu SamFirm ultimul firmware ptr. România  (ROM) și bagă-l cu Odin.
Poți să mai aștepți încă un an și tot nu vei primi nici un update.
Despre procedură găsești pe Youtube o mulțime de tutoriale....totul este să nu uiți să faci un backup la ce ai prin telefon și să folosești fisierul CSC.
Dacă folosești fisierul CSC_Home, se va păstra actualul CSC, adică XSG.
Cu fișierul CSC și cu SIM în telefon vei trece la CSC-ul ROM (România unbranded) iar în setări va arăta ceva de genul ROM/ROM/XSG.
Treabă de 15 min... cu tot cu download de firmware.

Incerc cand ajung acasa.iti multumesc..sper sa reusesc.

#41
pity98

pity98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 30.07.2007
Imi apare asta ..

Attached Files



#42
Patrick76

Patrick76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 16.05.2017
Incearca să scrii SM-G955F (nu vei găsi un firmware oficial al CSC ROM ptr. varianta Duos SM-G955FD)

Edited by Patrick76, 03 April 2019 - 21:21.


#43
pity98

pity98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 30.07.2007

View PostPatrick76, on 03 aprilie 2019 - 21:20, said:

Incearca să scrii SM-G955F (nu vei găsi un firmware oficial al CSC ROM ptr. varianta Duos SM-G955FD)

am reusit .. acum se downloadeaza pe telefon . mai trebe sa urmez vreun pas dupa ce se instaleaza totul  ? sau doar sa il folosesc normal mai departe ..? am facut si back`up cu smart switch

#44
Patrick76

Patrick76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 16.05.2017
Nu restaura aplicatiile si setarile cu Smart Switch, încearcă să instalezi "pe curat".
Personal, după o rescriere de firmware eu îi mai dau un factory reset din setări și după aia mă apuc de treabă....totul cu SIM în tel.

Edited by Patrick76, 03 April 2019 - 22:13.


#45
pity98

pity98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 30.07.2007
Am reusit.merge totul ok,perfect deocamdata ..trebuie sa ma obisnuiesc putin cu el.multumesc mult!!

Edited by pity98, 04 April 2019 - 08:21.


#46
Patrick76

Patrick76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 16.05.2017
Felicitări.👍🏻

#47
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 24.08.2012
Nici mie inca nu mi-a venit update-ul la PIE. Am un S8+ cumparat de nou din Germania de la Media Markt in urma cu 1 an jumate. Ultimul update cu niv corectie securit Android. este din 1 Octombrie 2018. Aveti idee ce pot sa fac? In fiecare zi caut la descarcare manuala actualizari dar nimic... Am incerc si cu Smart Switch sa vad daca imi gaseste update, dar la fel, nici o sansa. Sa mai astept? Sa merg cu telefonul la garantie?

Edited by IloveHp, 27 April 2019 - 12:12.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate