Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 

Sfat achizitie masină nouă 13000-14000 Euro

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,151
  • Înscris: 13.11.2017
Părerea mea este sa te interesezi mai întâi cum de a rămas pe stoc acel focus de 150 CP tocmai din 2017. Dacă totul e in regula eu zic să-l iei fiindcă nu te vei mai întâlni cu o asemenea oferta pentru o mașină de 150 CP. In plus este motorul in 4 cilindri și nu cel nou in 3 cilindri.
Nu sunt împotriva motoarelor in 3 cilindri ci doar spun că e de preferat sa nu iei un motor abia lansat.

#38
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,167
  • Înscris: 28.06.2005
Probabil a fost mașina de showroom.
Și a fost oarecum penalizat de lipsa oglinzilor încălzite și a geamurilor electrice spate.
Poate și dealerul a ținut puțin de preț.

#39
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 02.07.2007
O oferta primita de un amic de la Citroen pt C4 cactus, din stoc. Din pretul afisat se mai scade rabla. Mi se pare excelenta, ajungi pe la 14800E: e ultima echipare (Shine) plus cateva optionale, motor benzina turbo decent, cutie automata. Iar modelul cu facelift arata bine (spre deosebire de pre-facelift care arata ciudat, cel putin dpmdv). Garda la sol de 15.5cm parca, mai mare ca la un hatch/sedan uzual.

Attached Files


Edited by Genesis, 22 March 2019 - 10:44.


#40
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Fara nicio urma de tendentiozitate, sunt fiabile Citroenurile? A avut cineva? Eu am auzit numai chestii naspa de ele...

#41
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,027
  • Înscris: 29.06.2011
Ai auzit prost. Citroen=Peugeot mai nou =Opel si da, sunt fiabile, am si Peugeot si Citroen.

#42
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008

View Postsfantu.dracu, on 21 martie 2019 - 17:05, said:

Probabil a fost mașina de showroom.
Și a fost oarecum penalizat de lipsa oglinzilor încălzite și a geamurilor electrice spate.
Poate și dealerul a ținut puțin de preț.
Si ar mai fi Mazda 3, motor aspirat, daca te intereseaza, dar nu stiu preturile...

#43
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Unul care sa merite banii , cel de 2 litri este de la 17 mii in sus !

#44
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Vezi si astra k, urmeaza sa fie promotie de Opel 24, scoti cam vreo 17-20% reducere

#45
nickro

nickro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 588
  • Înscris: 17.08.2006
Inca nu am luat decizia! Acum am vazut  si alte oferte la Radacini Motors, printre care Golf (cam chel), de 1l 110CP!
https://radacini.ro/...ferte-radacini/
https://radacini.ro/...f-oferta-rabla/

#46
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 02.07.2007
ia mai bine Astra K, asa cum iti zicea cineva mai sus. Decat sa iei un Golf chelf, cu motor de ascutitoare si dotari la nivelul anilor 2000-2002.

#47
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,392
  • Înscris: 29.11.2001
Din lista aia ar fi Focus-ul, insa e manual, si nu cred ca are o echipare cine stie ce la banii aia.

Ca principiu: ia masina care iti place, cea mai sigura, cea mai noua, cea mai bine dotata, si care se incadreaza in bugetul alocat. In ordine pana la buget! :peacefingers:

#48
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostCGDBZ, on 22 martie 2019 - 12:48, said:

Ai auzit prost. Citroen=Peugeot mai nou =Opel si da, sunt fiabile, am si Peugeot si Citroen.
deci a auzit bine, cele 3 fiind cam jos in topul fiabilitatii

Fordul ala e o oferta de nerefuzat. Probabil va disparea rapid, sa nu regreti

#49
nickro

nickro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 588
  • Înscris: 17.08.2006
Pana la urma am dat avansul pentru Skoda Rapid , Motor de 1 litru, 110 CP, automat, cutie DSG, 13300 Euro, cu pachet de iarna, 4 ani garantie, smartlink, senzori spate, cotiera. Dureaza cam trei luni pana o primesc. Am ales pana la urma o automata mai ieftina, pentru confortul la condus! Multumesc tuturor pentru sfaturi!

Edited by nickro, 01 April 2019 - 21:55.


#50
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Foarte bun pretul, asteptare usoara !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate