Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Taxa auto-am scapat de ea oare?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#19
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Traiasca si sa se inmulteasca masinile Euro 1,2,3 si 4.

#20
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Taxa auto o sa fie sub forma de impozit , masina veche poluanta = impozit mare , sa doara la buzunar ! Sa vezi cum se elibereaza trotuarele si dispar vechiturile . abia astept !

#21
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Posted Image La asta ma gandesc si eu!

Edited by arab, 18 March 2019 - 19:15.


#22
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

 Baxon, on 18 martie 2019 - 19:14, said:

Taxa auto o sa fie sub forma de impozit , masina veche poluanta = impozit mare , sa doara la buzunar ! Sa vezi cum se elibereaza trotuarele si dispar vechiturile . abia astept !
Ura fata de semeni e la cote maxime.
Toti vor sa moara capra vecinului si vecinul.
Are impresia ca deaceea nu o duce el bine, ca traieste vecinul pe planeta.

Si politicienii profita de aceasta ura sa va faca sa le dati bani mai multi sa aiba cu ce isi cumpara domenii in Madagascar, Brazilia, Costa Rica si sa isi cumpere amante si concubine de 20 de ani.
Ma amuza astia care din ura fata de semeni militeaza pentru propriul rau, pentru a fi furati de banii lor de catre politicieni.

Edited by projectfp, 18 March 2019 - 19:18.


#23
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Lipsa taxei si Rabla concomitent nu se bat cap in cap?

#24
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Părerea mea.
Eu așa aș face daca as fi prim ministru

Cu orice risc

Mașinile mai vechi de 15 ani interzise in Romania

Mașinile mai vechi de 10 ani nu au voie L-V in orașe


1- se rezolva o mare parte din blocajele din trafic
2- se rezolva un pic din poluarea, praful și mizeria din orașe

In schimb nu as pune taxa de poluare.




#25
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
ce vrei tu e anticonstitutional.

si mai totalitarist decat totalitarismul

#26
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,888
  • Înscris: 03.12.2001

 Argv, on 18 martie 2019 - 19:00, said:

Vin alegerile, nu cred ca baga alte taxe nepopulare pana la alegeri..
asta e singura explicație.

ar trebui să mărească impozitele pentru mașinile vechi. am vecini care aveau 1 mașină okish și și-au mai luat 2 gioarse. sunt doi soți, ea e casnică, copilul are 10 ani. la vulcanizarea de pe stradă, 3 angajați și-au luat anul ăsta mașini. până acum puteau veni pe jos, dar daca s-a ivit ocazia la 1.500€, de ce nu...

și trebuie găsită o formulă din aia amuzantă, gen, pe a doua mașină impozitul este X+Y+50%. Pe a treia e +75%.

#27
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Si nu vor rezolva nimic, vor continua ciclul de evitare... cum se facea si cu taxa veche, se pastra pe numele primului proprietar desi era deja la al 7-lea.
Cum se face si RCA cu masini trecute pe pensionari care nici n-au vazut cum arata masina pe care teoretic o au in proprietate.

Solutia e sa scazi taxele sa isi poata permite oamenii sa isi cumpere masini mai noi. Daca inventezi taxe noi sa ii lasi cu mai putini bani in buzunare nu faci decat sa generezi efectul invers, sa umpli tara de masini si mai vechi.

Edited by projectfp, 18 March 2019 - 19:30.


#28
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 alexa32, on 18 martie 2019 - 19:11, said:

Pana dupa alegeri....dar speram sa se duca dreaq la binemeritata puscarie si sa scapam de ei indiferent de cati retardati si oligofreni ii sustin.
Stai cuminte ca vin aia proaspeti si flamanzi.

 Baxon, on 18 martie 2019 - 19:14, said:

Taxa auto o sa fie sub forma de impozit , masina veche poluanta = impozit mare , sa doara la buzunar ! Sa vezi cum se elibereaza trotuarele si dispar vechiturile . abia astept !
N-o sa fie. Foamea de bani nu-i lasa.

 zzhunt, on 18 martie 2019 - 19:17, said:

Părerea mea.
Eu așa aș face daca as fi prim ministru

Cu orice risc

Mașinile mai vechi de 15 ani interzise in Romania

Mașinile mai vechi de 10 ani nu au voie L-V in orașe


1- se rezolva o mare parte din blocajele din trafic
2- se rezolva un pic din poluarea, praful și mizeria din orașe

In schimb nu as pune taxa de poluare.
Neconstitutional, discriminare,.... Iti spune ceva? Atata vreme cat in toata Europa circula rable inmatriculate, vor circula si in Romania.

 vali, on 18 martie 2019 - 19:25, said:

asta e singura explicație.

ar trebui să mărească impozitele pentru mașinile vechi. am vecini care aveau 1 mașină okish și și-au mai luat 2 gioarse. sunt doi soți, ea e casnică, copilul are 10 ani. la vulcanizarea de pe stradă, 3 angajați și-au luat anul ăsta mașini. până acum puteau veni pe jos, dar daca s-a ivit ocazia la 1.500€, de ce nu...

și trebuie găsită o formulă din aia amuzantă, gen, pe a doua mașină impozitul este X+Y+50%. Pe a treia e +75%.
Si cu ce te deranjeaza pe tine ca aia au nu stiu cate masini? Te afuma, iti pute la nas, se reflecta incalzirea globala doar asupra casei tale din cauza masinilor alora?

Edited by myshyk, 18 March 2019 - 19:36.


#29
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 arab, on 18 martie 2019 - 19:17, said:

Lipsa taxei si Rabla concomitent nu se bat cap in cap?
De ce sa se bata ? Ce treaba are una cu alta ?

 vali, on 18 martie 2019 - 19:25, said:

și trebuie găsită o formulă din aia amuzantă, gen, pe a doua mașină impozitul este X+Y+50%. Pe a treia e +75%.
Asta e o prostie crasa ! Un sofer nu poate conduce 2-x masini deodata deci cate are el in curte e fix problema lui ! Daca vroiai sa zici ca pe strada sa fie limitat la parcarea unei masini pe cap de sofer , aia da , ar fi o idee minunata ! Cine vrea multe masini sa-si cumpere teren si sa le tina acolo nu pe domeniu public !

Edited by Baxon, 18 March 2019 - 19:44.


#30
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
oricum sper sa nu mai bage vreodată taxa, da le dracului de taxe.

#31
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,888
  • Înscris: 03.12.2001

 projectfp, on 18 martie 2019 - 19:28, said:

Solutia e sa scazi taxele sa isi poata permite oamenii sa isi cumpere masini mai noi.
taxele sunt destul de jos în românia. mașinile costă mai mult că suntem localizați în fundul europei.

 myshyk, on 18 martie 2019 - 19:36, said:

Si cu ce te deranjeaza pe tine ca aia au nu stiu cate masini? Te afuma, iti pute la nas, se reflecta incalzirea globala doar asupra casei tale din cauza masinilor alora?
unde crezi că le parchează? la ei în curte? sau pe stradă...

 Baxon, on 18 martie 2019 - 19:44, said:

Asta e o prostie crasa ! Un sofer nu poate conduce 2-x masini deodata deci cate are el in curte e fix problema lui ! Daca vroiai sa zici ca pe strada sa fie limitat la parcarea unei masini pe cap de sofer , aia da , ar fi o idee minunata ! Cine vrea multe masini sa-si cumpere teren si sa le tina acolo nu pe domeniu public!
și cum controlezi câte a parcat pe domeniul public? exact. soluția mea e mai simplă și mai civilizată.

#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
În toată lumea e valabil dacă vecinul are o capră și eu nu am,dau slujbe să moară capra vecinului.
De ce să aibă el dacă eu nu am?

În România e altfel,dacă vecinul are o capră și eu nu am, dau acatiste să...
moară vecinul să-mi rămână mie capra lui.
Unic în lume.

#33
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,888
  • Înscris: 03.12.2001

 sloimi, on 18 martie 2019 - 19:49, said:

În toată lumea e valabil dacă vecinul are o capră și eu nu am,dau slujbe să moară capra vecinului. De ce să aibă el dacă eu nu am?
numărul gioarselor s-a dublat. asta te afectează inclusiv pe tine, care n-ai nici o capră. lasă proverbele.

#34
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 BortSimpson, on 18 martie 2019 - 18:57, said:

Pai depinde ce vrei. Iti place sa stai in ambuteiaj? Atunci bucura-te. Vrei strazi cat mai libere, atunci nu te bucura, fiindca si mai multe harburi vor ajunge in orase. Fiecare dupa interes.
Taxe peste taxe, ca să nu-și mai ia tot săracul mașină.
Doar noi, spuma, creme-de-la creme, elita societății să circulăm pe șoselele patriei!

Te-ai gândit vreodată că poate ambuteiajele alea sunt cauzate de infrastructura primitivă pe care o avem?
Nu se dorește dezvoltarea României, autostrăzile sunt periculoase zicea Dragnea.

#35
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

 myshyk, on 18 martie 2019 - 19:36, said:

Neconstitutional, discriminare,.... Iti spune ceva? Atata vreme cat in toata Europa circula rable inmatriculate, vor circula si in Romania.

Atunci , daca.nu se.poateca.asa credeti voi
As.baga cel mic impozit la mașinile de peste 15 ani 1000 euro anual

E plin Bucureștiul de.rable.din astea de cade tabla de.pe ele

Iar RCA la mașinile de.peste 10 ani l-aș tripla

Într-un fel sau altul cumva trebuie rezolvată problema traficului, a aglomerației, și a poluări

Pai pe.bune, când sunt cozile alea bara la bara îți intră și în fund gazele și praful din orașe

Ne place sau nu trebuie rezolvată cumva problema.

#36
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,888
  • Înscris: 03.12.2001

 ericmario, on 18 martie 2019 - 19:51, said:

Te-ai gândit vreodată că poate ambuteiajele alea sunt cauzate de infrastructura primitivă pe care o avem?
aruncă cocleți cu gioarse pe șosea, sigur o să fie bine.
nu pune poliția pe ei, lasă-i să fie prosti și agresivi, sigur infrastructrua e de vină...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate