Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Procedura inmatriculare auto din UE

Pot pune faianta noua peste adezi...

Completare formular Detalii Tehni...

Investitie intro firma
 Buget de vis: ce caravana sa aleg...

Caut un VPN gratuit si un Antivir...

ajutor VPN

Sfaturi montaj folie antivapori l...
 Sistem audio recomandat

Borseta barbateasca

Ce este cu declaratiile cerute ce...

Focul bacterian,basicarea,mucegai...
 infectie zona inghinala

Dua Lipa - Training Season

Informatii complete despre servic...

tema circuite

Note 9 vs. Mate 20 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

cris`

cris`

Member

• Grup: Members
Salutare,

As vrea sa achizitionez unul din aceste doua telefoane, dar nu stiu care sa il aleg. Amandoua au baterii cu autonomie mare, ecran bun, camera bune. Ce nu imi place la Mate este lipsa unui card micro sd dar are in plus camera wide. Am un LG G5 cu camera wide si o folosesc foarte des. Daca avea si Note 9 cmera wide, nu as fi stat pe ganduri, dar asa nu stiu ce sa aleg. Poate ma ajutati voi, multumesc.

Edited by cris`, 20 March 2019 - 09:32.

Bursul

Bursul

alias Petrov, zilier in DE

• Grup: Senior Members
Cu spatiul de memorie te mai descurci, copiezi fotografiile pe HDD, dar fara camera wide, ghinion.

yanni17

yanni17

-------------------

Pe partea de camera Mate 20 Pro sta mult mai bine. Eu zic sa mergi pe Mate.

Desi, strict personal, per total eu prefer mai mult varianta Note, per amsamblu...

c_marius80

c_marius80

Member

• Grup: Validating
Detin ambele telefoane.
Singurul punct la care modelul de la Huawei il depaseste pe cel de la Samsung este camera (calitatea pozelor si a filmelor),in rest la fluiditate soft,autonomie baterie,modelul de la Samsung este net superior.

Puferiu_

Puferiu_

Membru foarte activ

Cand zici Note, zici stylus. Gandeste-te cat de mult il folosesti.

Daca imi permitea bugetul, eu as fi luat Note 9. Da, sarac fiind, mi-am luat S9. Si asta sh.

jericho

jericho

Guru Member

net superior e cam mult spus, nu crezi?

pisty16

pisty16

Member

c_marius80, on 20 martie 2019 - 09:48, said:

Detin ambele telefoane.
Singurul punct la care modelul de la Huawei il depaseste pe cel de la Samsung este camera (calitatea pozelor si a filmelor),in rest la fluiditate soft,autonomie baterie,modelul de la Samsung este net superior.
Nu stiu de ce am impresia ca detii doar Samsung si esti fan :))
Samsung este fluid maxim 5-6 luni, dupa care o ia la vale; chit ca este flagship

Adytza1980

Adytza1980

New Member

• Grup: Junior Members
Si eu am avut aceasta dilema dar am ales Mate 20 deoarece este cu 4mm mai scund Posted Image), Note mi se pare prea lung, peste limita acceptata de mine. Am folosit Note 8 si ma deranja putin lungimea.
Al doilea motiv a fost camera.
Amprenta pe display nu a fost un criteriu deoarece merge mai incet decat una fizica.
Ambele sunt la fel de rapide, in utilizarea zilnica nu cred ca sunt diferente.

Nu sunt fan, imi plac in egala masura Samsung si Huawei.

PS: Nu stiu cum se incarca Note 9, dar Mate 20 se incarca super rapid. Deblocarea faciala la Mate 20 de asemenea este "fulger" :)

Edited by Adytza1980, 20 March 2019 - 10:08.

Puferiu_

Puferiu_

Membru foarte activ

Pentru ca isi baga Samsung coada.

YOUR_GOD

YOUR_GOD

Not assigned

pisty16, on 20 martie 2019 - 09:57, said:

Nu stiu de ce am impresia ca detii doar Samsung si esti fan :))
Samsung este fluid maxim 5-6 luni, dupa care o ia la vale; chit ca este flagship
Nu Note. N4 mi-a mers că nou, până la sfârșit. La fel N8 actual.

Exact cum spunea cineva mai sus, întrebarea se pune dacă ai sau nu nevoie de pen. Dacă nu ai, mergi pe Huawei. Prea se cred mari ăștia de la Samsung. Nu glumesc.

aceton

aceton

Active Member

cris`, on 20 martie 2019 - 09:31, said:

Salutare,

As vrea sa achizitionez unul din aceste doua telefoane, dar nu stiu care sa il aleg. Amandoua au baterii cu autonomie mare, ecran bun, camera bune. Ce nu imi place la Mate este lipsa unui card micro sd dar are in plus camera wide. Am un LG G5 cu camera wide si o folosesc foarte des. Daca avea si Note 9 cmera wide, nu as fi stat pe ganduri, dar asa nu stiu ce sa aleg. Poate ma ajutati voi, multumesc.

Mate 20 Pro are un slot de card proprietar. Alege modelul la care primesti si o carte de gramatica. ;)

farockhcm

farockhcm

Active Member

Eu am ales Note 9. Se gaseste acum sub 3500 lei nou,la Altex parca.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate