Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus
 Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...
 Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...
 

stoloni de la Planasa?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
dascaluflorin1965

dascaluflorin1965

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.07.2011
A cumparat cineva stoloni de capsuni de la stoloneria Planasa din Romania?
Daca da, va rog  sa povestiti cum au decurs lucrurile (seriozitate, promtitudine, calitate stoloni, etc).
As vrea sa cumpar de la ei niste stoloni, dar pe langa datele personale mi-au cerut si plata in avans.
Eu sunt persoana fizica si cumpar multe lucruri online, asa ca stiu ca datele personale sunt necesare furnizorului pentru factura.
Ingrijorarea mea este in legatura cu plata in avans a marfii. Tot timpul am platit ramburs. Cu plata in avans niciodata.
Daca cineva a avut experiente cu ei, va rog sa-mi spuneti si mie.

Cu stima Florin

#2
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
Nu-i cunoscut (chiar nici nu ma pricep la capsuni), dar incerc sa lamuresc motivul platii in avans. Stolonii se recolteaza inainte de trimitere (sunt verzi). Daca clientul refuza coletul, furnizorul pierde plantele verzi, din cauza drumului se pot usca. Mi se pare normal in cazul asta, sa-si ia un mijloc de siguranta.

#3
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,776
  • Înscris: 12.01.2018
Pe net nu am gasit niciun rezultat.pune un link ceva sa vedem si noi marfa noua

#4
dascaluflorin1965

dascaluflorin1965

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.07.2011
https://www.anunturi...nia_481493.html

https://www.publi24....3113de344f.html

Stolonii ar trebui sa fie refrigerati. Mai sunt si altii care vand stoloni cu plata ramburs, dar nu au ce vreau eu.

Edited by dascaluflorin1965, 17 March 2019 - 10:04.


#5
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,235
  • Înscris: 24.06.2006

View Postdascaluflorin1965, on 17 martie 2019 - 08:40, said:

Ingrijorarea mea este in legatura cu plata in avans a marfii. Tot timpul am platit ramburs. Cu plata in avans niciodata.
probabil ca asa se practica inca in Romania sau vestul inca nu a descoperit platitul ramburs?

#6
dascaluflorin1965

dascaluflorin1965

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.07.2011
Nu e vorba ca strainii nu au descoperit plata ramburs,  problema e ca se dau destule tepe la plata in avans si eu nu aveam nevoie de una.
Am fost foarte placut surprins ca totul a decurs fara probleme. Singura mea problema a fost vremea nefavorabila. Pe data de 9 aprilie cand am lansat comanda ploua zi de zi. Am facut plata pe 19 aprile, in continuare ploua si nici prognoza nu era favorabila.  Persoana de contact, dl Fonoage a promis ca livrarea se va face cand vom dori. Printre ploi am reusit sa pregatim terenul, irigatia si folia. Am cerut marfa care a fost livrata prompt si pe 15 mai am plantat. Dupa 2 zile de la plantare au intrat in vegetatie. Acum sunt in floare. Rata de prindere 100%. Au venit cu certificat ca sunt liberi de virusi Eu nu am experienta cu capsunii (am doar cu legumele), dar pana acum zic eu arata foarte bine, sper sa nu-i deochi, in ciuda atator ploi. Concluzia este ca sursa este de incredere, dl Fonoage la fel. Cel putin pentru mine asa a fost.
Doresc mult succes tuturor.
Cu stima Florin

#7
KatalynPyk1980

KatalynPyk1980

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 18.11.2018
Pune câteva poze dacă se poate.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate