Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Etansare tabla la lucarna

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
roPopa

roPopa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 21.01.2011
Salutare
Revin cu problema mea dintr-un alt unghi.
A folosit cineva hidroizolatie lichida pentru asa ceva?
Se preteaza? Merita?

Am gasit ceva de genul "Cauciuc acrilic Revimca" sau de la alte firme "Enkopur".
A folosit cineva asa ceva?

#20
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009
Nu ca m-as pricepe, dar nu te-ar ajuta mai mult o banda? Si noi avem niste imbinari intre atic si tigla ondulata. pe langa sortul de tabla care intra sub tigle si apoi urca pe atic, am pus banda de la Sika MultiSeal. E lata de 30 de cm si a fost lipita peste imbinarea dintre  tigla si perete.

#21
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Îmbinarea aia este facuta de ingineri auto nu de meșteri in acoperisuri. Tie apa iti intra undeva mai jos de jumatatea doliei. Motivul este ca , la ploaie puternica , pe lungime mare se aduna apa dinspre coama pana la intersectia cu dolia si o arunca cu presiune pe dolie, care este dreapta ,  spre deosebire de tabla care este in relief. Nu s-au folosit elementele de imbinare dedicate. Poti pune ce vrei , apa tot va intra. Imbinarea nu s-a făcut corect.

Edited by JurasikMan, 08 May 2019 - 17:34.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate