Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Terminare clasa a12a

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
MrEagle

MrEagle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 01.01.2015
Salutare stimabililor! Sunt clasa a12a la un liceu undeva in Maramures. Astazi o colega a inflitrat in capul unor colegi ideea de a purta toca si roba la absolvire, asta a iscat un scandal urmat de certuri interminabile in clasa. Dupa parerea mea nu isi au sensul, cosiderand ca nu terminam un liceu de prestigiu sau o facultate, nu suntem speciali in nici un mod. Tin sa precizez faptul ca asta a aparut dupa ce fetele din alta clasa vor coronita de flori, pe care au si comandat-o. Domniile voastre ce parere aveti ?

#2
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,528
  • Înscris: 01.08.2006
Sa invatati petru Bac ca sa-l luati. Restul sunt chestii imature.
Clar e ca nu are rost toca si abureli. Zici ca terminati nu stiu ce doctorat.
Ce-i drept, la cati mai terminati liceul, ar trebui sa va faca la toti statui.

#3
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,823
  • Înscris: 01.11.2005
Alea se poarta dupa ce termini o facultate...daca ajungi pana acolo.
Singurul lucru care il puteti face la clasa a 12-a e sa organizati balul bobocilor...

#4
DevonLarrat

DevonLarrat

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 15.03.2019

View Postbai3tzash, on 15 martie 2019 - 15:35, said:

Sa invatati petru Bac ca sa-l luati. Restul sunt chestii imature.
Clar e ca nu are rost toca si abureli. Zici ca terminati nu stiu ce doctorat.
Ce-i drept, la cati mai terminati liceul, ar trebui sa va faca la toti statui.

View Postbai3tzash, on 15 martie 2019 - 15:35, said:

Sa invatati petru Bac ca sa-l luati. Restul sunt chestii imature.
Clar e ca nu are rost toca si abureli. Zici ca terminati nu stiu ce doctorat.
Ce-i drept, la cati mai terminati liceul, ar trebui sa va faca la toti statui.
Dar poate nu vrea sa ia bacul, poate se face sportiv, poate are familia bogata, poate nu considera ca bacul il ajuta si are alte idei , de ce toti au in cap numai bac? uite-te cati prosti cu bac si facultate sunt .. si muncesc pe 20 milioane si cati nu au bac si traiesc ca imparatii.

Edited by DevonLarrat, 15 March 2019 - 15:38.


#5
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Chiar, asta e o mare aroganta, in zilele noastre ...
Auzi la ei, sa termine clasa a 12a ...!!!
Ce aveti, ma, cu ea, de vreti s-o terminati ??

#6
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Bai, la fiica-mea s-a purtat roba si restul (anul trecut) dar... acum e boboc in Oxford - Hertford. Bine, cat mai poate fi boboc?

#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,262
  • Înscris: 01.12.2001

View Posttehnics, on 15 martie 2019 - 15:37, said:

Singurul lucru care il puteti face la clasa a 12-a e sa organizati balul bobocilor...
Ala a fost in toamna. ;)
Acum vor face Banchetul.

#8
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
Eu cand am terminat liceul nici macar la banchet n-am fost. Stiam ca pe multi din acea clasa sau chiar din liceu n-aveam sa-i mai vad vreodata. Pentru ca nu era motiv.
Ulterior am aflat ca banii pentru banchet au fost dijmuiti bine de cine trebuie.
Simti ca ar fi un moment fain din viata ta sa iti faci poza cu toti colegii, in robe? Sa-ti amintesti peste ani? Atunci fa asta. Daca nu, nu.
Sunt 90% sanse ca dintre acesti oameni sa mai tii legatura cu 1-2. Maxim. Mai ales daca pleci la facultate in alt oras.

#9
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Domniile noastre spun ca e frumos, dar nu obligatoriu. Robele sunt de efect. Tin minte ca intr-a 12-a am avut 3 robe albastre si ne-am fotografiat pe rand (bine si gramada, si grupulete, si... ai inteles ideea, au fost multe fotografii).

Vedeti cat va costa si comparati cu ce vreti sa faceti (ca alternativa). Sigur vor fi cativa care il vor lua pe NU in brate si posibil sa nu se alinieze majoritatii (ori nu vor vrea sa faca poze cu robele, sau chiar pozele in sine, ori nu vor vrea alternativa).

Ambrozie are dreptate: ar fi bine sa faceti un mic compromis. Din liceu (si chiar si generala) am pastrat legatura cu foarte putini, iar de vazut... cred ca ne numaram pe degetele de la o mana (cel putin cu cei din liceu).

#10
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009
ar trebui sa va interesati cat costa sa comandati/inchiriati roba si toca si apoi sa supuneti la vot (secret, anonim, cu bile ca in parlament :-)), cine e de acord si cine nu, in legatura cu aceasta initiativa.

#11
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,262
  • Înscris: 01.12.2001
Pt ce trebuie vot? Daca unul nu vrea, degeaba voteaza restul DA, ca ala nu plateste si gata.

#12
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Postambr0zie, on 15 martie 2019 - 15:46, said:

Stiam ca pe multi din acea clasa sau chiar din liceu n-aveam sa-i mai vad vreodata. Pentru ca nu era motiv.

Sunt 90% sanse ca dintre acesti oameni sa mai tii legatura cu 1-2.
depinde ce idioti ai avut in clasa si in efect care era nivelul de intelect si comunicare acolo
cand personajele abunda de platitudini evident ca nu te intereseaza vreo revedere

#13
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,233
  • Înscris: 24.02.2007

View PostMrEagle, on 15 martie 2019 - 15:32, said:

nu suntem speciali in nici un mod.

Nici cei ce organizeaza majorate mai scumpe decat unele nunti nu-s mai speciali. Dar cu-i pasa? Voi sa ramaneti cu amintiri placute.

#14
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

View Posttehnics, on 15 martie 2019 - 15:37, said:

...
Singurul lucru care il puteti face la clasa a 12-a e sa organizati balul bobocilor...
Ce boboci într-a 12-a? Posted Image

#15
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Nu vreti uniforma in timpul liceului, dar vreti roba si toca la absolvire... cine sa va mai inteleaga? :w00t:

Parerea mea: e o fitza scumpa (mai ales daca le cuimparati). Mai bine faceti poze imbracati normal, si o sa va amintiti de ele mult timp. Eventual faceti sau pastrati un grup pe FB, unde sa mai tineti legatura. Asa mai vorbesc eu cu fostii colegi, si acum 2 ani tot asa am organizat si intalnirea de 20 de ani, la care au venit cam 2/3 din colegi.

#16
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010
eu zic mai bine sa le spuneti fetelor din clasa sa aveti amintiri frumoase sa va lase sa le rupeti pi..da fiecare baiat din clasa ,asta da amintire de sfarsit de liceu

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate