Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum mai ies din situatia asta ?

* * * - - 10 votes
  • Please log in to reply
249 replies to this topic

silesax

silesax

Guru Member

• Grup: Senior Members
mariuse, nu le mai spune la angajatori de problemele tale.

DianaXO

DianaXO

Senior Member

Nici vorba sa le fi spus de problemele mele,,tocmai am sa dau o vizita si pe la ANOFM saptamana viitoare dupa ce vin din Cluj.

@Minetto,am scris in urma cu cateva pagini ca am reusit sa ies din depresia in care am cazut acum 4-5 luni.

MinettoMatoi

MinettoMatoi

Senior Member

Pai daca ai reusit sa iesi, unde mai e problema ?! Deci nu e nevoie sa fi femeie ca sa fi bine ! Arata si mie unde, ca eu am citit cam tot de la cap la coada, poate mi-a scapat ceva, unde ai zis ca ai scapat de depresie.

Tsunamii

Tsunamii

Bucuresti

View PostPetran_Marius, on 04 iulie 2019 - 09:42, said:

Nici vorba sa le fi spus de problemele mele,,tocmai am sa dau o vizita si pe la ANOFM saptamana viitoare dupa ce vin din Cluj.

@Minetto,am scris in urma cu cateva pagini ca am reusit sa ies din depresia in care am cazut acum 4-5 luni.

Perfect, munceste sa gasesti ceva ce-ti place, demonstreaza-ti ca poti, cand cumperi ceva de la un magazin zi-i vanzatoarei ca-i sta bine parul, sa vezi ce poti realiza.
Bafta zapacitule!

DianaXO

DianaXO

Senior Member

View PostMinettoMatoi, on 04 iulie 2019 - 14:46, said:

Pai daca ai reusit sa iesi, unde mai e problema ?! Deci nu e nevoie sa fi femeie ca sa fi bine ! Arata si mie unde, ca eu am citit cam tot de la cap la coada, poate mi-a scapat ceva, unde ai zis ca ai scapat de depresie.

Pagina 7 postarea #119,am renuntat si la acele medicamente (benzodiazepine & anti-depressive),motivul pentru care am cazut in acea depresie a fost comportamentul imbecil si "salbatic" al parintilor / membrilor de familie cand le-am zis despre aceea problema,initial am sperat la o discutie civilizata si rationala,insa nu a fost asa,in fine ce a fost a trecut.
Cert e ca problema cu "tulburarea indentitati de gen" e inca aici,dar cumva am reusit sa mai preiau controlul temporar si sa nu intru din nou in disperare / depresie,momentan toata atentia mea e inspre a gasi un loc de munca,si dupa vad eu ce fac.

MinettoMatoi

MinettoMatoi

Senior Member

Am citit, imi scapase, f bine ca ai scapat de depresie, deci  nu mai ai probleme.
Marius, daca esti din cluj poti sa te duci la o consultatie, si asa afli totodata daca e pe bune cu psihiatru.

Psihiatru pai ce facem domne ? Mie nu mi-ai zis ca, consultatia e moca cu trimitere ! De la 715 lei la 0, e mare diferenta.
Acuma daca e vb si de internari si tot, aia e normal sa coste fata de un spital de stat vai de mama lui.
In plus...daca a iesit din depresie cum zice la pag 7 post 119, ce disforie de gen are ? Este ok si asa cum este, altfel nu iesea din depresie sau stari rele.
Deci ce rost ar mai avea sa faca o schimbare de gen daca ii e bine cum e acuma ?! Zic si eu, nu stiu.

radu17k

radu17k

Junior Member

• Grup: Junior Members
Bine ca nu puneti si adresa si numarul de telefon al persoanelor trans in cauza. Stalkerilor, poate va treziti cu reclamatii la politie.

Edited by radu17k, 05 July 2019 - 19:55.

MinettoMatoi

MinettoMatoi

Senior Member

Eu am pus ptr ca unul din nume e cunoscut in toata Romania, a aparut si la TV si atunci nu era problema, nu stiam ce cealalta nu, altfel nu puneam, o sa rog moderatorii sa stearga chiar acum,  nu a fost cu intentie !
Am vrut doar sa ajut, nu altceva.

Se pare ca deja s-a rezolvat ! Multumesc moderatorilor ca au rezolvat.

Edited by MinettoMatoi, 05 July 2019 - 21:20.

DianaXO

DianaXO

Senior Member

View Postcaius_ro, on 08 iulie 2019 - 11:22, said:

........

Esti ok  ? Arunci in stanga si in dreapta niste afirmati total rupte de realitate,m-ai cunoscut cumva in viata reala ? si ai fost pentru o zi in pielea mea ca sa vezi cu ce m-am confruntat de'a lungu anilor ?
Nu ! Bineinteles ca nu,si nici macar nu stiu sa fi deschis vreun topic cu "bube pe burta",ai scos niste aberatii demne de pus in rama,oricum cont facut recent,ai postat aici in speranta sa-mi strici ziua aruncand niste pietre,ei bine uite ca ma doare'n pix,nici report nu iti dau ca nu-mi pasa,daca asta te face fericit,continua :) .

Revenind la ale noastre,am fost in cluj azi,am rezolvat o parte din problema -> cu stomatologi,nu stiu de ce maica mea tine chiar acu sa ma ajute sa-mi refac niste dinti pierduti intr-un accident nefericit cand eram mai mic,pentru ca oricum ii puneam si eu de indata ce o sa lucrez.

@Minetto n-am fugit si nici n-am sa fug,numai ca nu prea mai am timp de forumuri,in ultimul timp incep sa-mi reconstruiesc si eu statutul social,incet cu pasi marunti,dar o fac.

MinettoMatoi

MinettoMatoi

Senior Member

F bine ca vrei sa-ti faci statut social si ca faci eforturi sa fi bine, credeam ca ne-ai parasit si de aia ziceam. Unii deschid topicuri si le lasa asa, la un moment dat cand nu le convine ce citesc.
Nu conteaza ca, cu pasi marunti, conteaza ca esti pe drumul cel bun.

DianaXO

DianaXO

Senior Member

Tocmai am facut 24 de ani,am stat putin si m-am gandit prin cate am trecut,insa m-am gandit si la ce visez sa fiu,sunt foarte optimist,si cel mai mare cadou pe care mi-l fac de ziua mea este sa-mi gasesc cat de repede un loc de munca,si presimt ca asa o sa fie,anu asta in esenta a fost un an total diferit fata de cei trecuti,cu bune si cu rele,eu unul ma bucur sa vad un progres in viata mea.

Azi  o sa las toate problemele deoparte,si o sa-mi petrec ziua la maxim,ca doar odata pe an e ! Posted Image

maccip

maccip

45 ani

La multi ani Petrane, iti doresc un an bun si sa fii sanatos, sa te agajezi si sa-ti aduni gandurile.

AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

Anima Sola

• Grup: Moderators

View PostPetran_Marius, on 09 iulie 2019 - 23:41, said:

Tocmai am facut 24 de ani,

Cu mult curaj inainte, Marius!

Nu am uitat ce ai facut anul trecut de ziua ta, asa ca... La multi ani!

DianaXO

DianaXO

Senior Member

Multumesc pentru urarile si gandurile bune :)

MinettoMatoi

MinettoMatoi

Senior Member

La multi ani, sa fi sanaros, esti de admirat ca lupti ptr viata ta. Te admir ptr ca eu niciodata nu am reusit si nu prea mi-am dorit ce vrei tu, tu nu ai depresie, se vede ca ai iesit, altfel nu mai vroiai nimic.

althea

althea

Guru Member

• Grup: Super Moderators
La mulți ani din ce în ce mai buni, Marius! Să ai o zi frumoasă Posted Image

Tsunamii

Tsunamii

Bucuresti

View PostPetran_Marius, on 09 iulie 2019 - 23:41, said:

Tocmai am facut 24 de ani,am stat putin si m-am gandit prin cate am trecut,insa m-am gandit si la ce visez sa fiu,sunt foarte optimist,si cel mai mare cadou pe care mi-l fac de ziua mea este sa-mi gasesc cat de repede un loc de munca,si presimt ca asa o sa fie,anu asta in esenta a fost un an total diferit fata de cei trecuti,cu bune si cu rele,eu unul ma bucur sa vad un progres in viata mea.

Azi  o sa las toate problemele deoparte,si o sa-mi petrec ziua la maxim,ca doar odata pe an e ! Posted Image

Bai ametitule, nu te mai uita mah-n spate.
Fata mah, fata, ca la ski, te ghidezi dupa ce ai in fata.

Stai asa si ranzesti la ce vezi in fata si-ti zici:
"Bah, ii sparg sa dea dracii!"

Bafta drace!

MinettoMatoi

MinettoMatoi

Senior Member

Pai asta si face, de aia si lupta, priveste el inainte, a lasat in urma ce a fost rau.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate