Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Manele la premiile Gopo 2019

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 22.12.2015
Dragnea  este si el  un manelist  al  politicii ?
Eu zic ca da....Posted Image

#20
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 30.04.2007

 Sabinatu, on 21 martie 2019 - 10:46, said:

... așa că te întreb: ce vrei să spui, că-i înjuri sau îți declari voalat apartenența? Posted Image

avind in vedere ca astia se declara macho pe sistem turbo si alte parascovenii, condamnind cu minie romaleza pidosnicismul (asta pina la proba contrarie cind sunt  ..detectati) si impunsul in sursa, normal ca "se pune" ca injuratura, doar ca termenul de injuratura este muuuult prea fin si pasnic. zi-i blestem negru de fata mare incinsa si nerezolvata .. Posted Image Posted Image

oi fi eu antenist spalat pe cereier, dar la zona alocata muzicii si mai ales muzicii bune, n-au ajuns cu buretele.

 Adrexx, on 21 martie 2019 - 12:02, said:

Dragnea  este si el  un manelist  al  politicii ?
Eu zic ca da....

"al politicii" este in plus. puteai sa te opresti linistit la puncte-puncte ;)
"zici" ??? mergi pe 1 = da, solist ca la pronosport, da fara dubii!

Edited by r_murphy, 21 March 2019 - 12:46.


#21
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018

 Sabinatu, on 21 martie 2019 - 10:46, said:

Hmmm...mi-ai amintit de un clasic în viață care spunea pe un alt topic ceva de genu':
,,pentru cultura mea generala, daca le strig de pe margine "futu-va-n cur" se pune ca injuratura, sau mesaj de sustinere? Posted Image"

... așa că te întreb: ce vrei să spui, că-i înjuri sau îți declari voalat apartenența? Posted Image

Acum câțiva ani în urmă fusese o emisiune, la Tucă, parcă, în care Pruteanu era față în față cu doi behăitori de manele. La un moment dat Pruteanu a zis că locul manelelor e în mahala, ele nu au ce să caute în altă parte.
Asta e și părerea mea.
Din păcate, vremurile când părerea unui Pruteanu sau Iosif Sava conta, când în politică aveam un Rațiu sau un Cerveni au apus. Acum în politică avem o Dăncilă, iar oamenii de cultură sunt maneliștii.
Partea cea mai abjectă, însă, e să văd cum te ceartă acești neomarxiști, care îți spun că nu ai voie să te împotrivești, că nu e corect politic.

Deci:
1. Omul defechează la WC, nu în parc
2. manelele se lălăie în mahala, nu la Operă sau la Teatru
3. Proasta satului cea agramată croșetează și face sarmale, nu conduce o țară
4. Infractorul stă la pușcărie, nu schimbă legi ca să scape
toate ti-au iesit pe dos.ce-i cu tine?

#22
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,254
  • Înscris: 21.06.2011
Scusi.
Deci:
1. Manelele se behăie la Gopo și la TIFF (doar nu credeați că la Gopo a fost doar un accident, nu?)
2. Infractorul schimbă legile și scapă de pușcărie
3. Proasta satului conduce țara.
4. Olivia Steer e ministrul sănătății
5. Gregorian Bivolaru e producător de băuturi răcoritoare
6. La cultură merge orice cormoran manelist
7. Imnul țării e orice manea cu dușmani (apropo, acum imnul e tot cu dujmani: ,,La care să se-nchine și cruzii tăi dușmani.")
8. Se iau bani de la DGASPC (care trebuiau să ajungă la orfani sau persoane cu dizabilități) și se dau la slugile Partidului
9. Un manelist își face videoclip la...Operă (remember?)
10. Dan Bursuc și Paula se ling

Eu sper ca nimic din lista de mai sus să nu devină realitate.
Stai puțin...

Puțin haz de necaz:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/antTh7lrpJg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Sabinatu, 22 March 2019 - 13:00.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate