Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Acoperire - extindere agresiva

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Sunt mulți care au abonamente mari sau măricele la concurenta și mai au perioada contractuala , dar după ce termina contractul mulți se porteaza in digi ca au învățat de la alții ca este cu mult mai ieftin sa îți cumperi un telefon in rate de la eMAG sau Altex ca exemplu și sa plătești un abonament super convenabil și ieftin la digi ; asta in funcție de fiecare de ce pretenții are și cât de bun este semnalul digi in zona lui . Sunt unii care nu pleacă din motive de imagine , ex. Am un prieten care sta in orange pt simplu fapt ca are impresia ca odată portand nr. In digi va intra in zona oamenilor săraci ( este un simplu angajat nu VIP ) așa ca fiecare are propriile idei, percepții și Concepții in a-și administra banii .
  La mine la țara doar digi a montata anul trecut o antena in sat , pe un deal , deși eram eu și încă o persoana din sat cu abonament digi ,  e drept ca antena deservește și o porțiune din calea ferată care leagă Brașov de Sighișoara .
   Ideea e ca digi acoperă tot mai bine teritoriul României și serviciiile sunt tot mai bune, în multe  cazuri peste concurenta  dar romanul de multe ori este fudul.

#38
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Nope ,pe mine nu ma ajuta cu nimic. La mine am ditamai dealul in fata . Padurea ecraneaza spre vestul statiei.

 Bvdan2016, on 19 martie 2019 - 17:13, said:

Sunt mulți care au abonamente mari sau măricele la concurenta și mai au perioada contractuala , dar după ce termina contractul mulți se porteaza in digi ca au învățat de la alții ca este cu mult mai ieftin sa îți cumperi un telefon in rate de la eMAG sau Altex ca exemplu și sa plătești un abonament super convenabil și ieftin la digi ; asta in funcție de fiecare de ce pretenții are și cât de bun este semnalul digi in zona lui . Sunt unii care nu pleacă din motive de imagine , ex. Am un prieten care sta in orange pt simplu fapt ca are impresia ca odată portand nr. In digi va intra in zona oamenilor săraci ( este un simplu angajat nu VIP ) așa ca fiecare are propriile idei, percepții și Concepții in a-și administra banii .
  La mine la țara doar digi a montata anul trecut o antena in sat , pe un deal , deși eram eu și încă o persoana din sat cu abonament digi ,  e drept ca antena deservește și o porțiune din calea ferată care leagă Brașov de Sighișoara .
   Ideea e ca digi acoperă tot mai bine teritoriul României și serviciiile sunt tot mai bune, în multe  cazuri peste concurenta  dar romanul de multe ori este fudul.
Sunt multi care tin la numar ,desi exista optiunea portari. Sunt foarte multi care habar nu au de portare .

#39
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017

 Masterboy, on 19 martie 2019 - 16:56, said:



Revenind la acoperire, la cate statii noi au aparut in ultimii 2 ani, oare nu au deja cea mai extinsa acoperire 3G la nivel national? Posted Image

Asta nu putem sti sigur dar mie imi merge super peste tot pe unde am fost.

 Bvdan2016, on 19 martie 2019 - 17:13, said:

Am un prieten care sta in orange pt simplu fapt ca are impresia ca odată portand nr. In digi va intra in zona oamenilor săraci ( este un simplu angajat nu VIP ) așa ca fiecare are propriile idei, percepții și Concepții in a-și administra banii .


Romanul tipic. Rupt in fund insa cu pretentii de patron.

#40
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,925
  • Înscris: 28.09.2017

 mariusr1976, on 19 martie 2019 - 17:15, said:

Nope ,pe mine nu ma ajuta cu nimic. La mine am ditamai dealul in fata . Padurea ecraneaza spre vestul statiei.


Era o glumă... relieful din zonă e puțin mai ciudat și de-aceea sunt probleme cu semnalul.
Eu îmi petrec două/trei săptămâni în zona asta a județului Botoșani și din 2017 nu am mai avut probleme cu acoperirea, acum există și 4G în locația respectivă.

Attached Files


Edited by A-ONE, 19 March 2019 - 17:34.


#41
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Am un prieten care lucrează la service poduri rulante și aleargă destul de mult prin țara și este foarte mulțumit de digi și mi-a spus ca nu a întâmpinat probleme cu acoperirea  precum mai pătește cu Vodafone care este nr de servici și de multe ori nu avea nici 2g, telefonul fiind unul cu butoane un nokia 1100 sau ceva de genul, și la digi in 3G era k , plus ca are Volte la digi pe un j5 2017 și este super in rețeaua 4g

#42
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

 A-ONE, on 19 martie 2019 - 17:18, said:



Era o glumă... relieful din zonă e puțin mai ciudat și de-aceea sunt probleme cu semnalul.
Relieful !! Corect ,sunt vai adanci . Dar daca urmau traseul urmat de o alta companie acopereau si DN-ul dar si comuna plus ca si localitatea unde este amplasat.

 Bvdan2016, on 19 martie 2019 - 17:22, said:

Am un prieten care lucrează la service poduri rulante și aleargă destul de mult prin țara și este foarte mulțumit de digi și mi-a spus ca nu a întâmpinat probleme cu acoperirea  precum mai pătește cu Vodafone care este nr de servici și de multe ori nu avea nici 2g, telefonul fiind unul cu butoane un nokia 1100 sau ceva de genul, și la digi in 3G era k , plus ca are Volte la digi pe un j5 2017 și este super in rețeaua 4g
Ei, voda e din alta clasa😃

Edited by mariusr1976, 19 March 2019 - 17:24.


#43
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 12.08.2006

 Elenistic, on 19 martie 2019 - 13:15, said:

Eu consider ca cei de la Digi s-au trezit cam tarziu. Lumea deja le-a pus stampila de retea fara semnal, inclusiv fosti abonati care au fugit din retea. Greu vor mai sterge aceasta perceptie...

Cand s-a dat drumul la portari, desi avea acoperirea mai mica decat azi , a castigat cei mai multi clienti.
Probabil in continuare sunt lideri la portari pe partea mobila.

#44
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
In 2014 erau cam 55%  din nr de telefonie mobila erau pe cartela și nu pe abonament . Digi are super oferte la abonament și o data cu acoperirea și cu zvonurile care apar ca a venit digi cu semnal secamplifica mulți vor trece de pe cartela pe abonament la digi . Cei vârstnici pot vorbi cu nepoții gratis in străinătate iar cei tineri au net suficient .
  Presupun ca in preajma Pastelui vor avea ceva reclama cu acoperirea dacă vor avea Audit și sigur vor face update la hărțile-traseu pe site .
  Chestia este ca ceea ce schimba cu echipament Ericsson montează in alte zone in funcție de necesitați și cerințe, oricum se simte ca se lucrează din greu la upgrade-ul rețelei cu echipamente noi și in alte zone cu acoperire și cu creșterea vitezei la internet

#45
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017

 alexa32, on 19 martie 2019 - 18:35, said:

Cand s-a dat drumul la portari, desi avea acoperirea mai mica decat azi , a castigat cei mai multi clienti.
Probabil in continuare sunt lideri la portari pe partea mobila.

Da, dar intre timp cunosc multi oameni care au venit in primul val de portari si apoi au parasit reteaua...

#46
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

 Elenistic, on 19 martie 2019 - 19:10, said:



Da, dar intre timp cunosc multi oameni care au venit in primul val de portari si apoi au parasit reteaua...
Eu am facut la ei și după un an am portat .


#47
danutz34

danutz34

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 23.11.2018

 Elenistic, on 19 martie 2019 - 19:10, said:

Da, dar intre timp cunosc multi oameni care au venit in primul val de portari si apoi au parasit reteaua...

 mariusr1976, on 19 martie 2019 - 19:34, said:

Eu am facut la ei și după un an am portat .
Asta e ceva reprezentativ. Daca un client a portat dupa un an iar altul cunoaste multi care au plecat, e clar...

 mariusr1976, on 19 martie 2019 - 17:09, said:

Nu prea cred, dat fiind ca in ultimul timp au pus niste pari de rufe care nu prea bat departe.
Caz real... In zona mea releul digi e pus in loc. Soldanesti chiar langa padure si saracul nu se vede de dupa padure.
Dar ce stiu eu ,poate semnalul face dribling pe langa copaci.
Din nou, reprezentativ la nivel de retea.
Se poate ridica aceasta opinie la nivel de adevar absolut.

Edited by danutz34, 19 March 2019 - 19:47.


#48
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Si-a sosit marele soldat aparator Digi. Omul care sare mai ceva decat Zoltan Teszari cand ii atingi compania chiar si cu o floare...

Cel mai mare troll si flamer de pe aceasta arie nebanat inca...


Pentru "mintea" ta o sa repet ce am zis intr-o alta postare: regret ca s-a creat acea perceptie deoarece la calitatea serviciilor de acum Digi Mobil clar merita mai mult!

Edited by Elenistic, 19 March 2019 - 19:47.


#49
danutz34

danutz34

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 23.11.2018
Poti sa repeti de cate ori doresti.
Nu ai cum sa argumentezi ca se poate sterge cu greu o perceptie negativa atat timp cat sunt pe crestere la toate capitolele.
Perceptie negativa clar a fost si inca una puternica. Dar intre timp s-au schimbat multe.

Iar daca ai chef de flame, macar nu-l face aici.
Scoate mai intai barna din ochiul tau si apoi vei vedea clar sa scoti paiul din ochiul altuia Posted Image

Edited by danutz34, 19 March 2019 - 19:55.


#50
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

 danutz34, on 19 martie 2019 - 19:43, said:

Asta e ceva reprezentativ. Daca un client a portat dupa un an iar altul cunoaste multi care au plecat, e clar...


Din nou, reprezentativ la nivel de retea.
Se poate ridica aceasta opinie la nivel de adevar absolut.
In nici un caz. Am spus doar adevarul. Nu neg si nu voi nega ceea ce toti spun pe aici ....Ca au avut o dezvoltare puternica.
Bravo lor,dar asta nu inseamna ca au acoperit chiar fiecare coclaur,cum spunea un user .

#51
danutz34

danutz34

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 23.11.2018
Asta nu va reusi nimeni, nicaieri in lumea asta.

#52
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

 danutz34, on 19 martie 2019 - 20:08, said:

Asta nu va reusi nimeni, nicaieri in lumea asta.
Corect.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate